Babel (2006)

Alejandro González Ińárritu dokázal, že umí natáčet kvalitní kousky (to konec konců ukazuje i jeho profil http://www.csfd.cz/reziser/3625-gonzalez-iarritu-alejandro/ ). Babel je film přehrávající tři nenápadně se propojující životní události na jiných světadílech. Film je napínavý a chytrý. Herecké výkony nezaostávají. Tomuto filmu bych udělil Oscara za rok 2007 (i když jsem ho přál taky konečně Scorsesemu).|91%|

Auta (2006)

Dobrá ukázka jak udělat zábavný, originální, a výpravný animovaný film. Sice není tak skvostný jako Shrek (1), ale dokáže zaujmout líbivou animací a vtipnými dialogy. Ve filmu si zadabovali i taková jména jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Michael Schumacher.|85%|

Amadeus (1984)

Tom Hulce perfektně předvedl, jak se dá zahrát geniální blázen. Amadeus je snímek natočený tak, jakoby se člověk ocitl právě v době Mozartově a vtáhnul vás. Po několika českých hercích, bych měl zmínit také mojí mámu, bez které by film asi nevznikl(:-)), jelikož hrála důležitou roli v komparsu, hrající obecenstvo. |96%|

Kutil Tim (1991) (seriál)

Nezapomenutelný Kutil Tim v podání Tima Allena a jeho bezkonkurenční show, by se měla vysílat v reálu i u nás.|92%|

A.I. Umělá inteligence (2001)

Spielberg se snažil po jurských parcích natočit něco asi více neakčního a podařilo se mu to. A.I. umělá inteligence je jakousi pohádkou o robo klukovi, který byl sestrojen (zatím jako jediný), aby uměl milovat. Dojemná sci-fi ve které zazářil Haley Joel Osment po boku až hrůzostrašně robotického Juda Lawa. Spielbergova netradiční ,,pohádka pro dospělé" se povedla a proto |89%|

Robot Chicken (2005) (seriál)

Kdo neviděl, neuvěří..Zhlédněte pár dílů na youtube.com a pochopíte 5* hodnocení...|95%|

Lady a Tramp (1955)

Je to moje srdeční záležitost. Tenhle film byl první, který jsem zhlédl v biografu. Ohromně se mi to líbilo. Proto za 5* !. NA tenhle film prostě nikdy nezapomenu...|96%|

Apollo 13 (1995)

Znovu skvělý Hanks. Dojemný příběh astronautů, kterým se nesplnil sen doletět až na povrch měsice. Film je více-méně i takovým dokumentem, jak vypadala příprava letu, samotný let ve vesmíru a všechny události kolem vzletu na měsíc.|91%|

Četník ze Saint Tropez (1964)

Jelikož jsem stál u ,,Gendarmarie" rovnou v Saint Tropez, tak k tomuto filmu mám i jakýsi vztah. 4* dávám jenom proto, že v tomto filmu hraje excelentí Louis de Funés, bez kterého by tenhle film snad nebyl ani v databázi CSFD.|85%|

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Jan Kraus své hosty ve studiu tak ,,dusí", až je mi těch našich stár někdy líto:)|90%|