12 let v řetězech (2013)

Zfilmování myslím klidně na 5 hvězd. Velice kvalitní kus. Bojím se spíše, že předloha a scénář nejsou na 5 hvězd. Film se nijak moc nevyvíjí, plaveme, bez gradace. Ano, běží to, jako vlak a utíká to, ale stále stejné koleje a stejný kodrcavý zvuk. Žádná překvapení, nic příjemného, co by bylo navíc. Líbilo se mi, uteklo a jak jsem řekl, vše myslím velice kvalitně natočeno, ale jsou lepší náměty na černošské téma (např. Chaloupka strýčka Toma apod..). 8,5/10

Jeden den (2011)

Nebojím se dát za 5. Bez humoru, ale chytrý, emocionální, důvěryhodný a skvěle zahraný a ty roční pokroky taky skvěle odvedené. Toto je myslím špička mezi podobnými snímky. 8,5/10

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Až na závěr filmu bez jakýchkoliv klasických kýčů vytvořený romantický snímek, který by se skoro spíše mohl řadit mezi dramata / komedie než klasické romanťáky., Kdyby film končil hromadným setkáním na zahradě, bylo by asi nejlépe. Škoda. I tak je s podivem, že podobných rodinných a životních filmů o vztazích s adekvátní kvalitou nevzniká více. 8/10

Vanilkové nebe (2001)

Ačkoliv nás už režisér tahá jak slepé a nedává jediné vysvětlení a my si myslíme, že z této blázniviny se již nevyvlíkne, přeci.. použije k tomu tu nejsnazší a nejlacinější cestu (jiná pravda by snad již nešla) - fantasy - sny, jiný paralelní svět. Ok, laciné, ale naštěstí to do sebe dobře zapadne a přechod je v pohodě. Nakonec mu to snad i odpustíme a ta love story s nádechem dramatu a scifi se nám vlastně celou dobu líbila a nemáme příliš výtky. nejsem příznivcem těchto amerických druhů filmů (napětí, vodění diváka, zvrat a divák smekne klobouk a s díky a otevřenými ústy odchází). Ale jak jsem řekl - Crowe se z toho vyvlíkl a celým filmem prokličkoval s hlavou nahoře. 8/10

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Těžko se dá dát jinak než pět. Vtipné, poučné a navíc Dušek skutečně sám tvořil a nejde o nějaké převyprávění knihy. Povedené. 9/10

Velký útěk (1963)

Člověk se myslím během těch 3 hodin nen udí. Rozhodně méně než například u Hobita apod. Ano, velice málo realistické a spíše smířlivé, o to ale jakožto válečný film milejší a hravější. Proč ne. 8,5/10

Pěna dní (2013)

Knihu jsem naštěstí odložil po pár stránkách. To bylo moc. O to více jsem se těšil na crazy film. Mnoho překvapivých bláznivostí jsem hltal a silně si mě získalo. Ale tak nějak kdyby to bylo o 30 minut kratší, tak bomba, nenudim se a minimálně 4 hvězdy. Takto mě ten svět snů a fantasy s podivným spádem nějak přestal po hodině a něco bavit. Škoda. 7/10

Vše je ztraceno (2013)

V polovině jsem přerušil a těšil na návrat- Další den bych se nezlobil, kdybych se podíval znovu. Nevím, zda-li vše férově věrohodné a zda-li tam ten zkušený námořník nepředvádí moc velké úlety a zlotřilosti, ale mě chytlo a nechal jsem se unášet. Škoda, že jsem nebyl v kině. Skutečně námořní atmosferická lahůdka.8,5/10

Před půlnocí (2013)

V autě, na verandě a při cestě z kopce. Na odepsání. Až tak dokonalé, že pocitově strojené a chtěl jsem filmu dát vale. Při sestupu však výborná kamera a po rozhovoru v hotelu mohu jen doporučit. Možná doporučuji bez titulků, abyste z toho neměli čtení dramatu. Náboj dobrý, jen tomu všemu uvěřit. Konec fajn. 8/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Zmršená až ostudná záležitost. K tomu nuda a přání ať už je konce. Chtěl jsem odejít asi 4x. Pane Jackson, je zde nějaká přidaná hodnota a kvalita, za kterou bychom vám mohli být vděčni? Snad jen děkujeme, že jste dalším generacím zničil a odřízl možnost vlastní imaginace od krásné knížky, tím že jste vážně vyrobil a peníze promrhal na tento brak. Jízda na sudech forever! 5/10