Geriho hra (1997)

Neuveřitelně pěkný minipříběh. Dojemný, veselý, legrační. Co všechno dokáže schyzofrenie. Tenis, nebo ping-pong by se prováděl asi hůře. Prostě Oscara si to ve svém ranku ale zasloužilo. Plusy+: Minipříběh Mínusy-: X Hodnocení:|90%|

Pokoj 1408 (2007)

Po delší době zase o něco povedenější horor. Dobrých hororů ubývá a mě osobně pokoj 1408 zaujal už jenom svou myšlenkou, že se z pokoje nedá utéct. Jednu chvíli to dokonce vypadá s útěkem dobře, ale za pár chvil Vás zas něco zastaví. Nebudu prozrazovat, jestli tenhle "Prison break" byl dotáhnut úspěšně dokonce, ale prozradit, že se na film má cenu kouknout můžu. John Cusack hraje co může, Jackson má správný cool výraz. Prostě jde o relativně povedený horor, stojící minimálně za shlédnutí. Plusy+: Pokoj 1408 Mínusy-: X Hodnocení:|75%|

Kanibalové (1980)

Určitě Kanibalové vnesli do světa filmu něco nového - záběry z ruční kamery a tudíž jakousi větší autentičnost. Blair Witch možná Kanibali vykrádá, ale je natočena mnohem chytřejším a pro mě přijatelnějším stylem. Sice jsem přišel o ten pocit, že záběry jsou autentické, ale i tak to nebyl film k obědu. Paradoxně mě víc znechucovalo kuchání zvířat, než lidí a to nejsem žádný ochránce zvířat, nebo aktivista z řad hnutí Greanpeace. Kuchání zvířa je totiž autentické, narozdíl od kuchání lidí. Ano, záběry znásilňování, bodání, kuchání, řezání a jiných zvrhlostí je nechutné, ale v tomto filmu mi to moc nepřišlo. Navíc opravdu podivná, nadnesená hudba by se hodila úplně jinam. Při některých scénách se dokonce neubráníte smíchu, i když to co hraje před vámi, moc srandovní není. Jakožto otrlý divák, který se z hektolitrů krve a nechutností nepoblije, pro mě nic nového a ani nic dobře natočeného. Diváka začátkem osmdesátých let film musel určitě zaujmout, ale tyhle léta jsou pryč a mě překvapí ůplně něco jiného. Plusy+: chudácí zvířátka Mínusy-: hudba Hodnocení:|30%|

Beowulf (2007)

To byla podívaná! Tenhle žánr také patří mezi oblíbené. Všelijaké nestvůry a bojovníci snažící se je zabít. Animace je perfektní. Umožňuje záběry z míst, kam by se normální kamera nedostala. Beowulf jakožto příběh je klasická legenda, nic extra nového, ale ne nic extra okoukaného. Navíc pohled na krásnou skoronahou Angelinu a "krásného" polonahého Hopkinse je zážitek na několik let. Velkolepé nestvůry padající pod mečem Beowulfa jsou nezapomenutelné. Co dodat, snad že to je opravdu na hraně čtyř a pěti * a navíc něco relativně nového. Plusy+: Animace Mínusy-: osobně bych to víc vypiplal Hodnocení:|85%|

Soudný den (2008)

Asi jsem tenhle film dost dobře nepochopil. Nedřív jsem ho bral vážně, potom nevážně. Akce dobrá. Jsem zmatenej! Prostě béčko jak má bejt! Plusy+: Pankáči, akce Mínusy-: pelmel Hodnocení:|65%|

Rain Man (1988)

Rain man, aneb jak napínavý může být výlet s autistou. Dustin Hoffman zahrál nadlidsky. Snad ani chvíli si nemyslíte, že by nebyl autistou. Nejspíš další životní výkon zahrál i Tom Cruise. Tyto dva protiklady vyvolali v divákovi nespočet emocí během kterých se neuvěřitelně bavil. Rain man je proste kultovní dílko s už asi legendárně zahraným autistou v podání Dustina Hoffmana.|95%|

Oko bere (2008)

Celkem slušnej film. Film má spád, i když občas sem tam si vybere svoji špatnou chvíli. Určitě stojí za shlédnutí. Nakoukneme v něm do nám pro většinu zakrytého světa hazardu ve Vegas. Kvalitní hudba, trochu horší herci a průměrná režie dělá film s hodnotou mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.|70%|

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Slibovaná jatka se rozjedou podle mého až tak od půlky, ale méně otrlé začnou už úvodní scénou, kde šlapete za chudáky vězně, abyste jim pomohli utéct. Sylvester je standartně namaknej i přes svůj věk a tak hned získá u herců a u diváků respekt, plus k tomu ještě ten jeho chraplák. Pár scén je opravdu vydařených, ale spíše ke konci. Kvalita se zvedá přímo úměrně konci filmu, takže pokud Vás Sly nebude bavit na začátku, ještě nějakou tu chvilku přetrpte a dočkáte se. |75%|

Mé druhé já (2007)

Chvílemi na pět a chvílemi na pěst. Určitě ne špatný snímek. Celkem netradiční pojetí "Zorra mstitele" v podání Jodie Foster. Děj je opravdu výkyvový a dal se v určitých částech tušit, konec je ale celkem zajímavý. |70%|

Let's Dance 2 (2008)

Když jdete na taneční film, musí vám být jasné žem to také nebude o ničem jiném. To se také stalo. Tancování, tancování a zase tancování, příběh byl vytvořen jen účelně. Sice šlo jen o tancování, ale bylo skvěle zvládnuté. Žádné zmatené mihotající se kamery, vše krásně přehledně, k tomu slušný střih a o zábavu bylo postaráno.|55%|