Malá mořská víla (1976)

Kurňa ten Andersen musel mít ale pořádné depky, toto není pohádka ale depresivní a smutný příběh nešťastně zamilované víly, které pukne srdce. Veškerá ponurost je podtržena ponurou hudbou a celkově ponurými exteriéry :-) Přesto je svým temným kouzlem tato "pohádka" něčím zvláštní. Mrzí mě že Mirka Šafránková se nedala na dráhu herečky - protože si myslím že by byla o mnoho lepší než její sestra Libuška.

Vánoční koleda (2009)

Strašidelný vánoční příběh na motivy CH. Dickense, přesto si myslím že by ho měli vidět všichni, aby se nad sebou samými zamysleli,zda nejsou jako Vydřigriš! Příběh nesoucí hluboké poselství o dobrotě a lásce a naproti nim o lidských špatnostech na kterých je třeba každodenně pracovat. Výborná hudba!

Nesmrtelná teta (1993)

Pohádka o závisti, štěstí a rozumu... Je to velice vtipná a poutavá pohádka, kde hlavní roli závisti výborně ztvárnila zasloužilá umělkyně "nesmrtelná" Jiřina Bohdalová, zdatně ji sekunduje bláznivý král. Podle mého je to jedna z klasik české pohádkové filmografie.

Tři bratři (2014)

Vzhledem k pohádkám z posledních let musím svůj názor na tuto přehodnotit. Čím častěji ji přicházím více nachuť. Ikdyž melodramatické písničky nejsou nic moc, tak zpracováním a vtipem a dokonale strašidelným vlkem je to pohádka kouzelná. A myslím že v posledních letech jedna z nejpovedenější a hlavně dětem se líbí - 75%

Křídla Vánoc (2013)

Kupodivu příjemný film, na který se pěkně kouká. Je to o vánocích a lásce k bližnímu a vlastně o tom o čem by měly Vánoce jako takové být. Nic sem od filmu nečekala a byla jsem příjemně překvapena, že to ve mě zanechalo takový milý příjemný pocit a obzvlášť před letošními Vánocemi mě to příjemně naladilo. Snad dobří lidé aspoň o Vánocích nevymřeli :-)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Překvapibě koukatelná pohádka na motivy šípkové růženky. Jediné co mi vadilo byl obličej Angeliny - její lícní kosti tak odporně a uměle vystupovaly z obličeje že to chvílema vypadalo jak když má obli´čej zlomený vejpůl. Moc musím pochválit Elle Fanningovou, která herecky zraje a to se mi moc líbí. U mě je na prvním místě stále česká verze: Jak se budí princezny. Ale jinak pro děti pěkně zpracovaný příběh o unáhlenosti a nenávísti, dobru a zlu a pravé lásce :-)

John Wick (2014)

Za poslední léta originální akčňák, moc se v něm vlastně nemluví a je v mnoha momentech vtipný. Trochu mi to připomínalo první Mafii (PC hru). Jinak celkově film pěkně šlapal, nebyl přecpaný nesmyslnými přestřelkami dalo by se spíš říct že vše bylo krásně vyrovnané a přitom svým způsobem syrové. Co se týče hereckých výkonů, tak jednoznačně vyhráli psíci :-D. Jediné co mi celkově vadilo je taková pohybová nepřesnost a nedokonalost Keanu Reevese, místo aby působil dojmem že je to pravý akční drsňák (který ví co dělá), tak při likvidaci svých protivníků vypadá že naopak neví co dělá nebo to dělá poprvé. Ale to je jediná věc kterou bych vytkla. Celkově velmi kvalitní akční film posledních několika let. 80%

Soudce (2014)

O filmu jsem předem nic nevěděla, šla jsem na něj spíš kvůli Downeymu. Který mě vůbec nezklamal. Celkově vzato se mi film líbil a o to víc že je ze života. Celkově je to spíš pro náročného diváka. Je zde dokonale vykreslený vztah otce a syna a to proč se nenavidí a milují zároveň a to jak málo v životě stačí aby vám to pokroutilo pohled na svět. Tento film je super sondáž do jedné komplikováné rodiny zraněné mnoha osudnými momenty minulosti. Život je prostě v každém ohledu nádherný a zároven složitý. 80%

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Nějak začínám přicházet na chuť syrovosti a humoru severské kinematografie.... To je tak úchylný až je to vtipný a přitom je to jakoby bez příkras ve vší strohosti a náhodě. Nic sem nečekala a z kina sem odcházela tak pozitivně naladěna... No to prostě nevymyslíte. Koukněte na to a posuďte sami :-)

Navždy spolu (2012)

Romantika podle skutečné události. Pro jednu stranu možnost neudělat stejnou chybu dvakrát a neztratit tak dceru a sestru a pro druhou stranu neuvěřitelná ztráta milované osoby, která nezemřela jen si na nic s vámi nepamatuje. Přes všechny snahy se vzpomínky prostě nevrátí, ale osud je jednou osud a vždy si tu cestu najde. Mě jako nekonečnou romantičku film nadchl a líbil se mi moc :-)