• Krátkometrážní

Jurský svět (2015)

Pro mě zatím film roku. Myslím tím natočený roku 2015. Jurassic World se mi líbil víc než Mad Max i všechny filmy, které jsem letos viděl. S vyjímkou Whiplashe, ale tem není natočený letos. Klub rváčů je kategorie sama o sobě. Nádherná krajina, která ve mě evokovala touhu zajet se na povívat na nějaký ten ostrov s nedotčenou přírodou, postavy fajn a akce prostě skvělá. Z kina jsem odešel nadšenej a asi ještě dlouho budu.

Zamilovaná smrt (2008)

Zoufalost lidí, kteří nedokáží díky traumatu, ať už ho způsobil kdokoliv, najít sebe sama.

San Andreas (2015)

Nenudil jsem se, ale ani jsem se nijak moc nedokázal nadchnout. je to něco mezi 3 a 4. Přikloním se nahoru za Dwayna a krásnou Alexandru.

Země zítřka (2015)

Kdyby se Tomorrowland odehrával celý v Tomorowlandu byl by to úžasný film, který mohl vykreslit dokonalý svět bez politických hrátek a ekonomického chtíče, převézt svět pohádek do reálného světa, ale bohužel se tomu tak nestalo.

Pořád jsem to já (2014)

Julianne Moore zde předvádí vysokou školu herectví. Film postavený na hereckých výkonech, režie nechává postavy v klidu postupovat dějem a nesnaží se exhibovat, mě učaroval tak, že s určitostí můžu říct, že jsem jej neviděl naposled.

Rudá mašina (2014)

Velice zajímavý pohled pod pokličku nejen CSKA popřípadě Sborné, ale celého Sovětského svazu. Já jsem roky kdy Sborná ničila soupeře nezažil, pamatuji snad jen Fetisova a Larionova v Detroitu. Nelehký je život v totalitě a už vůbec ne, když máš být kouskem ve výstavní skříni. Když pak totalita skončí a ty máš možnost řídit se sám, někdy si s tím nevíš rady, což je vidět i na některých jedincích u nás, ale to už odbíhám někam co sem nepatří.

Mlčení jehňátek (1991)

Mlčení jehňátek je skvělý film. Úžasný je hlavně Anthony Hopkins, ale do Se7en to má daleko. Není zde tak propracovaný scénář, výprava i režijně odvedl Fincher mnohem lepší práci. I přes to je Mlčení jehňátek zážitek.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ze série rychle a zběsile se stává série ligy nesmrtelných. Na můj vkus tam bylo až moc akce bez vzbuzeného pocitu, který by v takových akcích měl být. Až na několik scén, které se mi opravdu líbily(rvačka Statham - Johnson, všechny s Tonym Jaa) jsem sledoval akci bez strachu o hlavní hrdiny. Rozloučení s Paulem je u mě asi jako u většiny vrchol filmu.

Cesta naděje (2014)

Russell nepředvedl nic výjimečného, dramaturgicky to chvílemi moc nesedělo, ale herci jsou fajn, v hudbě byla slyšet spolupráce s ludovicem einaudim, kterého mám moc rád a celkový dojem je na debutanta slušný. Jednou se třeba dočkáme něčeho lepšího.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Britové mají být na co hrdí, ať už je to Orwell, Nolan, nebo Bond. Film s nádherou animací, spoustou odkazů a hlavně humoru, který mě nutí přemýšlet, jestli se nevydat znovu mezi caparty a užít si to ještě jednou.