Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Tenhle spinoff tvori spolu s Breaking Bad spicku televizni serialove tvorby. Must see pro kazdyho, kdo chce nejakou kvalitu a umi ocenit i skvely pomalejsi pasaze. Dominuji tomu uzasne barvite napsany charaktery, vsechny. :)

Jan Žižka (2022)

Chtel jsem napsat neco vic, ale moje dojmy vystihl koment Enšpígla. :) Ale posledni minuta me uplne nadchla, tam kdyby to pokracovalo, byl by to uplne jinej level.. ale asi taky rozpocet. :) Natoceny je to dobre, nektery sceny super, akce taky.. problem je ten pribeh, pointa, politicky udalosti, ktery mizi v chaotickym slepenci akcnich sekvenci, nekdy zbesilej strih, skakajicich mezi lokacema a fakt, ze Zizka jako charakter zde je takovej trochu nijakej a krome rezani hlav nema Ben Foster co hrat. Ale i tak tenhle film si zaslouzi nasi pozornost, shlednuti a podporu a snad az nekdy zase nekdo dotahne takhle obri projekt na nase pomery do konce, tak treba zase o trosku lip. Btw. Jan Zizka mel rozpocet jako jedna epizoda Rodu Draka, jen tak pro srovnani. :)

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Ja se ted po tydnu podival na obe serie vkuse znova a libilo se mi to o dost vic nez napoprvy. A jo, cet vsechny knizky dvakrat, komiksy, audioknihy a hral vsechny hry, a stejne jsem si druhou serii uzil. Nemyslim si, ze to musej delat presne podle knizek, byla by to mistama celkem nuda, ne vse v knihach funguje v televizi. Vetsinou by jen nekdo nekde stal/sel a povidal si. Udelali to akcnejsi, mistama dobre, mistama hur. Produkcne to vypada skvele, souboje s Geraltem jsou top a originalne natoceny, Zrnko pravdy se jim hodne povedlo. Jediny co, kdyz chteli Eskela zabit, meli tam nejdriv kolem nej neco vybudovat, aby to zabiti melo nejakej emocni dopad. Voleth Meir by mohla byt zajimava zapletka, kdyby to tak nemenilo vztahy Yenn a Ciri a bylo to trochu lip zaneseny - ale chystali si, trochu kostrbate, pudu pro ten prequel. Naopak rozsireny lore kolem monolithu je fajn. Sami tvurci rikali, ze druha serie scenaristicky pripravuje pudu na treti radu. Verim, ze se z chyb trochu poucej a jak rikal Cavill, tak dalsi rada uz by mela byt vyrazne vic podle knizek. Ja bych tomu dal 7,5/10. Hvezda navic za ty nesmyslny odpady tady.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Tak to jsem necekal, mel jsem k tomu strizlivy ocekavani, ale z lehce rozpacitych prvnich minut, kdy jsem se bal plytkeho pribehu, se mi dostal uzasnej prequel s krasnym promyslenym pribehem, s nekolika zvraty, skvelou animaci, hudbou a neustalym pomrkavanim na fanousky Zaklinace. Uprimne bych to rad videl i hrany. Pokud si druha rada serialu vzala to dobry odsud, rozhodne je na co se tesit. :)

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Naprosto intenzivni, napinavy a luxusne natoceny, fakt jedna z nejlepsich bitevnich sekvenci, co se kdy natocila a nema srovnani v televizni tvorbe.. Akorat ten zaver tomu trochu uskodil, to co se tu buduje sedm serii a pak celou tuhle intenzivni bitvu, zakonci pomerne lacine.. A tvl, lidi, Long night.. proc si stezujete, ze je to tmavy, si to pustte v noci nebo si zatahnete zaluzky, demence tohle, furt rejpat a stezovat si a nikdy nebejt spokojenej, musite mit fakt smutnej zivot.. beztak ty nejvic nespokojeny si za HBO nikdy nezaplatili..

Dunkerk (2017)

Film postaveny na audiovizualu.. a je to naprosta audiovizualni porno bomba! Film povinnosti v kine, nejlepe IMAXU.. kombinace genialni hudby od Zimmera a uzasnejch zaberu zakomponovanejch do propletene casove linky, načež každá zaobírá jiný časový úsek - od hodiny po týden - Vas zarazi do sedacek a nenecha nadechnout.. je to zazitek, hlavně hodně fyzický zážitek!

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Z trailerů, obsazení, námětu vypadal film velmi slibně. Recenze však mluvily opačně a tak jsem tomu musel přijít na kloub sám.. Jo, vypadá to dobře, kouknu na hodinky a zjišťuju, že film má za 10 minut skončit.. a on skutečně skončil.. Řikám si, jestli mi něco neuniklo, wtf.. nic.. Jaký jsou motivace hlavní hrdinky, proč dělá to, co dělá, proč tam není žádná příčina, žádnej důsledek.. pokaždý náznak zápletky a pak nic. Pak Hermiona dostane "skvělej" nápad a je konec. Proč, co, kdo, kam, jak, kudy a kde a kolikrát a s kym a kdy? Tušim, že únik nahých fotek EW nebyla náhoda, ale jen důmyslná kampaň k filmu, završená sdělením, že kdo kompletně neodhalí své soukromí, je lhář a neměl by mít volební právo. Ten film ani nenaznačuje kritiku sdílení všeho se všemi a kompletní ztráty soukromí, jen to táhne do úplných extrémů a všichni tomu tleskají. Což Váš má asi znechutit a donutit uvědomit si, že nejsme tak daleko od těchto plánů podobných společností. A nebo že by nám chtěli říct, že je to tak oukej a všichni se máme kompletně odhalit? To je na každém, jak si to přebere. Film by mohl být super jako pilot, za kterým následuje zbytek desetidílné série, to bych asi byl nadšený. Jako samostatný film těžko.

Pod rouškou noci (2016)

Affleck jako režisér prostě umí, jednotlivé scény jsou natočeny skvěle, ať už akční nebo ty konverzační. Škoda právě těch jednotlivých scén, jelikož film jako takový působí lehce rozkouskovaně, zkratkovitě, vyloženě si říká o další hodinku těch usekaných scén, které jsou ve filmu jen naznačeny a je to velká škoda, protože se na to velmi pěkně kouká a hned by ten film mohl být gangsterskou klasikou. Takhle je z něj jen dost dobrý film o gangsterech. A možná kdyby Afflecka před kamerou nahradil někdo méně prkenný, tak bychom ho viděli minimálně v nominacích na Oscara.

Rozpolcený (2016)

Nízkorozpočtový psychothriller, u kterého se člověk i zasměje díky vtipným replikám některých osobností, které vyjdou na světlo. Shyamalan se postupně vrací do formy a klasicky výborně pracuje s lehkými prvky nadpřirozena, James McAvoy si roli/role vyloženě užívá a dobře se to sleduje. Pátou hvězdičku ať si připíšou všichni fanoušci Unbreakable, protože pokud tohle bude mít ještě nějakou další filmovou dohru propojujících se filmových vesmírů, může to být velmi zajímavé! :)