Jupiter vychází (2015)

Vizuální fantasie a průměrný, místy až podprůměrný scénář. Přistupovala jsem k tomu jako sci-fi pohádce a nesekla jsem se. Určitě z toho šlo vyždímat daleko víc, působilo to trochu uspěchaně a nekonzistentně. Vlastně třičtvrtě filmu mi unikala pointa filmu a od Wachowski bych čekala něco uplně jiného.

Železná srdce (2014)

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Malarkey. Od prvních záběrů jsem si říkala ježíši, zatajovala dech... slovo syrové je zcela výstižné. Úžasné herecké výkony - zvlášť Logan Lerman herecky vyspěl. Bohužel to ale opravdu posral závěr filmu. Naprosto nelogická závěrečná scéna... myslím, že se to dalo udělat jinak a lépe. Nakonec mi ta oběť přišla zbytečná.

Rozchod! (2006)

Dost lidí to tu vychvaluje, já si nemůžu pomoct, ale moc komediální mi to nepřišlo a přiznám se - v půlce jsem to vypla, protože jsem chtěla komedii a tohle spíš moji náladu zhoršovalo. Ono to co si ti dva prováděli bylo přesně jako ze života a pro mě osobně to bylo spíš drama, které občas haprovalo svojí nelogičností. Třeba to jednou dokoukám :)

Sedmý syn (2014)

Marně přemýšlím jestli si ze mě Bodrov nedělá prdel. Jediný logický závěr je, že nedělá. Těšila jsem se na pořádné fantasy ale co je tohle za paskvil, to netuším. Jen se divím, že Julianne Moore do tohohle projektu šla. Opravdu škoda, že Kit Harington se mihl jen na začátku... vůbec by mi nevadilo, kdyby si to s Barnesem vyměnili. Bože jak mě ten kluk sral. Celé je to vlastně nesmyslné a tuctové. Měla jsem sáhnout po knize a na tohle se vysrat.

Padesát odstínů šedi (2015)

Sama jsem obyčejná přitroublá ženská, která si občas ráda vezme do ruky nějaký ten lechtivý román. Samozřejmě jsem četla i Odstíny a bez mučení přiznám, že celkem jsem se těšila i na film. Nicméně, i když mě čtení tohoto typu žánru do jisté míry uspokojuje, tak rozhodně nebudu obhajovat jeho bravurnost, protože tam žádná není. Tak jako většina knih je v podstatě brakových, ani odstíny na tom nebyly jinak. Proč ta úspěšnost, která se dostala až na filmová plátna? Výborným marketingem... ničím jiným. Kniha byla přemrštěnou, přeslazenou romanťárnou okořeněnou divočejším sexem. Parádně se to četlo, ale obohacující hodnota naprosto nulová. Naprosto nerealističtí hlavní hrdinové s nezajímavou zápletkou. Anastasie je ztělesněním naprosté pipiny, která čeká s věnečkem na naprosto na první pohled dokonalého pana Greye, ale ouha... pan Grey vlastně není vůbec dokonalý. Má spoustu... jak bych to řekla... odstínů. Ano to je to slovo, které si sama autorka tak inteligentně vybrala. Už během knížky mě Anastasie neskutečně rozčilovala a pan Grey taky. Přesto když zavřu oči nad spoustu blbostma, dalo se to do jisté míry číst a užívat si to... alespoň první díl, pak to šlo do sraček. Bylo mi jasné, že na stříbrném plátně, pokud se filmaři budou řídit knihou, to nedopadne moc dobře a doufala jsem, že se třeba jen pouze inspirují. Nestalo se tak, a tak tu máme slavné dílko E. L. James, tak jak ho vyblila na papír. Je to škoda, dalo se s tím pracovat a mohlo vzniknout něco daleko lepšího než je tohle. Nicméně jako správná ženská a totální slepice musím zhodnotit, že to bylo koukatelné. Taylor-Johnson se z toho snažila vyždímat co se dalo a celkem se jí to i povedlo (je to k nevíře, ale je tomu tak). Obávám se, co se stane s pokračováním, když se James nelíbilo, že se Taylor-Johnson neřídila dopodrobna jejími instrukcemi... to už bude totální odpad. Nepřekvapuje mě spoustu hajtujících komentářů od mužské "populace" tady na čsfd. Zdá se mi, že obzvlášť pro muže je to povinnost říct, že je to totální sračka, ale opravdu nechápu, co jste pánové od tohoto filmu čekali.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nějak nejsem rozhodnutá jak na mě druzí Avengers zapůsobili. Vcelku se mi to líbilo, to ano, ale... totálně to dokurvil dabing (než někdo začne přemýšlet nad tím proč, když se mi nelíbí dabing, na něj lezu... to je tak když máte tři caparty školou povinné a z toho dvě nezvládají číst titulky). To že předabovali Furryho a Rhodyho bych kousla, ale Tonyho jsem nezkousla za celé dvě hoďky ani jednou. Opravdu mi to vadilo a zdálo se mi, že spoustu jakože Tonyho vtipných hlášek dabing totálně zabil. První Avengers byli takoví jednodušší, dvojka je o dost komplikovanjší plus přibyli další superhrdinové a ono to všechno celkem i funguje. Whedon do těch 141 minut opravdu nacpal co se dalo a nejsem si jistá, že to je úplně dobře... někdy méně znamená více. Nejsem z toho kdo ví jak unešená. Poslední kapitán mě teda pohltil daleko víc. Co beru jako plus je, že se film opravdu zaměřil na hrdiny, kteří neměli samostatný film. Mně osobně potěšil Hawkeye. Nakonec myslím, že se na to budu muset podívat s TITULKAMA ještě jednou a pak tenhle komentář téměř celej přepíšu :)

Ouija (2014)

No tak to byla dobrá kokotina. Tak jak trailer i docela slušně navnadil, tak výsledek naprosto zklamal a co je nejhorší... nejděsivější jsou na filmu lekačky a to ještě tak čtvrtina z nich. Předvídatelný scénář... nemá smysl se ani rozepisovat. Pokud se na to nepodíváte, o nic nepřijdete...

Interstellar (2014)

Zas jsem po 150 letech sáhla po sci-fi a opět jsem si připomněla, že nejsem fanouškem tohoto žánru. Film byl dobrej ne že ne... herecký výkony skvělý, vizuál výbornej... ale neuchvátilo mě to.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Nebýt Paulovi rozlučky, byl to takovej lepší průměr rychlých a zběsilých filmů... ale v kině jsem si to fakt užila a závěr jako klasická ženská prořvala :-)