Protiúder - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Albánec sundá synáčikovi frajíra a synátor ho bonzne našej dvacine, avšak potom si zrejme uvedomí, že hoci bol otec sviňa, treba ho pomstiť (což mi príde ako klišé jak sviň) ale dobre. Prestrelka a súboj na bitúnku parádne a je tam i ejdno slušne krvavé zabitie a potom sa dostávame do vlaku a hoci tam je akčná scéna slabšia, zrejme nám predstaví našu záporácku hlavnú bratskú dvojicu a taktiež ukáže, že hošani majú inšie plány. A Albáncova stará zrejme tiež nepovedala posledné slovo.

Protiúder - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Po dopozeraní Vikingov mi docvaklo, že tento seriál som nedokončila tak sa vrhám na poslednú sériu a tá začína pekne zostra. Naša grupa ide po Albánskych bazmekoch ktorý majú akúsi bioganu, vytvorenú hošanmi z  britských ostrovov a idú ju zakúpiť zrejme hošani z Arábie. Akčné scény fajn a bitka v kuchyni alebo v nemocnici naozaj parádne.

Vikingové (2013) (seriál)

Vikingovia sú za mnou. prvé 4 série som si neskutočne užíval, priniesli parádne súboje, zaujímavé i zákerné postavy, slušné zvraty. 5 séria však dosť veľa vecí poondila a 6 sa síce zapojením Rusov a návratu Alfréda zdvihla o niečo vyššie, tak predsa len tá slabota a iritácia 5 série ktorú som pozeral veľmi dlho (šak môžete si porovnať aké boli niekedy veľké časové rozostupy medzi hodnotením jednotlivých dielov 5 série) ma skrátka núti ubrať n úplnom hodnotení 1*, avšak rozhodne odporúčam aspoň prvé 4 série pozrieť a pokiaľ chcete pozerať ďalej a pretrpíte 5 sériu, tú 6 už dajak dorafete.

Vikingové - Série 6 (2019) (série)

Síce to spriemerovane ukazuje iba 4* ale ja musím dať 5*. Proste tie záverečné 4 diely fakt stáli za to.

Vikingové - Opona padá (2020) (epizoda)

Priznám sa, že som čakal o niečo epickejší finish, ale i tak som nadmieru spokojný, ako s bitkou, tak s tým ako sa pouzatvárali linky (Hvitserkova príjemne prekvapila) akurát Ivarovu smrť som nečakal a dupľom som nečakal, že ho zabijú tak lacno, ale budiž. Vikingáči, sú za mnou a teraz asi skúsim The Last Kingdom  teda pokiaľ sa k nemu dokopem. PS: úplne posledná scéna Flokiho s Ubbem ma rozosmiala, pretože boli zakrytý podobnými pokrovcami čo mám hore na povale.

V ráji (2023)

Príjemné prekvapko. Prvá polka je síce výrazne lepšia ako druhá a film podáva toľko vecí, že by tomu lepšie sadlo seriálové spracovanie, ALE má to pár príjemných a niekedy i krutých zvratov a otvorený koniec na pokračovanie, ktoré by som veľmo rád uvítal, avšak poprosil by som ho v seriálovom spracovaní.

Vikingové - Bůh dal... (2020) (epizoda)

Zbližovanie s domorodcami parádne, pasáž v Kattegate proste dokazuje, že kam diabol nemôže, tam pošle ženu. Bitka slušná, Ivar to dobre poriešil, skoro mu to až 100 péro vyšlo. Haraldove odjebanie lacné, ale šak dobre, nevadí to. V závere sa nám navracia náš Flokiáš a je to príjemné "zmŕtvychvstanie".

Vikingové - Pouhá magie (2020) (epizoda)

Konečne sa to vracia do aspoň akej takej roviny kvality, síce na prvé 4 série to nemá ale som spokojný s tým, že sa buduje nejaká tá príprava an bitku (snáď ju nepojebú), plus Alfrédova spíč má tiež gule. Pasáž v Kattegate intrigánska avšak Erik podjebuje do dosť nebezpečnej ženskej a pasáž v "USA" príjemná a v závere brutálna.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Toto už bolo také cwelkom slabé, ale aspoň niektoré mordy to malo fajn. Ale myslím, že po tomto parte už na túto značku prcám.

Lapač duší (2023)

Hm tak tu ma dosť prekvapuje hodnotenie. Akože jasné nie ej to úplná dokonalosť a sú tam aj koniny, ale má to dobré tempo, dokonca prekvapí, že sa v dnešnej PK dobe odvážil réžo dať ako záporáka černocha, no a síce záver je taký klisoidný ako sviňa, tak bavilo ma to.