Ruut

Ruut

Martin Kovařík

kraj Hlavní město Praha
na volné noze

79 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Skoro dvacet sezon a pořád jsou skvělý.

 • poster

  Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

 • poster

  Akta X (TV seriál) (1993)

  Dávám si právě opáčko starých dílů a dokoukávám resty v podobě zbytku seriálu a musím zatím (po 4 sérii) napsat, že takhle komplexní a pestrý seriál na tolik pokračování nepamatuju.

 • poster

  Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

  Dokonalý antirodinný seriál. Poslední série jdou kvalitativně hodně do háje a to děcko Sedma je děs běs, ale životní útrapy prodavače bot Eda jsou dokonalé.

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

  Hodnotím pouze první sezonu: Nejlepší seriál co jsem v posledních letech viděl. Snad vyjma LOST. Výborný nápad, opravdu skvěle vybraní herci a hlavně dramatický nadupaný děj plný zvratů. Pravda hodněkrát logika pokulhává. Je to často i překombinované. A opravdu je tam několik scének z vězeňského života, které jsou spíš k smíchu. Jenže jeden divný nebo za vlasy přitažený zvrat střídají dva výborné. A hlavně takto dějově nadupaný seriál jsem snad ještě neviděl. Pravda jsou tu LOST. Ale u nich hodně zpomalují všudypřítomné flashbacky. U Prison Breaku se toho člověk tolik nedozví o minulosti postav. Ale to vůbec není na škodu. Aspoň je tu mnohem víc prostoru pro napínavý děj odehrávající se ve věznici. Abych jen nechválil – Prison Break trpí běžnými neduhy novodobých amerických seriálů honících se za vysokými ratingy. První sezona má totiž dva pomyslné vrcholy. První v půlce a druhý samozřejmě na konci série. To bylo dáno tím že se natočilo napřed 12 epizod a teprve na základě úspěchu se rozhodlo o pokračování. Dalším problémem je ne´měrné natahování děje. Kdyby se odebralo několik čistě vatových epizod a vše se vyřešilo na konci první série bez možnosti vzniku dalších, tak by se jednal o opravdu špičkový seriál ve všech směrech. Bohužel nestane se. Tak jsem zvědavý co scenáristé vymyslí v dalších letech.

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Vše bylo řečeno už přede mnou. Jsem rád že jsem ji taky v roce 2007 objevil a celou nakoukal.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Je potřeba něco dodávat? Myslím že určitě ne!

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Výborný britcom. Směle se může rovnat takovým klenotům jako Červený trpaslík, Černá Zmije nebo jinému Linehanovu seriálu Black Books.

 • poster

  Robin Hood (TV seriál) (1984)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Opravdu mimořádný sitkom. Fran, Bernarda a Mannyho si nejde nezamilovat. Black Books je plný absurdních scének, které jsou sem tam trochu přetažené, ale opravdu hóóódně vtipné.