Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Tupy scenar. Odporne nesympaticke postavy. Zadna motivace, zadna logika. Kamera jak na drogach. Jedna hvezda za Prachare se Svehlikem. Tyhle jednohubkove pohadky jsou k nicemu.

Bitva u Midway (2019)

Efekty fajn. Scenar ale psal nekdo s lobotomii.

Na konci cesty (2017)

Prekvapive slusny komorni valecny film

Čaroděj ze země lží (2017) (TV film)

Videl jsem zajimave natocene drama, ktere kazdych 15 minut venovalo jednomu fragmentu z celeho pripadu a me tenhle styl velice zaujal.

Dunkerk (2017)

Proste Nolan&Zimmer. Nejpusobivejsi film od Ryana. Psychicky silny. Zachycujici spise pocity. Vice doplnim.

Logan: Wolverine (2017)

Logan je výborný. Je to sirová surová civilní přehlídka. Patrick Steward jako famózní Charles Xavier. Na hvězdě dole má spoluúčast Boyd Holbrook. Jeho verzi arogantního "bojovníka proti superhrdinům" jsem viděl snad tisíckrát. Namachrovaný boreček, jemuž ale umírají vojáci po desítkách. Takový rozdíl oproti pokornému Murphymu v Narcos... A druhým "viníkem" je scénárista. Plno momentů bylo vypočítaných a to mi dlouhodobě vadí. Je to ale film, na který se rád podívám ještě jednou.

Proč právě on? (2016)

Pohodová komedie především díky Francovi a Cranstonovi...

Ztracené město Z (2016)

Film o nikom, bez charakteru, bez napeti, bez filmariny. Podprumerny ve vsech aspektech.

Toni Erdmann (2016)

Tak tohle tedy ne. Je to jeden z mala ukazu, kdy se s CSFD naprosto rozchazim v hodnoceni, kvuli kteremu jsem to dokoukal. Dve hvezdy za pana Erdmanna. Zbytek chaos. Pointu to mozna ma, ale scenaristicky dost prapodivne.

Buchty a klobásy (2016)

Od chvíle shlédnutí již žádný návštěva nákupních chrámů nebude taková jako před tím... sprostota tenhle film je tak neuvěřitelně mrdlej, že vzdává poctu a ukazuje záda všem mrdlejm komediím. Narozdíl od nich ale nikdy nevypadá trapně, má překvapivě hromadu hlubokých myšlenek (nemyslím tím závěrečnou mr*ačku) a já se náramně bavil. Žvejka Hawking/Terminátor to všechno vošéfovala. Nedovedu si ani představit tu pr*el, když tohle psali. Za každou větou si říkali "Ty vole a nebude to moc?" ... pro někoho rozhodně. Ne všichni mí přátelé byli úplně unešeni. Ale pro mě to je ve svém žánru za plný počet a rozhodně to musím shlédnout znovu. Možná by mohla být velká sranda kouknout se na to v dabingu, protože kadence originálních nadávek je prostě hodně vysoká...