Připoutejte se, prosím! (1980)

K celkovému pochopení výborných gagů a různých narážek na jiné filmy je třeba tyto filmy vidět, jinak je divák ochuzen. Výborná parodie na katastrofické filmy!

Paša (1968)

Český název je Paša a je to kriminálka jak má být : pár mrtvol,vtipné dialogy a dopadení a zneškodnění pachatele. Samozřejmě, že k úspěchu filmu přispívá i výborné obsazení v čele s Gabinem v roli komisaře Josse.

Vzpomínáš na Dolly Bell? (1981)

Kusturica vystudoval FAMU a jeho snímek se odehrává v periferii tehdy ještě jugoslávského Sarajeva.Šestnáctiletý chlapec zažívá lásku i zklamání s lehčí dívkou Dolly Bell.Česká škola šedesátých let se pozná.

Dědeček, Kyliján a já (1966)

Film plný pohody i nostalgie,dědeček převozník přichází o práci i o dům, kvůli stavbě mostu.

Kulový blesk (1978)

Výborný nápad dobře zfilmovaný L.Smoljakem (supervize Z.Podskalský).

Baron Prášil (1961)

Opět ta báječná Zemanovská atmosféra, plná geniálních nápadů , umocněná Milošem Kopeckým v hlavní roli notorického, ale zároveň romantického lháře.

Báječní muži s klikou (1978)

Ve filmu vystupují známé osobnosti z filmového dávnověku u nás a je to hezké - nebýt těchto nadšenců, nebyl by ani film.

Stíny horkého léta (1977)

Osamělé stavení je obsazeno Banderovci a Kukura s nimi svádí nerovný zápas. Když chcete vidět blonďatého Bartošku, který ale nemluví, tak se podívejte na tenhle napínavý film.

Božská Ema (1979)

Životní role B.Turzonovové. Ema Destinová to neměla lehké, i když byla evropskou hvězdou, a zvláště doma jí pšenka příliš nekvetla. A ani v soukromí jí to nevyšlo. A to vše film popisuje a opravdu vydařeně.

Bláznova kronika (1964)

Není to sice kvalita Vynálezu zkázy , ale kouzlo Zemanovy osobnosti funguje.