Fargo (1996)

Veľmi rozporuplný film. Keď som ho vzhliadol, mal som chuť okamžite dať odpad, ale dal som jednu hviezdičku. Potom som to zmazal, lebo som o ňom ešte dlho premýšľal a nechcel som byť z tých mnohých, čo vôbec nepochopili dobrý film, to isté, ako keď laik kritizuje Beethovena alebo Tolstoja. Pre mnohých je neuveriteľné, že F. McDormand mohla dostať Oscara. Bolo aj pre mňa, kým som si nespomenul na jedného môjho kamaráta z Minnesoty (nebol tehotný). Vtedy som si uvedomil, že mnohé scény a dialógy, ktoré sa nám môžu zdať protivné, musia byť Američanom vtipné, je to akoby sme od nich čakali, aby sa smiali na Pelíškach alebo Pachovi.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Škoda. Áno, vizuálne to bolo fajn. Josh Brolin mi neprišiel ako šťastná voľba "predplastikového" Dwighta, keď sme si už všetci zvykli na sympatického Owena, (chcelo by to niekoho, kto by mohol mať na pohľad podobný charakter ako owenovský Dwight.) hoci jeho príbeh na mňa asi zapôsobil najviac, kvôli tej silnej "neo-noirovosti" s femme fatale :) Narozdiel od jednotky, jednotlivé príbehy boli podľa mňa zle časovo rozvrhnuté - príbeh Nancy došiel do konca skôr ako Ray Liotta, vďaka čomu mi tam prišiel zbytočný, navyše jediný rozhasil nechápavého diváka, ktorý mal z namiesto dobrého prequelu mišmaš poviedok.

Spiderman (1994) (seriál)

Už keď som počul tú zvučku, tak som rýchlo utekal ku telke. Pozrel som si to aj ako "dospelák" (po anglicky) a stále je to za 5*. Diely s Venomom (v 1. sérií)sa mi zdali napínavejšie a lepšie spracované, ako časť venovaná Venomovi v Spidermanovi 3.

Policejní okrsek (2000) (seriál)

Keď to dávali, mal som to naozaj rád. Prvé diely možno neboli také kvalitné, ale neskôr sa to naštartovalo na veľmi príjemný seriál, ktorý nebol len o tom "chytiť zločinca." Celkom zaujímavá kamera, C.T. Nelson fantastický.

87. revír: Vlna veder (1997) (TV film)

Scenár bol výrazne inšpirovaný jednou z McBainových kníh. Bohužiaľ, tento tv film som veľmi nezožral. Možno to bolo zle preložené a zle nadabované, alebo možno boli tie dialógy naozaj primitívne, takisto ako strih. Paul Ben - Victor v pohode, chýbali mu Meyerove fúzy. :)

Jericho (2006) (seriál)

Niektoré diely možno boli poslabšie. Ale ako celok to má jasných 5, výborný casting, Jake Green s Hawkinsom (najmä Hawkins) tomu seriálu dodávajú poriadnu šťavu. Keď David Huddleston môže hrať dedka v retrospektívach rodiny greenovcov, čo viacej potrebujeme? Na tv seriál sú herecké výkony vysoko nadštandardné.

Smoke (1995)

Väčšina kvalitných filmov zobrazujúcich realitu nezanechávajú tak príjemný pocit po ich vzhliadnutí, ako to robí Smoke. Aj keď som ho videl 3x. Je to nádherné, Keitel a Hurt sú skvelá dvojica, výborne hrajú aj F. Whitaker a inak celkom nenápadný herec H. Perrineau. Za scenár vďačíme výbornému spisovateľovi P. Austerovi.

Klíšťák (1994) (seriál)

Ako malý som to nenávidel, bolo to vždy pred Spidermanom a ja som to musel pretrpieť, pokiaľ teda vonku pršalo. Minule som si pozrel prvý diel, len tak z nostalgie, a potom celú prvú sériu. Je to výborné, ale vôbec nie pre deti. Skôr pre fanúšikov komiksových príbehov, ktorí pochopia všetky tie vtipy. Pred 12 rokmi by to bol odpad. Teraz :) :) :) :) :) :) :) P.S.: originálny dabing je skvelý, český si už nepamätám.