Parfém: Příběh vraha (2006)

Film, ktorý je nielen krutý a drsný, ale aj prekvapujúci. Najmä posledných 15 minút (preto dávam o hviezdičku menej) - ten koniec sa mi zdal dosť pritiahnutý za vlasy.... hlavne scéna na námestí... k tomu nemám čo dodať! Celkovo je to však dobrý film s dobrým hereckým obsadením (najmä Ben Whishaw hral presvedčivo), zvukom, kamerou a celkovou atmosférou!

Pánská jízda (2004) odpad!

Čakala som všetko možné, len toto nie! Myslela som si, že slávne herecké trio celý film udrží nad vodou...... neudržalo! Nuda od začiatku až do konca dotváraná trápnymi, často až nereálnymi, scénkami!

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Krásny nestarnúci dojímavý film so šarmantnou Audrey a romantickým happy endom! Dokonalosti dopomohla Manciniho hudba (nezabudnuteľná od prvého počutia- najmä Moon River)! Čo dodať? Asi len to, že ku šťastiu peniaze nepotrebujete;)

Utržený ze řetězu (2005)

Dojímavý film o protikladoch, o dobre a zle a otom, ako sa vďaka spomienkam dokážeme vrátiť tam, odkiaľ pochádzame. Celkový dojem dotvára dokonalá hudba.

Snídaně na Plutu (2005)

Krásny naivný film o neľahkom období zachytávajúci jedného nezvyčajného chlapca, ktorý akoby sa vznášal mimo tohto sveta. Žije si vo vlastnej ružovej rozprávke, ktorá nepozná zlo ani utrpenie, len lásku.

Michael (1996)

Prečo by mal byť vždy anjel krásny, milý, príjemný a konať len dobro? Veď aj spôsobom "grobiana" dokáže zmeniť ľudí, prinútiť ich smiať sa a nakoniec aj zaľúbiť. Výborný námet a výkon Travoltu. Príjemný priemerný film.

Na Hromnice o den více (1993)

Mimoriadna romantika s nevšedným námetom a jedným opakujúcim sa dňom. Nie je to len obyčajná komédia, ktorá dokáže pobaviť, ale aj film, ktorý vám ukáže, že nie je až také ťažké sa zmeniť a robiť veci lepšie.