Bratři jak se patří (2003)

Farrellyovci opäť vzali šialené postavy (tentokrát siamské dvojčatá), ale výnimočne okolo nich nepostavili nekorektnú komédiu toho najhrubšieho zrna. Namiesto toho sa pokúsili vyrozprávať celkom normálny dramatický príbeh takmer úplne oprostený od všetkých ich tradičných nechutností. Nemôžem povedať, že by to veľmi fungovalo. Humoru je málo a seriózna linka nie je veľmi zaujímavá, výsledkom je tak len podivný bizár, ktorý ma fascinoval len tým, ako je možné že vôbec vznikol. 5/10

Bulšit (2001)

Nečakane celkom fungujúca paródia na teenagerské filmy. Samozrejme od svojich predobrazov preberá všetky náležité propriety (kozaté baby, chlastačky, odpaňovanie, atď.), takže sa teda jedná z princípu o veľmi plytkú zábavu, ale často pracuje s týmito klišé prekvapivým a originálnym spôsobom. Nie je to (len) o zväčšení mierky nechutností. Chris Evans v hlavnej úlohe už je len taký bonus. Nestotožňujem sa teda s väčšinovým názorom, že je to skutočný “bulšit”, no biedny potenciál parodovaného žánru mi aj tak nedovolí ísť s hodnotením na viac ako 5-/10.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Nakoniec príjemné prekvapenie. Film ťahá predovšetkým titulná postava a jej herecká predstaviteľka, fakt som jej fandil a chcel sa o nej dozvedieť viac. V akčnej polohe film tiež exceluje - akcia je prehľadná a trikovo vypiplaná, len škoda že kvôli ratingu si nemôže dovoliť viac, krv by mu svedčala. Výhrady mám ale k tempu rozprávania, ktoré je na začiatku možno až príliš voľné, ale potom sa dej tak zhustí, že mnoho veľmi zaujímavých vecí len preletí. Mal som pocit, ako by mi chceli tvorcovia toho povedať strašne veľa, ale nemali na to čas a tak len kĺžu po hladine. Jasne naznačované pokračovanie by som bral všetkými desiatimi, či sa ho ale dočkáme to je už iná otázka. 7+/10 PS: Hoci som s filmom spokojný, strašne by ma zaujímalo, ako by vyzeral keby ho točil Železný Jim osobne.

Superpoldové (2001)

Neskrývaná demencia. Oproti týmto ochrancom zákona sú slovenský Profesionáli hotoví mentálni atléti. Ako to už pri podobných filmoch chodí, na príbeh tu každý kašle a je to len zbierka scénok s buranským humorom. Tieto scénky pritom na seba nemusia nutne nadväzovať. Miestami je to zvrhlým spôsobom zábavné, vtipy nad ktorými som len krútil hlavou majú ale jasnú prevahu. 4+/10

Bláznovství (2008)

Totálne o ničom. Nesympatický fracek v hlavnej úlohe predáva trávu večne zhulenému Benovi Kingleymu a je zamilovaný do jeho nevlastnej dcéry, pričom ona to tak necíti. Žiadny koherentný dej, občasné ústrely k artovému snímaniu a kopa rapu (ktorý neznášam). Ani tie pseudofilozofické kydy ktorými je film prepchaný mi nič nepovedali. Dopozerané vyložene nasilu. 2+/10

Firewall (2006)

V dobe vzniku by som tento film ofrflal s tým, že zápletka je pritiahnutá za vlasy, Ford je starý a poriadne sa to rozbehne až v poslednej tretine. Dnes je však taký nedostatok klasických krimithrillerov, že som vlastne celkom spokojný. Ford vyzerá ešte použiteľne a záver je tak vydarený, že som ochotný prižmúriť oko nad nevýraznou prvou polovicou a technologickými blbsťami. 6/10

Řbitov zviřátek (2019)

Indiánske pohrebisko v roku 2019, so old school! V námete cítiť predlohu napísanú v 80-tych rokoch, dnes sa už k horrorom pristupuje inak a táto téma musela zaváňať brakom už v dobe vzniku. Čo film stráca na originalite, to doháňa na drsnosti zaobchádzania so svojimi postavami. Viem si predstaviť, že keby som mal deti, tak by som film prežíval o dosť ťažšie. Škoda, že v závere sa uhne od ťažiskového motívu vyrovnávania sa so smrťou najbližších smerom k štandardnej vyvražďovačke. Zachovať film v rovine psychologického rozkladu, bol by omnoho pôsobivejší. 6-/10

Bodyguard (2018) (seriál)

Koncentrovaný napínák narvaný nečakanými zvratmi a výbornými akčnými scénami. Richard Madden v hlavnej úlohe je tiež výborný, dáva si to v polohe terminátor, rovnako ako aj keď treba ísť emocionálne až na dreň. Problémom ale je to, že hoci sú všetky tie odhalenia veľmi efektné, pri bližšom pohľade motivácie zlosynov celkom plávu na vode. Lepší seriálový politický thriller by ste ale aj tak hľadali dlho (a možno aj márne). 8/10

Mrazivá pomsta (2019)

Toto mala byť zrejme čierna komédia ako od Coenov, no výsledok nedostál ambíciám. Hlavný problém je, že toho čierneho humoru je tu buď málo, alebo nie je dostatočne vtipný. Viacero dejových odbočiek vedie do slepých uličiek (starý indián uvažujúci o minulosti) a tempo kríva na obe nohy. Napriek tomu, že mám tento žáner rád a nástrel príbehu bol sľubný, jeho spracovanie mi nesadlo. Škoda. 5/10

Cesta za králem trollů (2017)

Zábavná rozprávka, čo si vie zo svojich postáv pekne vystreliť. Hlavný hrdina je tu tak za dementa, čo si spáli vlastný dom a tvárou v tvár nepriateľom je schopný sám seba omráčiť. Hlavný záporák a jeho parta je tiež veľmi zábavná zostava, pričom sa mi rátalo, že ich vyobrazenie nikdy neskĺzne do detinskej paródie. Výprava a triky sa nedajú porovnávať s hollywoodom, na pomery rozprávok sme na tom ešte veľmi dobre. Ak by sme niečo takéto dokázali natočiť u nás, môžeme si gratulovať. 7-/10