Frajer Luke (1967)

Film mě bavil a upoutal pozornost na celou dobu. Skvěle natočené. Ale ten scénář? Nevím. Hodina seznamování s vězením a Lukem. Následují 3 útěky a chycení. Nikam o nevede, nic se nevyvíjí. Nevím. Ale vykreslení postav jsem věřil a líbilo. Ale teda světovou pecku bych z toho bohužel nedělal - lepší příběh a ano. 8,5/10

Mamma Mia! (2008)

Čtyři hvězdy určitě. Proč ne. V tomto žánru - romantický muzikál bezva. Pěkné písně skvěle zakomponované do děje, dojemné a silné scény. Na nic si to nehraje. Veselé a romantické. 8/10

Gravitace (2013)

Chápu všechny hodnocení od 3-5. Bezva začátek, který nabídne vše, dále film již vizuálně, což je jeho hlavní síla, příliš nenabídne. Nabídne ale 100% napětí spojené se strhujícími pohledy, kterým věříte. Co chcete víc? Slyšel jsem od mnoha lidí, ať od příběhu moc nečekám. Nemyslím. Tento příběh byl dobrý (ačkoliv mě několikrát napadlo té přešťastné luckerce přát: "už skonči a o jeden život méně - nikoho neubude a my v kině už konečně budeme mít klid") Vesmírné dobrodružství o jedné osobě, která si projde všemi vesmírnými stanicemi za jeden den - skrz vesmír. :) To jsem nečekal. Slabinou spíše bylo, že to Hollywood, jak má rád zas posr... Co ty hrozné až sentimentální dialogy? Kdo je an to opět a opět zvědav? A zvlášť u těch největších profíků - kosmonautů? Když k tomu přidám dozajista desítky nelogičností a podivností, které se ve vesmírném kosmu v podání main stream made in LA děje, nemohu se divit, pokud někoho film znechutí až na 3 hvězdy. Tentokrát se zhnusit nenchám, ocením skvělé provedení, napětí o jednom herci a plnost a silnost, se kterou film na diváka působí. Tam není příliš co vytknout. Trošku průkopnický film a proto - 9/10.

Anzio (1968)

Začátek nuda, poté snímek o skupince hrdinů, kteří procházejí různým dobrodružstvím. Nesympatický Falk. Příjemné, že se následně mění různé scenérie a místa střetnutí. Také trochu napětí s hudbou. Myslím, že spíše nadprůměrný film ve svém žánru. Jinak za 3. 7/10

Ve spárech yakuzy (2000)

3-4 hvězdy. Začátek zmatený, nudný a hodný vypnutí. Pak se to trochu jinak - po japonsku rozjede. Chladnokrevné zabíjené tomu dodá šťávu a trochu exotiky. Je to trošku jiná gangsterka. A tak když máme nakonci souboj s Italy, fandím - spíše než nýmandovským černochům a trochu divně jednajícím Japoncům - jim. I přesto se druhá část filmu nese dobře a není nezajímavá. Ale myslím, že by se to vše - Yakuza - dalo zpracovat lépe. 7/10

Rivalové (2013)

Sportovní film, který funguje i bez extrémů a hollywoodských klasických břeček. Skoro by se dalo říci, že ty emotivní momenty někdy i chybí - například více scén, kdy to Lauda rozjede v civilním voze po okrskách před zraky spolujezdců. Při návštěvě kina s přítelkyní je také třeba poznamenat, že nejde o mainstream a že tyto sportovní filmy mají užší skupinu diváků - především muži. Proto také možná přehnaně vysoké hodnocení. 8,5/10

Poslední Mohykán (1992)

Nuda a zklamání. 13x stejná melodie. Slaďák. Proč tak vysoké hodnocení? Kvůli smutnému závěru? Ano, knihu jsem samozřejmě četl. A tento filmový přepis má s knihou společné snad jen ty jména. Proč? proč vyřadit napínavé a zajímavé scény z knihy? Aby z toho vznikl nudný a slizký pamflet jako toto. 3 hvězdy je ještě dobré hodnocení. 5,5/10

Celeste a Jesse navždy (2012)

Ne příliš zábavný, ale chvilkami dojemný a poměrně realistický snímek - co se pojmutí a vyjádření vztahů týká. Určitě palec nahou, škoda nízkého hodnocení diváků. 7,5/10

Město andělů (1998)

Ne, ne, ne.. ČSFD opět nezklamalo. 75%? lidi? vzpamatujte se. CO?? se vám na tomto filmu líbí? Pan Cage? No možná malinko ta myšlenka, černé postavy v pozadí, něco takového ano. Ale co ten zbytek? Maglajz v totálně přeslazeném medu za rudého západu slunce. Asi tak... :( 5/10

Ip Man 2 (2010)

Ano, jistě máme tu Rockyho, ale i přesto nelze odepřít, že by se divák nudil. Akční scény a prostředí se jedna za druhou mění, navíc setkání s ringovým boxem má něco do sebe. Pěkné scény a klasické pink pink čunk čunk. Kdo to má rád, ten se poměje. Za mě koukatelné.. 7/10