Futurama (1999) (seriál)

Kdysi jsem uctíval Simpsonovi jako nejlepší seriál a i po pár dílech Futuramy jsem nevěřil, že by mohlo být něco na stejné úrovni. Asi v polovině první série mě Futurama doslova nakazila a já musel stahovat jeden díl za druhým a tak se stalo, že jsem dokázal celý víkend koukat jen na ni. Hlavní postavy nemají chybu a jsou propracované do detailu jako postavy ze Simpsonových. Třeba Philip J. Fry, který to ve 20. století nikam nedotáhl a má problémy sbalit normální holku, je to asi proto že moc rozumu nepobral, když je svým vlastním dědečkem :-) Jednooká kapitánka Turanga Leela, která často tahá Frye a Bendera s průšvihů. Chudák má sama problémy najít si pořádného chlapa. Další na seznamu je můj oblíbenec Bender O. Rodriguez, neposedný robotický rošťák, který uznává život plný chlastu, karbanu a šlapek :-D U některých jeho kousků si jen říkám: "Co to sakra.......?" :-D No o Dr. Zoidberg je případ sám o sobě :-D nikdo ho nemá rád, smrdí, je sám, nikdo ho neposlouchá a taky je děsně švorc avšak je s ním neskutečná sranda :-D Hermes Conrad je neskutečně puntičkářský byrokrat, který žije prací, miluje svou rodinu a také podlézání jako správný Jamajčan :-D Vždy mě dostává když řekne: "U něčeho z něčeho", těch přirovnání má fakt mnoho :-D Prof. Hubert Farnsworth je starý, senilní a nespokojený vědec, který neustále vymýšlí hovadiny a stále i po letech miluje všemocnou podnikatelku Mámu, která si chce podrobit svět... Ještě je na seznamu krásná zbohatlice Amy Wongová od Wongů z Marsu, kterou rodiče stále nutí do pořizování si dětí :-D Ve Futuramě vystupuje mnoho známých osobností jako je tomu u Simpsonových. Odkazy na Star trek a další scifi seriály či filmy jsou patrné v mnoha dílech. Myslím, že Futurama je jeden z nejlepších seriálů jaké jsem zatím viděl, jen mě mrzí, že se filmy tolik nepovedly, ale na seriál nedám nikdy dopustit....trochu mě mrzí, že hranice hodnocení má jen 5 hvězd, tady bych jich dal mnohem více :-)))))))

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Nebojácný Mel Gibson jako osamělý bojovník, který ví jak přežít v pustině postapokalyptického světa. Oproti prvnímu dílu je zde ještě o něco více akce a napění. Nejlepší díl asi ze všech řekl bych, trochu bych to přirovnal k Terminátorovi 2, kdy dvojka trumfla první díl. Už jako malý špunt jsem tento film obdivoval i když jsem se na něj nesměl dívat kvůli velkému množství násilí :-D Stačilo málo a kdybych uměl kdysi líp anglicky a měl lepší paměť, tak mám dnes jiný nick na CSFD :-D Inspiraci jsem bral neohroženého Maxu, kdysi mého idolu :-) Jj to byly časy, které se již nevrátí :-(

30 dní dlouhá noc (2007)

Josh Hartnett byl pro tento film dobrá volba, ač filmy s upíry zase tolik nemusím, tak zde dávám 4 hvězdy. Příběh byl skoro po celou dobu napínavý a konec nebyl ta ohraná klasika, že lidé opět zvítězí nad tím špatným. I když přiznávám, že bych byl raději kdyby byl konec jiný :) Každopádně David Stade nezklamal a téměř dvě hodiny u TV stály díky němu a hercům za to...

Všemocný (2011)

Film mě fakt dostal a musel jsem ho sjet asi 3x za sebou :-) Člověk doopravdy touží po tom co nemá nebo nemůže mít! Kde se dá k čertu sehnat NZT? :-D Na takové filmy bych se neměl moc dívat, protože mě celkem často odtrhávají od reality :-D Musel jsem dát 5 hvězd jinak to nešlo!!! :-)

Hra (1997)

Na začátku filmu jsem neměl vůbec představu co bude následovat. Děj se pomalu zamotává a vše vypadá tak doopravdy. Celý děj je napínavý a zajímavý, což je pro diváka, který potřebuje stále nějakou akci moc fajn. Po shlédnutí jsem si jen povzdychl, že je celkem škoda, že nemám na účtu pár milionů dolarů asi bych se taky dost vyblbnul :) M. Douglas a S. Penn to zahráli opravdu výborně, ale to i ostatní herci. Film mě potěšil, vždy se na něj rád podívám :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Vždy když slyším začátek úvodní znělky, tak mám jasno jak budu trávit následujících 20 minut u televize :) Vždy si říkám, že jsem už viděl snad všechny díly a najednou se ukáže, že to tak není. Simpsonovi jsou jeden z mých nejoblíbenějších seriálů už kvůli svému humoru, který je po tolik let stále na vysoké úrovni :)

Expendables: Postradatelní (2010)

Asi nejlepší akčňák posledních let, možná v porovnání s novým Rambem je to plichta....každopádně Sly opět předvedl, že to umí před i za kamerou... Tento film jsem si přál již jako malý, super akční snímek, kde se potkají všichni největší akční hrdinové a budou dávat neřádům na zadek! :)) Tohle hvězdné obsazení a fakt, že je to nejspíše naposledy, co je vidíme pohromadě....tomu dává větší šťávu... Dostala mě část, kde se bije malý Jet Li s Lundgrenem a též byla skvělá část, kde stojí proti sobě Sly a Dolph jako v Rockym IV., takové skvělé retro. Trochu mě mrzí, že nebyl více vidět Willis a Arnold, ale to na mém hodnocení nic nemění!!! 100 % si zaslouží už za tu akční atmosféru 80. let, člověk by opravdu, že se jedná o profi zabijáky...Slyji moc díky a doufám, že budeš pokračovat dál!!! :))

Kajínek (2010)

Tenhle film mě opravdu nepotěšil a já jej taky nepotěším...50 % a to ještě přivírám oči...čekal jsem od toho víc než jen to, co předvedl P. Jákl ve svém snímku..ikdyž na český trend je to celkem průměrné! Každopádně do kina bych znovu nešel...je to škoda času a hlavně financí....stačí si pustit Sametové vrahy a přimyslet si pár známých faktů z příběhu o Kájínkovi a jste doma :((

Predátoři (2010)

Lepší než oba díly AvP..., ale stále tomu něco bohužel chybí...uvítal jsem novou myšlenku (boj na cizí planetě) a nové emzáky :) Potěšila mě hlavně hudba, která znovu připomíná staré časy Predátora jedničky a dvojky...