• Krátkometrážní

Vrchní, prchni! (1980)

Film o závistivém človíčkovi, který se v touze po penězích stane podvodníčkem v pohostinství. Pana Svěráka mám za jednoho z nejlepších scénáristů vůbec, ale mě tento kousek nenadchl. Lepší průměr české komedie.

Ghoul (2015)

Jako hororem téměř nedotčený (viděl jsem jich 5? možná) jsem se vydal na Ghoul kvůli převážně kladným recenzím a také zvědavosti, jakým směrem se ubírá Petr Jákl (Kajínek považuji za nadprůměrný český film). Po celkem pomalém rozjezdu (ale asi to tak u tohoto žánru bývá) jsem dostal nadmíru potěšující podívanou plnou lekaček, zajímavých záběrů, dobrých hereckých výkonů. Stoprocentním fandou tohoto žánru nebudu nikdy, ale dokážu se u něj dobře bavit (bát).

Klub rváčů (1999)

Nemyslím si, že někdo natočí lepší film, než je Klub rváčů. Aspoň v mých očích. Film, který se dal natočit na spoustu způsobů (Palahniukova předloha je mnohem depresivnější, s trochu jiným dokreslením postav), se zaměřuje na přeměnu člověka v někoho, kým opravdu chce být. A to Fincher vystihl dokonale. Člověka, který se nedokázal začlenit do společnosti a tak si hledá cestu ven skrz to, že zničí vše, co společnost symbolizuje. S pomocí své dokonalé představy sebe samého se mu to pomalu začíná dařit. Film nabízí takové množství námětů k přemýšlení, že kdyby se člověk nemusel zabývat ničím jiným, měl by do konce života vystaráno. Takhle se určité věci jen nakousnou a nechají být, což je škoda. Svět si zaslouží změnu, ne násilnou, ale pochopení sebe samého a možností využití systému ve prospěch celé společnosti. Norton, Pitt i Bonham Carter jsou skvělí. Dovětek: Klub rváčů je skrytá a brutální óda na buddhismus. Společnost nejde tou správnou cestou a tak je potřeba ji zničit.

Pro ptáčky (2000)

Má to všechno, co má každý správný kraťas mít. Jednoduchý vtip a dokonalé zpracování. Nejlepší animovaný kraťas všech dob.

O.C. (2003) (seriál)

S tímhle seriálem jsem vyrůstal. Každý den jsem ze školy běžel domů (a že cesta byla do pořádného kopce), abych se mohl kouknout na další díl. Každý v pubertě řeší nějaké problémy. I když ty z Newportu byly trochu jiného ražení, základ byl stejný jako u každého. Holky, rodiče, nějaký ten alkohol. Seth s Ryanem byli mí nejlepší kamarádi na odpoledne.

Rande s celebritou (2004)

Buran z Beverly Hills se díky své PR propagandě seznámí s prodavačkou ze supermarketu, zjistí, že je jiná než lidi co doposud poznal, letí přes USA, aby byl sní, koupí ranč, aniž by o farmaření věděl víc, než co zná ze svých rolí, zamiluje se, ale ona mu zlomí srdce, protože chce být se svým kamarádem, který jí šéfuje v supermarketu a celý život jí tajně miluje. Joshe Duhamela mám rád, ale tenhle film mi nesedl.

Las Vegas: Kasino (2003) (seriál)

Ano je to nenáročné. Ano je to předvídatelné, ale mě to baví jako snad žádný jiný seriál podobného ražení. Danny McCoy je jedna z mých nejoblíbenějších postav vůbec. Jednu dobu byl dokonce mým Tylerem Durdenem (i když vím, jak moc to zní divně). Ostatní jsou taky fajn, krásně se na ně kouká a dokážou si poradit se vším. Prototyp dokonalého pozlátka. Je jen škoda, že vše skončilo tak jak skončilo.