Once (2007)

Krásný, romantický film. I když romantické filmy příliš nevyhledávám, Once stál za zhlédnutí už jenom kvůli krásné titulní písní "Falling slowly". Hezké momenty jako zakomponování české řeči do anglického dialogu, nebo koupený klavír prostě udělali z Once to, co je. Těžko se to komentuje, musíte to vidět. Za film 4* za Falling slowly 5 = 4/5* =|90%|

Atentát v Ambassadoru (2006)

Opravdu něco mimořádného. Atentát v Ambassadoru. Čekal jsem nudné politické drama, ale opak se stal pravdou. Emilio Estevez film zachytil tak neobykle a přitom jednoduše, že bych se na film podíval snad ještě jednou. Na úspěchu má, ale hlavně velkou část také scénář, který nebyl "bůhvíjak" výpravný, ale naopak, hodně se děj soustředil do hotelu. Film má několik jakýchsi částí, které zachycují jedno a to samé, akorát z několik jiných úhlů. Ať už jde o československou novinářku z Rudého práva, nebo jen o pomocníky kandidatury senátora Roberta F. Kennedyho, každý má své kouzlo a vždy šlo o lidi, kteří byť jen nepatrně, ale souviseli s volbami a kandidaturou senátora Kennedyho. Jako výborný nápad se ukázalo to, zobrazovat Roberta F. Kennedyho v opravdových prohlášeních, které sám namluvil. Prostě Atentát v Ambassadoru ve mě zanechal opravdu dobrý dojem a tak nemůžu dát jinak, než za 5*! |90%|

Hitman (2007)

Z Hitmana filmu mám rozporuplné pocity. Skvělý, dynamický začátek upadá pomalu do nesmyslného zabíjení. Možná je to tím, že vás Hitman alias agent 47 ze začátku baví, promyšlené pasti, vraždy, jak jsme u něj zvyklí. Když se ale do příběhu přimotá ruská šlapka, Hitman jakoby chvílemi soucítil a tam se právě ztrácí to kouzlo "neviditelného" zabijáka. Kdo mě opravdu mile překvapil byl Timothy Olyphant v hlavní roli. Řekl bych že mu role sedla. Ale abych jen nekritizoval. Hitman má skvěle zvládnuté jak bojové scény, tak i všelijaké přestřelky. Později, jak už jsem říkal, ztrácejí kouzlo, ale ze začátku vás opravdu baví.|50%|

Halloween (2007)

Jelikož jsem neviděl původní Halloween od Johna Carpentera, nemohu tyto dva kousky nijak srovnávat. Proto vezmu Halloween Roba Zombieho jako samostatné dílko, které se nesnaží předčít starší, ale (zato asi) lepší provedení. Film začíná výborně. Ponurá, depresivní atmosféro rozhádané rodiny, anarchistické chování, rozrušené dítě. Z této díry prostě nemůže vzejít nikdo jiný, než psychopat. Když už diváci pomalu začínali vidět první oběti "malého" Míšy, bylo jasné, jak film bude pokračovat. Film vám sám předurčil oblíbené postavy, jako uklízeče v podání Dannyho Treja nebo tvrďáka nazývající se Grizzly. Jak nám Míša vyroste a (překvapivě) se dostane z ápravného zařízení, nejde o nic jiného, než o to, kde vystříkne víc krve, nebo kde vám bude více blbě. Příběh více méně předvídatelný a z psychopatických výlevů MMeyerse taky noční můry mít nebudu. Prostě podtrženo sečteno, ze slibného začátku nastalo "neočekávané" a "nicneříkající" zabíjení.|50%|

Saw 4 (2007)

Ano, je to už ohrané, přiznejme si to, ale přeci jenom, proč na to lidé stále (ne)koukají? Hlavně kvůli promyšleným scénám pana Skládačky a jinak to ani asi už enbude. Ale proč Saw IV lehce vyzdvyhnout? Možná kvůli tomu, že se podíváme jak Jigsaw ke své psychopatice dostal. "Čtyřka" celkem jasně vyjasňuje:), proč TO všechno Jigsaw dělá. Scénáristi (ty úchylnější) si přišli na své a opět není nouze o originální pasti. Bohužel, nebo bohudík má Saw zase nejistý konec, takže se nejspíš můžeme "těšit" na další díl.|50%|

