• Western

A Walk in the Woods (2015)

Výborne som sa celý film bavil.. Obaja páni nám ukázali "zač sú toho loket" a veru tento žáner bol pre oboch ako vyšitý. Aj keď oni sami si to možno nemyslia. Mladšie ročníky s tým ale môžu mať problém pri sledovaní, nakoľko sa v snímku dohromady nič nedeje (až na rodinku cirkusových medveďov, ktorý boli zjavne prekvapení sami zo seba) a jedná sa v podstate iba o akúsi adventure párty alias diaľkový turistický pochod naprieč Appallačským pohorím v dĺžke takmer 3500 km. Pointa je v tom, že na každom kilometri sa môže niečo prihodiť a to aj mladším ročníkom, čo s úsmevom na perách istotne nie každý zvládne. Moje hodnotenie na záver filmu určite nie je prehnané a fakt, že z toho štáb neurobil na konci drámu a držal sa pekne úsmevu, som ocenil azda najviac. Vrelo odporúčam na spríjemnenie dlhého zimného večera a možno že, ktovie, získate aj motiváciu a sami sa vyberiete napríklad na obdobu Appallačskej prechádzky niekde tu na Slovensku alebo v susedných Čechách..

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Nebudem popisovať celý dej filmu nakoľko je ich tu dosť. Jackie povstal z mŕtvych a ako v každom takomto "výpravnom filme", takmer nám umrel. Ale... nakoniec sa všetko na spravodlivé obrátilo a žijú dodnes ak nepomreli. Dej filmu bol skvelý a ešte lepší bol scenár a čo ma u filmov tohoto rangu totálne prekvapilo, bola neskutočne dobre urobená výprava vrátane kostýmov. Nuž zase raz sa ukázalo že stačí vziať rozum do hrsti a nájsť tých správnych ľudí do tímu.. Moje 4 hviezdy má tento snímok za zaslúženú a dobre odmakanú prácu. Samozrejme herecké výkony sú slabšie a to vrátane Jackieho. No to asi už ide rokmi ako napokon nás všetkých. Osobite obdivujem Johna Cusacka že sa dal nahovoriť a zjavne mal dobrý čuch, lebo jednoducho Jackie Chan je záruka spokojnosti nás konzumentov. Vrelo odporúčam tento film zhliadnuť a verte že to bude stáť za to.. celkové hodnotenie:80%

Brána temnoty (2015)

Zábavný horor? Už dávno som sa tak dobre nepobavil ako práve na tomto street chvoste filmovej produkcie. Neviem čím to je, že pán Nicolas raz natočí klbko do celkom úhľadnej formy (rozumej gule) a následne deväť krát z klbka urobí nepravidelný zemiak.. Tento film je lacný treťotriedny brak za ktorý ak by som mal vyhodiť tie naše už aj tak úbohé eurocenty, radšej by som si zahryzol do jazyka náhradným chrupom. Milujem filmy v ktorých mi je od samého začiatku jasné čo a ako bude pokračovať a ešte viac mám v láske tie, kde viem dokonca aj začiatky a konce stôp ako je to v tomto prípade. Jediné čo je v tomto veľdiele hodnotiteľné je režisér Uli Edel a ten chlapík v bufete rýchleho občerstvenia či ujo zmrzlinár? hmm v tom zhone som si ani nevšimol.. enjoy

Co jsme komu udělali? (2014)

Tie tri hviezdy som udelil len z úcty k hercom a tak trochu za scenár.. Výprava hotová katastrofa, kamera ako keby to natáčali mimoni v materskej.. Na komédiu slabota ale ako píšem, scenár to všetko zachránil pred potupnou prehrou. A na to priatelia v Francúzskej kinematografii nie sme zvyknutí.. Paradoxne z celého filmu sa mi najviac páčil ten obraz Fear Factory ktorý tak nešikovne Clavier zničil...

Hodinový manžel (2014)

Nebyť tam Polívku a miestami ovdovený zmysel pre humor Lukyho Latináka, film by stál ako naši bratia Česi hovoria, za starou bačkoru!.. Tie tri hviezdy som tam dal iba preto, lebo podporujem Československú kinematografiu! Inak to celé nestálo za deravý groš...

