Vše o Adamovi (2000)

Dielo nebolo dokonané. Ešte s pár členmi rodiny totižto Adam nesúložil.

Assassin’s Creed (2016)

Námet Assassins creed má veľký potenciál. Avšak.... Veľa gýču, veľa chýb, nevyužitý potenciál historickej časti, preceňovaná "súčasnosť", akčná kamera ako pri policajnom prepade, veľa strihu, všetko točené dvoch metrov. Pár svetlých momentov. Z videoherných adaptácií (vzhľadom priam na kultovú predlohu) ide o veľký prepadák.

Matrix (1999)

Niektoré filmy musí preveriť čas. Matrix neuspel. Obrovské hodnotenie na ČSFD či IMDb sa dá vysvetliť iba nostalgickým vnímaním hodnotiacich. S výnimkou špeciálnych efektov, ktoré boli na tú dobu prelomové, je film paródiou a zároveň obrovským plagiátom (ešte aj hudba vo vyhlásenej akčnej scéne presne kopíruje basovú linku zo staršieho Mission Impossible). A na to, aby tým chceli autori odkázať na daný film, bolo ešte priskoro, aj keď optimisti by si to mohli vysvetliť tak, že Wachowski mysleli dopredu a predpokladali, že pri oboch filmoch vznikne kult. Samotné negatíva - okrem vykrádania hudby, štruktúry scenáru a pôvodných myšlienok (ktoré nie sú v svete sci-fi ničím prelomovým), nechápem, ako divákov nevyrušuje až parodickosť mnohých scén, komické pohyby, násilná pompéznosť s obrovskou dávkou maximálnej neprirodzenosti a tragickosť dialógov, pri ktorých by som sa hanbil, že niečo také pozerám s niekým na rande. Film je vhodný pre trinásť-ročné deti, ktorým z neho vybuchne hlava. Keby toto priamo Wachovski naznačili, nebolo by vysoké hodnotenie žiadny problém, avšak ten nastáva práve preto, že film sa tvári ako niečo viac, i keď nie je.

The Yellow Handkerchief (2008)

Keď vidím Williama Hurta hrať po takmer celú minutáž filmu, neviem si predstaviť, že idem pod 5. Je to herecký génius, ktorý by si zasluhoval viacej pozornosti. Ale možno je to tak dobré, lebo takto "patri" najmä fajnšmekrom.

Chirurgové (2005) (seriál) odpad!

Čudujem sa, že je tento seriál "červený." Primitívnosť dialógov je tak zarážajúca, že zabúdam bežné slová. Tá extrémna nereálnosť samotného seriálu nie je sympatická, je ohyzdná najmä preto, že sa tvári seriózne. Zvláštna nemocnica, kde si to rozdáva každý s každým a ini ľudia na svete neexistujú.

WrestleMania 29 (2013) (pořad)

Táto wrestlemania sa veru nevydarila. Spokojnosť bola iba pri zápasoch CM Punk - Undertaker a Brock Lesnar - Triple H. Ostatné zápasy boli poslabšie (aj keď prvý TAG sa mi celkom páčil). Main event The Rock vs. Cena bol asi najhorší zápas dňa.

The Boondocks (2005) (seriál)

Seriál, pri ktorom som sa neraz chytal za brucho, český dabing skvelý napriek tomu, že seriál stavia na afro-americkom dialekte. Hodnotím len prvé dve série.

Po přečtení spalte (2008)

Niekedy rozmýšľam, prečo som vôbec tento film dopozeral dokonca. Tiahlo sa to nejako pomaly a i to pomaly skončilo. Párkrát som sa i zasmial. 2x.

X-Men (1992) (seriál)

Nebol to zlý seriál. Chýba vyváženosť jednotlivých dielov. Nedá sa porovnať so spidermenom z r. 1994, kde bola lepšia vyváženosť dielov, dialógy aj hudba. Na IMDB majú až 8,5, čomu som sa vždy čudoval. (Spiderman má 8,3)