Hračky (1992)

Zajímavé obsazení, vcelku zábavný a docela poučný film, u kterého se dokonce i zasmějeme, respektive si i popláčeme. Ale konec se mi zdá zbytečně nastavovaný a bitva s vojenskými hračkami je už vcelku nudná. Nicméně celková atmosféra filmu je opravdu báječná, hodně jí umocňuje právě jakoby dětský a snový svět hraček (exteriéry i interiéry ve formě dětských stavebnic jsou opravdu umělé, ale hodně hodně funkční a právě proto dokonale se hodicí k filmu). Mám jen trochu pochyby pro jaké diváky je vlastně film určen, kupříkladu z vlastní zkušenosti vím, že menší děti ten film nazaujme, jelikož se tam "moc mluví" a dospělé?Asi jen opravdové fajnšmekry, kteří se nenechají ujít žádný film, nebo jen prostě dospělé s duší dítěte. PS: Hudba je opravdu docela zajímavá, ale myslím si, že celému filmu jednoznačně kraluje písnička Happy Workers od Tori Amos.

Vražedné pomyšlení (1997)

No tenhle film je děsnej zmatek, nevíte, co tím chtěli tvůrci říci. Skákání v čase, střídání osobností, regresivní hypnóza, ujetej doktor. Snad se tvůrci jen okrajově inspirovali u Lynche či Croneberga, jenže je to všechno splácané do klasického televizního thrilleru, který vlastně ani nevzbuzuje mrazení v zádech, nedonutí vás zatajit dech a sledovat co bude dál. Šokující závěr snad trochu napraví předchozí nudu, snad. (Hodnocení v rámci televizní tvorby **, kdybych to měla zhodnotit z mainstreamu, tak určitě * )

Nebezpečné hry (1998)

Značně překombinované, nicméně docela zábavné a dodatky mezi závěrečnými titulky jsou fakt objasňující. Docela fajn skvadra herců a hereček. No bohužel nemám na mysli ozdobu Richardsovou, takový Murray, který se mihne na scéně jen pár minut , zanechává mnohem silnější dojem, dokonce i Russellová jaho prohnaná milionářská matinka je lepší než teenagerská krasotinka. A opět jsem se ujistila, že Baconovi se nedá nikdy s jeho tváří věřit (chudák), příjemným překvapením je myslím i Nave Cambellová, která umí víc než jen vřískat ve vyvražďovačkách, Matt Dillon je standardním prohnaným psychopatem, který spoléhá na svůj šarm a naprosté neherectví.

Vlčí bouda (1986)

Jeden z nejlepších filmů osmdesátých let, byť trochu opomíjený. Škoda.

Pan Tadeáš (1999)

Tak trochu komedie ... docela, i přestože se jedná o válečné drama (ale možná to dělá ta Polština).

Zakázané ovoce (1998)

Sice se Soderbergh přiblížil mainstremu, ale mám za to, že moc lidí do kina nedotáhl, neboť tohle je naprosto netypický film pro běžného diváka. Sice zápletka (Elmore Leonard je slušný prozaik) je nic moc, ale to všechno kolem je tak trochu divné. Posunutá chronologie a hříčky s časovou posloupností dodávají tomuhle dílku zajímavou vizáž, najde se i několik naprosto kouzelných průpovídek a scén (kufr auta či kouzelníkova asistentka). Ale hlavní věc, co činí film opravdu výborným jsou bezkonkurenčně dobře obsazené role - od malých roliček (Albert Brooks, Catherine Keener, Luis Guzmán) až po ty, kterým je dán větší prostor (Ving Rhames či Don Cheadle). Dokoce i Clooney a Lopezová umí ukázat, že za něco stojí, že dokáží zahrát a to ještě nadprůměrně.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Strávit dvě a půl hodiny ve světě, který stvořil Juraj Jakubisko v tohle filmu, je naprosto úchvatné a šílené zároveň. Po prvním shlédnutí jsem se fakt nedokázala odpoutat ani na minutu - magické. Výborní herci, vizuálně podmanivé, doplněné výbornou hudbou. Co víc si přát - jeden z vrcholů Slovensko-České kinematografie.

Proč kočka není pes? (1996)

Tři hvězdičky jen kvůli docela zábavnému námětu (ne však scénáři) a díky hereckému projevu Umy Thurmanové. Jinak naprosto průměrná slzopudná komedie.

Starman (1984)

Přehnaně semtimentální, přesně jak vyžadovala americká tvorba počátku osmdesátých let. Ale Jeff Bridges je herec, který zahraje výborně i takovou nudu, jako je tenhle film.

Dívka tvých snů (1998)

Fakt zábavné pokoukáníčko. Tak trochu jiný humor než ten, který je nám znám, je tu ten španělský temperament. A vzít si na přetřes nacistické Německo jest sice okoukané, byť v tomto filmu zaujímá originální a nový nadhled na věc.