Wonder Woman (2017)

Tak po minulém DC filmu jsme neměla moc vysoká očekávání, ale tohle bylo hodně dobrý. Gal Gadot byla zvolená do role naprosto parádně a s Chrisem jim to na plátně sedělo. Já se snad na tu jejich týmovku přeci jen podívám.

Mimi šéf (2017)

Tak tohle je hodně velké překvapení a přitom dle hodnocení na čsfd jsem to ani nechtěla stáhnout. Nicméně za víkend jsem to viděla už asi 3x a vypadá to, že se toho ještě dočkám, ale kupodivu mi to ani nevadí. Žádný světoborný příběh to nebyl, ale dobře se na to koukalo a pobavila jsem se.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Děti z toho byly celkem nadšený a já se na to podívala kvůli nostaligii. Celkem zklamání. Nevýrazný herecký ansábl, divnej scénář. Myslim si, že to šlo pojmout trochu jinak. Tak nějak se nebudu zlobit, že nebude pokračování.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Asi i vlažné recenze zapříčinily, že jsem do kina šla s téměř nulovým očekáváním a vyklubala se z toho fantastická podívaná. Jsem nadšená. Charlie Hunnam byl k sežrání a jako Artuš dokonalý. Jsem ráda, že do toho nikdo nemíchal romantické nesmysly a zaměřili se opravdu na Artuše. Jude Law mě ve své roli mile překvapil.

Pasažéři (2016)

Někde jsem četla, že to je nový Titanic této doby, tak to teda ani zdaleka. Ale bylo to pěkné. Oba hrdinové byli skvělí. Dějová linka nebyla nijak náročná, ale byla pojatá celkem slušně. Rozhodně si dokážu představit, že si tenhle film pustím znovu.

Assassin’s Creed (2016)

Hru jsem nikdy nehrála, ač jsem o ní slyšela a mám v plánu se jí podívat na zoubek. Film nebyl žádné terno, ale celkem jsem si ho užívala. Škoda, že nebyla stěžejní a propracovanější ta historická část, ta mě opravdu bavila.

Anděl Páně 2 (2016)

Když to skončilo, tak jsem si řekla: ,,A to je jako všechno?" Tentokrát se vsází na ústřední dvojci Trojan/Dvořák (ti jsou opravdu skvělí) a příběh bohužel ustoupil do pozadí. Oproti prvnímu dílu dost znatelně, což mě teda osobně vadí. Camea slavných herců byla sem tam úsměvná, ale kdyby tam nebyly, nic by se nastalo... ale takový okoukaný Dyk působil až trapně. Takže jak byla pohádka vychvalovaná, já jsem zklamaná. Čekala jsem od toho víc.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Ne že bych se nezasmála, ale nějak nevím. Od prvního dílu je to na hony vzdáleno a možná bych si to i spletla se Sexem ve městě. Grant asi věděl, proč dal od toho ruce pryč. Vyhlazená Zellweger se už ani nedokáže pořádně usmát. Je to celkově zklamání.

Kód Enigmy (2014)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala a byla to chyba. Kód Enigmy přibližuje další rovinu války a dokazuje že i bez takových lidí jako je Alan Turing, by nešlo dosáhnout takových výsledků. Cumberbachtchovi ta role naprosto sedla a potvrzuje, že patří mezi ty nejlepší. Opravdu znamenitý film, který mě šokoval podtónem otázky homosexuálů v tehdejší době. Konec byl pro mě velmi emotivní. Ne každý válečný hrdina uměl být v té době doceněn. Precizní scénář, soundtrack a i ostatní herecké obsazení z tohoto filmu dělají opravdové umělecké dílo.

Doktor Strange (2016)

Doctor Strange může budit dojem, že jen "vykrádá" jiné filmy, ale to mu rozhodně neubírá. U filmu od Marvelu už člověk prostě tak nějak počítá s jakýmsi standardem a tahle marvelovka rozhodně nevybočuje z řady. Nový hrdina v podání Cumberbatche mě zaujal. Má své osobité charisma. Líbilo se mi, že i když v poslední době vznikají filmy (u Marvelu), kde by člověk měl mít alespoň povědomost, co se odehrálo v předchozích dílech, tak tady je to fuk. Rozhodně musím vyzdvihnout vizuální stránku filmu, fakt se mi to líbilo a jsem zvědavá co dalšího nám příště filmaři nabídnou a i to jak doktůrek zapadne do našeho starého týmu.