Hříšný tanec (1987)

Nenásilná prostoduchá romantika, ktorú som si ale už dokázal pozrieť niekoľkokrát (kvôli ženám ) a to dokonca bez akejkoľvek psychickej či inej ujmy a to je teda čo povedať. Príjemná a podľa môjho názoru dokonale vykreslená atmosféra amerických komunistických 50-tych rokov dáva filmu nadčasovosť a je to jeden z mála filmov, ktorý dáva človeku chuť si ihneď zatancovať. (Určite viac ako flashdance!).

Střihoruký Edward (1990)

Tima Johnny odviedli skvelú prácu. Predloha už bola sama o sebe dostatočne zaujímavá a vytvárala dobré predpoklady na dobrý film, ale spackať sa dá ledačo. Našťastie toto nie je prípad Nožnicovorukého Edwarda.

Mars útočí! (1996)

Pri tomto filme som sa skutočne bavil. Natočené majstrovsky ako to dokáže len Tim, dokonale paroduje resp. parafrázuje tu už raz spomenuté alien filmy a predstavy z 50tych rokov. Opäť jeden z rodinných filmov, ktoré dokážu zaujať mladých aj starých, 62% trochu málo, preto odomňa kompenzačné 4*.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Vizuálne orgie,a le ani samotný Johnny svojím výkonom nezaostáva a dodáva filmu skutočne divno-bláznivý charakter, tak ako si predstavujem jeho predlohu. Videl som viacero spracovaní tohto cukrovinkárskeho námetu, ale tento je skutočne výnimočný - taký úhrančivý. Odo mňa 75%

Beetlejuice (1989) (seriál)

Nebolo to zlé, ako malý som to pravidelne sledoval a páčilo sa mi to, ale do top 10 by som to určite nezaradil a zrejme sa to nedostalo ani do žiadneho výberu určeného na noemovskú záchranu. Z mojej strany 3* - akurát.

Beetlejuice (1988)

To že tento film má na svedomí Tim Burton som sa dozvedel až X rokov po jeho vzhliadnutí a celkovom zoznámení sa s jeho tvorbou a musím povedať, že je to jeden z jeho najlepších kúskov. Skvelá atmosféra, hudba a už tradične netradičný príbeh, ktorý vo filmovom svete nemá páru. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov z detstva. 95%

Krotitelé duchů II (1989)

Tiež sa pridám do skupiny, ktorej sa dvojka páčila ešte viac ako jednotka. Menej komické, ale po duchárskej stránke ešte lepšie ako jednotka, klasicky výborne zahraté a spracované. Opätovných 90%

Krotitelé duchů (1984)

Dokonalé fantasy dobrodružstvo komplexného charakteru, kde človek dostane napätie, nejaké to nadprirodzenô, dobrodružstvo i skutočne komediálnu zábavu. Povedal by som, taký dokonalý rodinný film - ani infantilný ani vážny, každý si v ňom nájde svoje a navyše zanechá dlhotrvajúci dobrý dojem vďaka skvelým hereckým výkonom a A+ holywoodskemu spracovaniu. Za mňa 90%

Lovci lvů (1996)

Poctivá dobrodružná "podívaná", ktorá ma rýchlo vtiahla do deja a pustila až s titulkami. Val Kilmer hrá obstojne a k tomu mu sekunduje tradične skvelý Michael Douglas. Tento snímok je dokonalou ukážkou ako majú vyzerať prekvapivé scény a ako sa buduje napätie z pomerne častej zápletky - vonku na nás číha nejaká potvora a chce nás zožrať. Slušné budovanie atmosféry, bez prehnanej megalomanskej akcie. 75%

127 hodin (2010)

Objektívne by to bolo určite na 4*, ale môj subjektívny pocit z filmu bol vynikajúci a to napriek tomu, že sa v podstate jedná o inscenáciu jednej dramatickej situácie odohrávajúcej sa v priebehu 5 dní na jednom stiesnenom mieste. Klobúk dole pred Boylom, ktorý dokázal z tohto materiálu vydolovať prostriedkami, ktoré mal k dispozícii kus umenia a vykresliť túto patovú situáciu úplne dokonale. Mne osobne sa najviac páčila scéna s búrkou. Za túto sekerkovú polievku pridávam hviezdu navyše.