Barva vítězství (2016)

Veľmi vďačný životný príbeh sa nepodarilo pretaviť do rovnako zaujímavého filmu. Doma v Amerike sa film tak trochu vlečie a odškrtáva povinné položky (rasové problémy, trable s neverou, strata formy) a ani v Hitlerovskom Nemecku to nevygraduje tak, ako by som čakal. Taký profesorský životopis zbavený ostrých hrán a natočený tým najobyčajnejším možným spôsobom. 6/10

Smím prosit? (2004)

Richard Gere sa prihlási do tanečnej školy lebo sa mu páči Jennifer Lopez, pričom tu nájde hlavne nových priateľov a únik od každodennej rutiny svojho života. Hľadať tu nejaký dramatický oblúk je zbytočné, toto je len limonáda pre domáce paničky ktorá okrem toho tancovania neponúka nič iné. Najzaujímavejší na celom filme je latino tanečník Stanley Tucci, k trom hviezdam ho ale nepotiahne. 5-/10

Hellboy: Královna krve (2019)

Kvôli hnusnej Hellboyovej maske som bol pripravený tento film nenávidieť už od zhliadnutia prvého traileru. Kupodivu to ale napokon vôbec nedopadlo tak zle. S Del Torom sa to síce porovnávať stále nedá, ale inak sa jedná o slušný komiksový akčňák čo sa nebojí pridať aj vedro digitálneho kečupu. Jednotlivé scény dokonca super (súboj s obrami podfarbený vypalovákom od Muse), ale dohromady to drží menej by bolo treba. Zápletka je tiež hodne hodne divoká a záporáčka Milla toho ukáže len veľmi málo. Celému finále tak potom chýba poriadne epické vyvrcholenie. S ohľadom na očakávania ale stále príjemné prekvapenie. 6-/10

Oskar (1967)

Tieto zmätkárske francúzske komédie sa mi nejak nevedia dostať pod kožu. Nekonečný sled príchodov a odchodov postáv navyše na sto honov smrdí divadelnou predlohou, čo mi tiež neimponuje. Funés hrá svoj typický uzlíček nervov, ale tentokrát túto nekonečnú sériu prekomplikovaných šialených zvratov a situácii vyššie nevytiahne. 5-/10

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Tento film som na konci náročného týždňa potreboval. Jednoduchý akčný výplach v ktorom sa hláškuje ostošesť a celé kino sa baví. Vzájomné špičkovanie Rocka a Stahama síce miestami pôsobí trochu nasilu, ale keď to začne drhnúť tak Vanessa Kirby im ochotne pomôže. Paradoxne mi možno chýbalo viac totálne over the top momentov z hlavnej série Rýchlo a zbesilo, takto som mal pocit, že sa držíme zbytočne moc pri zemi. Aj tak je fajn vidieť čas od času čistokrvný akčný film bez komiksových postáv s mega rozpočtom. 7+/10 PS: Okamžite chcem vidieť spin off s RR a KH, ich nečakané cameá boli to najvtipnešie na celkom filme.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Horrory z Conjuring univerza už veľmi silno evokujú pásovú výrobu. Spôsob strašenia ostáva rovnaký, mení sa len bubák čo je zaň zodpovedný. Dostavil sa aj kňaz s exorcizmami, takže sme v kompletnej zostave. Napriek výčitkám z mlátenia prázdnej slamy to ale stále celkom slušne funguje, lepšie ako v prípade Sestry. 6/10

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Keď človek po rokoch opäť vidí tieto klasické paródie, až sa mu chce zaplakať nad tým, v akých sračkách sa tento žáner (hlavne pričinením Friedberga a Seltzera) dnes ocitol. Kvalitne zahraný, inteligentne napísaný a predovšetkým veľmi zábavný film, tak ako celá trilógia. Prvé diely mám ale predsa len radšej, a to aj napriek skvelej scéne na odovzdávaní Oskarov. 7+/10

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Prečo som sa ja vôbec do tohto filmu púšťal keď som v živote nevidel ani minútu Pokémonov? Na takéto otázky je už teraz neskoro. Každopádne celý film išiel úplne mimo mňa. Fanúšikom sa to zrejme bude páčiť, tých potvoriek je tu ako maku, ja som sa dokázal baviť len na hláškach Deadpoola, pardon Pikachua. A toť vsjo. Príbeh má síce v závere pekný twist, lenže mne bol celkom voľný, lebo som si aj tak nedokázal vytvoriť vzťah k hlavnému hrdinovi. Asi to chcelo viac pritlačiť na plyn a nie len ukazovať Pokémonov - ale skrátka nie som správna cieľovka. 4+/10

Země ztracených (2009)

Toto bola strašná pikačovina. Seriálový predobraz nepoznám a tie trápne gumové masky, papundelkové kulisy a nedopečené triky mu možno sofistifikovane vzdávajú hold, ale ja v tom vidím len fail epických rozmerov. Cielenie na celú rodinu filmu tiež neprospelo, infantilizácia tejto výpravy do alternatívneho praveku len podčiarkuje zúfalý dojem, ktorý vo mne vyvolala. Našlo sa aj niekoľko zábavných scén (Ferrel polievajúci sa dinosaurím močom), no sú to len občasné záblesky v tme. Nefunguje to skrátka ani ako dobrodružný film a ani ako komédia, takže to nefunguje vôbec. 3+/10

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Dojenie vyťaženej značky šesť rokov od dvojky zaváňa zúfalou snahou vyťažiť aspoň pár ďalších dolárov z už vtedy starnúceho Jackieho Chana, ktorý skoro nič nepreviedol a tlstnúceho Chrisa Tuckera, ktorý sa síce snažil, ale jeho uvrešťaný humor veľa nezachránil. Scenár je totiž tak nablblý, že šaškovanie hlavných postáv ma už vôbec nebralo. Záverečná akcia na eiffelovke má aspoň akú-takú iskru, ale to je tak všetko pozitívne čo sa dá k tomuto filmu povedať. 5-/10