Fighter (2010)

Jednoznačně největším důvodem proč se na film koukat jsou vedlejší postavy, respektivě jejich herci. Balea bych skoro nepoznal, Melissa Leo v neskutečné proměně. Film je takový plynoucí, nijak extra akční, jak by se dalo čekat od filmu z prostředí ringu, zato o to více vystihuje jednotlivé vztahy mezi aktéry. Filmů o boxu bylo hodně a bude, některé byly i lepší než tento, ale určitě stojí za to se na něj podívat.

Saw 6 (2009)

Hned po originální jedničce asi nejlépe zpracované pokračování. Od SAW stejně nechete nic jiného než krev a nechutné scény. Těch je tady dostatek a pěkně promakané, proto za 4*. Plusy+: krev, kosti Mínusy-: Hodnocení:|75%|

A-Team: Poslední mise (2010)

Nejdřív jsem myslel, že jdu na G-force (to jsou ti křečci) a tak jsem se nechal překvapit, jak tenhle filmový zážitek dopadne. Naštěstí se na mě na plátně nesmáli hlodavci, ale naboostřená parta bejvalejch Rangerů v čele s oblíbeným Neesonem. Film má neskutečný spád, výtečné akční scény, chytrý scénář. Stejně k dokonalosti něco málo chybělo, ale určitě akční pecka 2010. Plusy+: Gagy, akce Mínusy-: Hodnocení:|85%|

Podivní (2010)

Já vím, že u těchto hororů se to musí čekat, ale já jsem opravdu háklivý na "hloupé scény" a proto jsem se během filmu několikrát lekl, aby nezklouzl do kategorie béček. Naštěstí Podivní zachovali tvář a doputovali s hlavou vztyčenou až do konce. Ne 4 ale také ne 3 hvězdy, něco mezi. Plusy+: Efekty, příběh Mínusy-: některé scény Hodnocení:|71%|

Pátek třináctého (1980)

Pochybuju, že bych Pátek třináctého dokoukal v roce 2010, kdyby nebyl označován za kultovní. Přesto tento slash-horor určitě kinematografii něco nabídl. Nakonec nebyl tak hrozný, i když dnešní uspěchanější doba by si asi žádala trochu větší spád, Pátek třínáctého nabídl svým okolím (jezero), vyvražďováním a vůbec stylem natáčení inspiraci pro mnoha dalších filmů. Plusy+: atmosféra Mínusy-: natahovanost Hodnocení:|59%|

Jezero smrti (2008)

Na Jezeru Smrti je nejmrazivější to, že s trochou fantazie se to může přihodit i Vám. Na stanování v lese nestačí už jenom bobřík odvahy, ale pro všechny případy by se hodila i "devítimilimetrovka" - použitelná ať už na medvěda nebo na drzé britské parchanty. Konec naštěstí! "neamerický". Plusy+: Surovost, nic nadpřirozeného Mínusy-: Chvílemi děj/příběh Hodnocení:|80%|

Avatar (2009)

Upřímně, příběh neni to proč lidé na tenhle film chodí. Dokonce jsem den poté celkem zapomněl o čem film byl. Dokonce prý vykrádá Pokahontas :). Jeho doména je jinde - fantastická animace. Modří mimozemšťané, prales a vůbec celá fauna a flora byla vytvořena tak, aniž by vyvolala nějaký pocit clishéovosti nebo trapnosti. Možná až na ty neoriginální názvy, ale co je dnes originální? Mám tři metry, jsem modrej a "Zřím tě!". To jsou tři věci které nezapomenete. Kdo neviděl v kině, ať určitě později shlédne v nějaké lepší kvalitě. Plusy+: Animace Mínusy-: Příběh Hodnocení:|85%|

Paranormal Activity (2007)

Jde o skutečně jedoduchý koncept. Víte kdy se budete bát, víte proč se budete bát, ale stejně se tak trochu pořád bojíte. "Bát se" je tady možná trochu silné slovo, ale přinejmenším se párkrát leknete. Jelikož jsem od Paranormal Activity čekal méně, tak mě celkem slušně překvapilo. Plusy+: Nehybná kamera v noci Mínusy-: Jindy se totiž nic nedělo Hodnocení:|65%|

Duel Frost/Nixon (2008)

Neskutečně perfektně zvládnutý obsah! Skoro nic jsem nevěděl do podrobna o aféře a Watergate a tenhle film mi ji stačil zlehka a rychle vysvětlit a nebyl problém se pustit do "hádky" mezi Frostem a Nixonem. Největší zbraní filmy jsou samozřejmě dva naprosto dokonale ztvárněné role hlavních představitelů, zejména Nixon v pdoání Langelly. Náplň se může zdát na první pohled nuda, ale opak je pravdou. Intriky, peníze a vše co do pořádné "politické" show patří nechybí. Určitě se nebudete nudit, když se rozhodnete pro tento Duel. Plusy+: Protagonisté Mínusy-: Hodnocení:|89%|

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tony Scott? Danzel Washington?! To jsou jména co lákají a když je film navíc zadarmo? Nekouknětě se! Ne tak se radši nekoukejte... Jediné co jsem si z kina odnesl byly dvě krásně pronuděné hodiny. Jediný Danzel film tak trochu zachraňoval. Děj byl naprosto předvídatelný a už koncept filmu mi připadal nějak čitelný. "Sakra jak se jako chtěj dostat z toho metra?", ptal jsem se sám sebe. Musí to bý něco opravdu originálního... a nebylo. Víc prozrazovat nebudu, ale v podobném předvídatelném smyslu se budete takto ptát častokrát. Nebyl to film pro mě, ale jako slušná oddychovka by se to mohlo brát. Plusy+: Snad herecké duo Mínusy-: Předvídatelnost, příběh Hodnocení:|45%|