30 dní dlouhá noc (2007)

Co čekat od upířího hororu? Hodně krve, nulový děj, nechutné upíry, vystrašené lidi a dechberoucí scény. Film 30 dní dlouhá noc na tom nebyl jinak, ale co to? Proč se mi to (a nejen mně) tak líbilo? Odpověď je jednoduchá, 30 dní dlouhá noc byla natočena jiným stylem, než jsme zvyklý. Po krátkém, ale výstižném úvodu, kdy se celé městečko pakuje do jiných měst a krajin, jelikož by během 30 dní trvající noci přišli o rozum, hrstka odvážlivců (jestli se takto dají nazvat) a pomatenců ve městě přece jenom zůstanou. Už od začátku bylo jasné, že nedopadnou dobře. Podivné vraždy, ať už šlo o psy, nebo mobily naháněli místním strach. A nutno podotknou, že i divákovi. Ze začátku jsem si myslel, že upír bude vyzobrazen jako tajemná nadpřirozená bytost, kdy se mihne dvakrát za film, ale opak byl pravdou. Tvůrci vsadili na variantu "netajemných" upíru a dokonce jim vymysleli i jazyk. Možná proto 30 dní dlouhá noc slaví "úspěch". Přišel jsem na horor s velkým očekáváním a s dobrým dojmem jsem se i vrátil. Proto si 30 dní dlouhá noc odnáší mých nevýznamných |80%|.

Vybíjená (2004)

Nevím proč, ale na tenhle film jsem se těšil, asi z toho důvodu že "moderní" vybíjenou sjem ve filmu ještě enviděl, spíš jsem vybíjenou ve filmu neviděl vůbec. Jako nápad mi to přišlo opravdu hodně originální. Film začíná celkem klišéovitým začítkem. Mají něco zbourat - my to zachráníme-ale jak?- vyhrajem turnaj ve vybíjené! Ono o příběh ani tak nešlo, jako spíš o humorné momenty při vybíjené.|70%|

Hvězdný prach (2007)

Nejdříve jsem čekal imitaci pohádek, potom jsem čekal bláznivou komedii, ale nakonec se z toho vyklubalo úplně něco jiného. No né zas tak úplně, protože Stardust splňoval od obojího trochu, ale hlavně šlo spíše o pohádku s trochou drsnějších momentů. Příběh se dal od začátku odhadnou a nepřinesl nijak velké zvraty, ale stejně se na to dalo příjemně koukat. Herci svoje role zahráli nadprůměrně a během filmu jste si dokonce jednu z postav mohl oblíbit, jako například já prince Septima nebo piráta Shakespeara v podání skvělého Roberta De Nira. Stardust nezklamal, ale ani nijak výrazně nepotěšil.|70%|

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Povedená komedie lákající hlavně na osvědčená jména herců. Dustin Hoffman jako tatík Bena Stilera druhé pokračovaní Fotr je Lotr mírně oživil. Více méně film staví na tom samém jako jednička, zalíbit se "té druhé" rodině. Určitě bych tenhle film neschazoval a příjemně jsem se u něj pobavil. |75%|

Robinson Crusoe (1997)

Jak už jsem v jednom mém komentáři uvedl, mám rád film/seriály s tématikou "Jsi na pustém ostrově, co budeš dělat". V případech trosečníka nebo Ztracených jde o mistrně zvládnutou práci. Robinson Crusoe je nápad, nebo-li kniha jako taková strhujícím dílem, ale tohle filmové zpracování s Piercem Brosnanem, se tak trochu nepovedlo. Nedá se říct úplně, že je nepovedené, ale spíše nedodělané. Základní prvky knihy byly ve filmu zachyceny. Ale jak tak děj plynul dál, zdálo se mi, že je to takové nedodělané, ořezané a zrychlené. Já jako režisér Robinsona, bych se přikláněl k delší variantě ztvárnění filmu. Z knižní předlohy se toho dá tolik čerpat. Trošku mi to připomínalo i chvílema trailer na film, abyste se dozvěděli, o co ve filmu má jít. V filmu nejsou jenom mínusy, najdou se i plusy, jakými jsou třeba hezky udělané chatrče ze dřeva, nebo věrohodní kanibalové. Od filmového zpracování Robinsona bych čekal víc a proto 3 hvězdičky.|60%|