Pravdivá romance (1993)

Ano, dnes již trochu přežitý, ale ve své době průkopník a začátek pěkných krimi a gangsterek. Také vidíme pěkný zrod Tarantina, který dále prohlubuje své úchylky a přednosti. Pěkný filmeček spojující romanci a pěknou krimi - s trochou humoru a nadhledem. Neublíží, nadprůměr. 7,5/10

Starci na chmelu (1964)

Méně než minimalistický příběh, dokonalá muzika, skvělý (především na svojí dobu) střih i kamera. Krásně vykreslené postavy, které nejsou černobílé. Převládají větší plusy. S tou muzikou a některými silnými momenty - za 5. 9/10

Ranhojič (2013)

Krásně výpravně a tedy i věrohodně je zpracován tento snímek. Myslím, že od knihy se ani moc neliší a vybírá skutečně to nejlepší a dělá z toho ucelený celek. Některé efekty mě velice mile překvapily a skoro bych řekl, kam se hrabe USA. Trošku delší, ale člověk se mnohé dozví a ve filmu je víceméně všechno. Film hraničící na 5 hvězdové úrovni. 8,5/10

Nymfomanka, část II. (2013)

nemyslím, si, že horší než první část. Trier pokračuje ve své vysoké kvalitě a originalitě. Možná více dialogů a ke konci jsem byl už unaven. Ale série různých uchylek zaujme snad každého. :) 7,5/10

Nymfomanka, část I. (2013)

Film má svých několik geniálních pasáží, stejně jako originalit, které potěší. Ono ale celkově to plyne dobře a člověk se příliš nenudí. Snad i 5 hvězdový film, ale nějak mi to nejde přes prsty a tak jen 4. Člověk je navnaděn, že teprve ve druhé části se vše rozjede, ale ono podle prvých ohlasům asi ne, což bude průšvih.. 8/10

Z makové hůrky (2011)

Nejde věčně pouze bodovat za skvělý a úchvatný malířský počin a krásné barvy a provedení. Tento příběh je prostě nicotný a nudný. V hrané podobě - což vlastně je možná důvod vzniku tohoto filmu? obyčejný hraný film v animované podobě? proč - by byl film ještě větším propadákem. 7/10

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

4 hvězdy za snahu a jednou za díl za dobrej fór. Že by to bylo ale něco totálního? Ať se na to koukám ze všech směrů - vidím tam dost slabých a nevtipných míst. Možná se seriál chtěl zavděčit všem, což chyba. 7,5/10

Zlodějka knih (2013)

Hezky zpracovaný, avšak zcela nazáživný film bez nějaké silnější stavby děje a gradace. Přítelkyně četla a kniha to samé.. "Čekání na Godota". 7/10

Domek z karet (2013) (seriál)

best ever, kam se hrabou dětinské hry o trůny. skvělá režie, předloha a herci. PS: třetí série snad ještě lepší než ty předchozí 10/10

V nitru Llewyna Davise (2013)

4 hvězdový film, který je ale o hudbě a hudba je skvělá. Bez ní za 4. Navíc několik skvělých momentů, pěkná kamera, atmosféra a těžko co namítat. Možná chybí nějaká klasická gradace a nějaký top moment, ale opakuji - díky muzice a pěkně barevným obrazům - 4,7 hvězdy. 8,5/10