Zesil to! (1990)

Takhle má podle mne vypadat teenagerovský film! Leč stará, ale stále úžasná podívaná s výborným Christianem Slaterem a Samanthou Mathis.

Gattaca (1997)

Skvělé originální sci-fi s výborným Ethanem Hawkem, ještě lepším Judem Lawem a krásnou Umou Thurman. Jen nedokáži pochopit, jak je tento vysoce kvalitní a silný film, tak přehlížen!

8 žen (2002)

Skvělá, inteligentní a nápaditá detektivka s prvky muzikálu, které jsou naprosto vynikající a vůbec zde nepůsobí rušivým dojmem, jak by se mohlo zdát. Ba naopak! A to nejsem velkým příznivcem tohoto žánru = muzikálu.

Lilja (2002)

Od nového filmu Lukase Moodyssona nečekejte žádnou "limonádu" typu Fucking Amal, ale drsnou realitu, kterou na Vás chrlí celých 109 minut a chvílemi si začnete říkat:"Už dost!" Za zmínku stojí hlavně výkon hlavní představitelky Oksany Akinshima a mladého Artyoma Bogucharskyho.

Válečníci (1999) (TV film)

Absolutně nejpůsobivější film, co jsem viděl. A věřte, že ho po shlédnutí jen tak z hlavy nevyženete!

Mluv s ní (2002)

Opravdu velmi silný snímek a pro mne možná ještě lepší než "Vše o mé matce", který dojme a zanechá ve vás zvláštní pocit. Oscar pro Pedra Almodóvarova za nejlepší původní scénář je vzkutku zasloužen! Za zmínku také stojí, že zde hraje malou zajímavou roli Paz Vega /hlavní předstvitelka filmu Sex a Lucía/ :)

Duel (1971) (TV film)

Grandiózní prvotina Pana režiséra, která vás pohltí napínavým příběhem od začátku až do konce! Je obdivuhodné, s jak prostým příběhem lze vyrukovat a stvořit takové dílko. Bravo, pane Spielbergu!

Matrix Reloaded (2003)

Zmiňované výhrady tohoto kultovního sci-fi nemohu vyvratit ani s nimi souhlasit. Myslím, že by bylo lepší počkat až uvidíme celou trilogii a pak vydat konečný rozsudek. Pokračování ale nejvíce trpí tím, že každý si od něj sliboval něco jiného než samotní tvůrci. Já osobně jsem s pokračováním celkem spokojen až na pár výhrad (projev Morphea). Přesto nemohu tomuto nadprůměrnému filmu dát pouhé čtyři hvězdy. A dávat tomu minimum, jen kvůli tomu, že je kolem toho takový humbuk a že to je čistá komerce, se mi zdá celkem smutný.

Telefonní budka (2002)

Pan Schumacher konečně pochopil, že Batman není zrovna látka, která by mu šla a opět se vrací k žánru, který mu jde nejlépe (Volný pád). Téměř není co vytknout. Skvělá plejáda herců v čele s Colinem Farellem a napínavý příběh, který nepostrádá originalitu, vás určitě nebude nudit.