Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Horor
  • Komedie
  • Drama

Poslední recenze (18)

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

První Fantastická zvířata považuji za jediný film, který je plnohodnotným následovníkem Potterovské série. S druhým filmem šla kvalita o něco dolů stejně jako pravděpodobnost dějových linek a třetí film v tomto trendu pokračuje. Hodně mu samozřejmě přidává ta Potterovská nostalgie a odkazy na původní sérii. Sám o sobě film není moc akční, ale přináší několik nových zajímavých prvků. Má slušnou výpravu, jen s kamerou by se bývalo dalo více vyhrát, i já jako laik jsem si mnohdy říkala, že kdyby se to zabralo tak a tak, působilo by to lépe, silněji. Na postavu Mloka, která je svěží a nijak neubližuje ději původní série, je tu bohužel kladen menší důraz než v předchozích dílech. Zamrzí také absence vývoje postavy Queenie, která na konci minulého filmu plně sympatizuje s Grindelwaldem a teď je najednou proti němu. Jak k tomu došlo? Vzhledem k tomu, jakým zvratem byl její odchod v předchozím díle, rozhodně bychom si nějaký psychický přerod postavy zasloužili, stačily by k tomu dvě scény...Brumbál se zase chová nejmíň Brumbálovitě ze všech dosavadních filmů a co se Grindelwalda týče, Depp mi sice do role úplně nesedl, ale to ani náhradník Mikkelsen a změna herce nějakým způsobem dost výrazně ovlivnila i charakter postavy, který je najednou úplně někde jinde. V Grindelwaldových zločinech byl chladně arogantním, logicky uvažujícím anti hrdinou, který sám sebe prezentoval jako nepochopeného dobrodějce, v Brumbálových tajemstvích dostaneme místo něj výbušného a nebezpečného záporáka, kterého se všichni bojí a který se nijak netají tím, že inklinuje ke zlu a nenávisti. V minulém filmu přece své stoupence před válkou varoval, tak proč ji najednou sám podněcuje? Ohledně děje jsem ovšem byla docela spokojená. Tvůrci sice silně pozměnili některé zákony magie, od Marvelu si vypůjčili nepochopitelné ohýbání reality a Credencův původ se jen se zaťatými zuby dá považovat za pravděpodobný a zároveň natolik nepodstatný, aby ho v původní sérii nikdo slůvkem nezmínil, nicméně dějové linie všech tří filmů se tu krásně a čistě uzavírají. Na konci filmu Credence konečně odhalí tajemství své minulosti, dočká se přijetí, po němž toužil a je uchráněn zničení Obskurem, hlavní postavy se dočkají happy endu, Grindelwald je odhalen jako záporák a ztrácí své stoupence a Brumbál se zbaví všech přítěží z minulosti, jež ho k němu poutají, a konečně se s ním utká. Vzhledem k tomu, že Brumbálův souboj s Grindelwaldem od začátku vypadal jako logické ukončení série, měla by zde Fantastická zvířata také skončit. K hladkému a ukázkovému uzavření příběhu totiž stačilo opravdu jen to, aby Brumbál Grindelwalda jedním kouzlem zneškodnil a předal spravedlnosti a Brumbálova tajemství by se tak stala krásným zakončením dosavadní trilogie. Grindelwaldovým útěkem se však otevírá cesta k avizovaným dvěma posledním a zcela zbytečným filmům, které vzhledem k uzavření příběhu i vrcholnému souboji obou kouzelníků ve třetím filmu nemají už vůbec co nabídnout.

plakát

Zhoubné zlo (2021) 

Wanova láska k paranormálnu si dává rande s jeho sklony ke krvi a gore a spolu s epickým soundtrackem a tradičními hororovými prvky vytváří hororové orgie, které jsou pošušňáním pro každého fanouška Wanovy tvorby. Malignant v sobě nezapře režisérovu duchařskou historii a tasí na nás celou přehlídku žánrových lahůdek včetně lekaček, strašidelného domu, opuštěné nemocnice a historického podzemí. Zároveň se zde projevuje i Wanova historie coby tvůrce vůbec prvního filmu ze série Saw, gore je sice umírněné a často mimo záběr, ale hraje zde velkou roli, a pak ta muzika a hlavně ten zvrat! A promítá se zde i něco z nově nabitých zkušeností s akčními filmy, protože záporák je v podstatě hororová stvůra s nadpřirozenými schopnostmi a kdyby nebyl psychicky vyšinutý, ani by mě nepřekvapilo, kdyby ho v potitulkové scéně přišel Nick Furry naverbovat k Avengers. Tvůrci si totiž ty bojové scény až podezřele vychutnávali. A k tomu to sympatické obsazení. Jak tohle přijme běžný divák, netuším, ale jestli sledujete Wanovu tvorbu od počátku, považujte Malignant za něco jako crossover všech jeho předchozích filmů, kterou si fanoušek náležitě vychutná.

plakát

Tři kroky od sebe (2019) 

Nějak nechápu ta vysoká hodnocení. Mě Five feet apart připadalo jako vykrádačka stokrát omletého námětu beznadějné/zakázané lásky lidí s nevyléčitelnou nemocí. Hlavní hrdinka byla neskutečně sympatická, love interest už tak moc ne. Přestože se jedná o samé dobré herce, měla jsem celou dobu pocit, že tady nemají vůbec co hrát a nedostávají příležitost využít ani část svého potenciálu. Celý příběh je podaný tak nudně a nedějově, hlavní hrdinové pořád sedí v posteli, léčí se nebo se dohadují, romantická linka působí nepřirozeně a nepravděpodobně - v jednu chvíli je Stella odhodlaná si ze zcela rozumných důvodů držet Willa od těla a v další scéně už ho hrozně miluje, nemůže bez něj být a je ochotna pro něj riskovat život...Vůbec mě to nechytlo, v půlce filmu jsem přepnula program. Nemám ráda rozkoukané filmy, ale opravdu nevím, jestli tenhle konkrétní někdy dokoukám.

Poslední hodnocení (699)

Thor: Láska jako hrom (2022)

06.09.2022

Bullet Train (2022)

24.08.2022

Vesmír mezi námi (2017)

23.08.2022

Všechno, všude, najednou (2022)

10.08.2022

Černý telefon (2021)

20.07.2022

Sebevražedný oddíl (2021)

04.07.2022

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

02.07.2022

Simpsonovi - Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (epizoda) (S02E03)

02.07.2022

Cesta kolem světa (2020)

02.07.2022

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama