Shazam! (2019)

Všechno špatně

Watchmen - Little Fear of Lightning (2019) (epizoda)

Po pěti dílech se nám tu konečně začíná rýsovat to, čím chtěli seriáloví Watchmeni být. A daří se jim na jedničku. Pokud se i konec série bude držet v alespoň podobném duchu, tak tu budeme moci bez výčitek hovořit o nejlepším seriálu co momentálně běží.

Watchmen - She Was Killed by Space Junk (2019) (epizoda)

Třetí epizoda přidává do série přesně to, co prvním dvou epizodám chybělo. Zajímavou hlavní postavu, chytřejší a poutavější scénář ale hlavně pořádnou dávku mytologie světa. Jsme ve třetině série a pořád nás fikční svět Watchmenů má čím překvapovat. Nemluvě o skvělých pasážích s referencemi na původní sestavu, nebo i jejich nádherná přítomnost. Telefonát na Mars je nádherná ukázka toho, že tvůrci rozumí předloze. Snad tomu tak bude i nadále. Seriál nabírá obrátky a fanoušci začínají kňučet orgasmem - paráda.

Watchmen - Válečnické umění komančských jezdců (2019) (epizoda)

Bohužel, druhá epizoda nepřidala nic z toho, v co jsem doufal. Nepřidala další zajímavé hlavní postavy. Pořád sledujeme příběh černé bývalé policistky, jejíž celý charakter jsem právě popsal v této větě. Naprosto plochá, nudná postava, která nemá žádnou motivaci, přesvědčení nebo cokoliv co měli původní watchmeni tu nemá čím oslnit. Opravdu moc tu chybí další hlavní postavy, se kterými bychom si mohli užívat jejich vzájemné chemie. Pokud nepřijdou v třetí epizodě, bude už opravdu pozdě. Tohle byť sebelepší scénář sám neutáhne.

Watchmen - Je léto a dochází nám led (2019) (epizoda)

Lindelof po Ztracených znovu ukazuje, že umí tvořit správně tematickou atmosféru. Hned v prvním díle je tolik linek, které otevírají dvířka možným politickým a sociálním otázkám stejně jak to dělal pan Moore ve svém komiksu. Atmosféru tu má na jedničku. Jediné, co mě trošku štve je akce, která se bojí nám ukázat co se vlastně děje. Spousta akčních scén je nasnímána a sestřihána tak, že vlastně nic nevidíme. Často se hlavní akce odehrává mimo záběr. V tomhle ohledu bych si přál aby se seriál více inspiroval Snyderovou filmovou adaptací.

Ad Astra (2019)

Velkolepá vesmírná pouť (Odysea asi spíš ne), která svým poklidným vypravěčským stylem a tempem krásně ukazuje, jaké to je hledat něco ve vesmíru. O to hůř, když tam hledáte sami sebe. Brad Pitt naprosto geniální, ten člověk tento rok podává opravdu svou nejlepší formu. Tento audiovizuální zážitek vesmírných rozměrů vám ukáže útrapy lidské existence, pokud tedy budete chtít a nebudete se mu bránit.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Svěží vánek do světa Marvelu. V jeho posledních několika filmech je celkem dost cítit, že se snaží razit nový směr a postupem času možná i rozbít zajetou formuli MCU filmů. Tento snímek vsadil na humor a charakterní růst hlavní postavy. Obě dvě části dopadly naprosto perfektně. Opravdu jsem měl pocit, že na začátku filmu jsem na filmovém plátně místo Petera Parkera já a postupem času jsem viděl, jak se z něho stává někdo mnohem víc. Někdo ke komu se dá vzhlížet. Tak jak to má v superhrdinských filmech být.

Alita: Bojový Anděl (2019)

U podobných snímků mám vždy jeden obrovský problém. Obsahově se nemůžou rovnat předloze. Komiksovou předlohu sice neznám, ale jsem si jistý, že vše co mi přišlo na snímku nedotažené (hlavní narativní linka, vykreslení charakteru vedlejších postav, mytologie světa, motivace Ality), je v předloze skvěle vykresleno. Ono to ale všechno krásně vypadá a scénáristicky dobře funguje, takže jediné co mi zbyde je si zoufat, proč místo jednoho filmu nemohla být alespoň osmi dílná série.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Bohužel předmluva k epické Pomstě Sithů je opravdu vesmírným odpadem Star Wars ságy. Film veskrze o ničem. Jen tu rozvádí postavy, což by samo o sobě nevadilo, protože to je často úloha prostředních dílů trilogií. Tady je ale vyloženě cítit, že Lucas od Skryté hrozby překopával děj a snažil se najít věci, které uspokojí a utiší fanoušky. Bohužel se mu to povedlo tak nějak napůl. A kvůli tomu tu máme lehce nadprůměrný film, ze kterého je cítit, že ani moc nezapadá do svých o něco nebo o víc povedenějších bratrů.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší epizoda Star Wars ságy. Z celé původní trilogie tu nejlépe fungují postavy a po celkem infantilní Nové naději tu jsou dialogy, ze kterých vás mrazí. Osudovost, velkolepost, epičnost, Star Wars.