• Pohádka

Láska podle předlohy (2007)

Ač mám americkou tvorbu rád, tak tento film mě moc nezaujal. Řekl bych taková tuctová americká nicneříkající romantika, kde se hlavní hrdinové chovají tak nějak předvídatelně, tak nějak normálně tuctově americky. Žádné překvapení, nic zajímavého, žádná jiskra, nic moc děj.

Cellular (2004)

Vynikající, skvělý snímek. Byl jsem napnutý od začátku do konce, jak to všechno dopadne. Výborný děj, co má spád (gradaci), dobrá zápletka. Dobré herecké výkony. Nejvíce se mi líbí protiklad dvou hlavních rolí William H. Macy (drobný nenápadný policista, žádná hvězda, co odchází po 27 letech od policie, aby podnikal se svojí manželkou) a Jason Statham (drsný policajt, co rozdává rány a jde si tvrdě za svým i za cenu, že jako policista poruší zákon, zářivá policejní hvězda).

Přání smrti (2018)

Akční, povedený kousek. Já jsem si ho užil. Akční film co má děj, má spád, nechybí akční zápletka. Zajímavé dialogy, dobré herecké výkony a místy i docela slušný "krvák". Jsem mile potěšen. Místy mě film i udržel v napětí a zvedl ze židle. Za mě po dlouhé době potlesk pro B. Willise a palec nahoru.

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Hrozné. Strašné. "Film" na pomezí špatné komedie s "pseudo akčními" prvky. Prostě zlý sen. Zápletka - OK, budiž. Děj filmu, celý film - víc než slabé s občasnými světlými záblesky ( max. tak cca 20% procent filmu, a to je moc). Jen škoda, že se k něčemu takovému vůbec B. Willis propůjčil. Zkrátka - ztráta času!

Dešťová víla (2010)

Myšlenka, námět dobrý. Provedení poněkud dosti pokulhává. Herecké výkony jsou dobré, za mě zcela jasně excelují Vica Kerekes, Miroslav Donutil a Petr Nárožný (i když u něj bojuji s pocitem, zda-li role přece jen není pod jeho hereckou úroveň). Za mě tak trošku ztráta času.

Špatná výchova (2004)

Rozhodně jsem už viděl lepší snímky od P. Almodovar. Vím, libuje si v kontroverzních tématech, ale i tak, toto dílo mě neoslovilo, je to taková slátanina. I když herecký výkon G. G. Bernal je opět vynikající, ale i tak jeho výkon tento film nezachránil.

Kůže, kterou nosím (2011)

Pedro Almodovar, není sice úplně můj šálek kávy, není to úplně můj nejoblíbenější autor, ale toto dílko se skutečně povedlo. Rovněž se ne vždy povede prolínání různých časů v rámci filmu, ale tentokrát to sedlo, povedlo se. Kombinace skvělých hereckých výkonů v hlavních rolích (A. Banderas, E. Anaya), výborného scénáře a zajímavého děje vytváří dohromady skutečně jedinečné dílko. V žádném případě se nejedná o tuctové drama. Děj je nejednotvárný a s nejedním dějovým zvratem. I když je ve filmu napětí až jakási akčnost, určitě nejde o žádný tuctový snímek.

Tři barvy: Modrá (1993)

Velmi kvalitní dílo. Vynikající, velkolepý a naprosto bravůrní herecký výkon Juliette Binoche.

Bezva chlap (2010)

Film v mnoha okamžicích až velmi sirový, nahlíží (pojednává) o věcech přímo, narovinu. Ale své kouzlo má. Dobré herecké výkony, zajímavé vyvrcholení na závěr. Za mě celkově dobré filmové dílko.

Velký dar (2017)

Skvělé, bravůrní, jedinečné...dílo... Souhlasím s úvodním textem na DVD obalu: "Vtipné a dojemné!" A dodávám jedinečné. Už dlouho jsem nezažil u filmu tak velké množství emocí a v takové intenzitě. Film mě dostal. Kamera, scénář, herecké výkony...vynikající...Mary (M. Grace) - vynikající. Její babička (L. Duncan) - vynikající výkon, i když jsem jí dlouho po filmu nemohl přijít na jméno, předvedla výborný herecký výkon.