Hrdina Max (2015)

Tento drevený film dostal jednu hviezdu odomňa len preto, lebo ten pes je z postáv ten najlepší herec! Neuveriteľný Americký aušus alebo paškvil za ktorý keby som mal vyhodiť čo i len 10 centov, tak si to asi hodím.. proste všetci sme nakŕmení Americkou rádoby kinematografiou, a všetci takisto dobre vieme, že to stojí za hovno, ale všetci tak trochu tajne dúfame, že ten ďalší film už bude stáť za to.. No nestojí! Hovadina najhrubšieho zrna a ak by som to zrno mal k niečomu prirovnať, tak si predstavte šmirgeľ hrubý ako strúhadlo na kapustu.. ENJOY

Interstellar (2014)

Nepamätám sa, kedy som za sci-fi tému udelil full haus v podobe hviezd, ale v tomto prípade som urobil výnimku.. Proste geniálne spracovanie, geniálna réžia, všetko bolo geniálne.Dokonca by som povedal, že na pointe o hľadaní akého si vesmírneho grálu sa podieľal sám Stephen Hawking [?] Neuveriteľné koľko precíznej práce si dali grafici, a strihači. neskutočne veľa práce odviedli postavy z filmu a nehovorím len o hlavných postavách. Napokon celý dej zahŕňa len hrsť hercov a to v konečnom dôsledku rozhodlo.. Detailista som nikdy nebol aj keď v tomto snímku by bolo čo vytknúť, ale nebudem antiAmeričan a film svojou kvalitou by to aj tak presíkal s ďalekým náskokom. Jediné čo sa mi až tak veľmi nepáčilo bol fakt, že šňúrka do botasky mala merať len 1,5 metra a merala zbytočných 2,5.. Chcem tým naznačiť že od chvíle ako sa objavil vo filme pán Matt Da[e]mon, film kľudne mohli skrátiť na dve tri vety a bolo by hotovo. Inak celkom dobrý zážitok pre znalcov SCI-FI teórie..

Interview (2014)

Jak já začínam byť alergický na tieto chujové komédie z Ameriky.. Proste, nebyť tam Franca tak udelím bez milosti ODPAD a požiadam správcu CSFD aby zmenil hodnotenie a pridal položku HNOJ!

Kobry a užovky (2015)

Česká filmová tvorba na čele s vynikajúcimi hercami Užovka alias Matěj Hádek jeho zmagorený brat (filmový) Kryštof Hádek alias Kobra, ktorým nemej horšie sekunduje Lucie Žáčková.. To proste nikoho nenechá chladným vo svojej ľudskéj podstate. Dej sa odohráva v bizardnom poňatí scenáristu, ale zároveň vystihuje súčasnú dobu žitia alebo skôr prežívania.. Neuveriteľné výkony hlavne zo strany Krištofa, kedy si podľa môjho názoru zahral doposiaľ životnú rolu. Odhliadnuc od všeliakých paškvilov, dnešného filmového sveta mi tento film pripadal ako liečivá hojivá masť na oko diváka.. "Rodina musí držať pokope" toto znelo ako výkrik ruského generála z Veľkej Vlasteneckej vojny "ZA RODINU TOVARIŠČI" Nikdy by som nepovedal, že "fet" vo filme môže vyhnať serioznosť filmu do výšin čo výšin, priam do neba! Vrelo odporúčam každému, kto bude čo i len trochu váhať a položí si otázku či to vôbec bude stáť za to. Tak verte že bude! Klobúk dolu pred pánkom rejžom akým bezpochyby je Jan Prušinovský. Trochu ma sklamala Česká akadémia že nenavrhla snímok na oskara ale s tým sa dá zmieriť.. dávam 5 z 5tich hviezd pretože si to páni herci jednoducho zaslúžia.. enjoy

Krásy Čech, Moravy a Slezska (2010) (seriál)

Tak vzhľadom k niekoľkým faktom som udelil tri hviezdy. Česko je nádherná krajina a je smutné že sa tvorcovia tohoto dokumentu nevenovali trochu lepšie a kvalitnejšie strihu a kvality materiálu.. Nemenej dôležitý je aj fakt, že sa jedná o dokumenty staré takmer 20 rokov (pretože vo filmoch sú z veľkej časti použité archívne materiály) a je na škodu veci ak si to spoločnosť ABCD video nevzalo k srdcu a sadli so štábom do áut a vyrazili na trip po všetkých pamiatkach. Nakrútiť modernými prostriedkami videá vo vysokom rozlíšení spektakulárne tak, aby zaujali aj toho najväčšieho odporcu dokufilmov.. Všetka česť (aby som nezabudol), patrí samozrejme obroditeľom z čias socializmu a to konkrétne štábu ČST. ktorý v dobe dinosaurov vynaložil neuveriteľné úsilie (ktoré muselo trvať minimálne jednu generáciu), aby nakrútili všetky tieto skvosty stredoveku a samozrejme aj lokalitám, ktoré sú akiste zázrakom prírody.. Navzdory všetkým kladným ale aj záporným faktom si musím uvedomiť, jednu zásadnú vec: Čo urobili Slováci preto, aby takto (aspoň), zvyditeľnili svoju nádhernú krajinu? a to že naozaj nádherná je, o tom snáď netreba polemizovať.. Na záver snáď len dodám. Odporúčam každému so srdcom, pozrite si to a potom na vlastné oči ísť rad radom.. Neobanujete..