Transformers (2007)

Tomuto blockbusteru nechybí vůbec nic. Bayův technicky neskutečně vypiplaný film, ve kterém je všechno tak akorát dobré. Nesnaží se o zběsile překomplikovaný příběh, postavy následují tradiční vývoje, zkrátka se tu film nedopouští žádných hokus pokusů, které v jiných případech úplně zbytečně zabíjejí celé filmy. Bay věděl do čeho jde a vše tomu podřídil. + LaBeouf je skvělý snad v každé roli a to je všechny hraje naprosto stejně

Enderova hra (2013)

Takhle vykastrovat relativně povedenou knižní předlohu musí dát opravdu zabrat. Film v podstatě postrádá jakýkoli příběh, dospělé postavy se chovají, jakoby scénář psalo desetileté dítě, desetileté děti se chovají jakoby sežraly moudrost světa, přitom ve filmu není ani jednou ukázáno nebo alespoň naznačeno, že jsou opravdu nadané. Nikde žádný zvrat, žádné rozvíjení postav, gradování scén, vůbec nic... Odpudivé

Yesterday (2019)

Tak tohle se hodně nepovedlo.

Boj s obry (2017)

Emocionální horská dráha s krásně odvyprávěným příběhem o konfrontaci reálného světa s dětskou naivitou.

Obvyklí podezřelí (1995)

Etanol toho jak má vypadat správná kriminálka. Většina příběhu je vyprávěna retrospektivně a díky tomu tu máme nejen na konci (ten je skvělý) ale i během filmu výborné twisty. Kevin Spacey si krade každou scénu, ve které se objevuje, ale i zbytek jejich pětky je neskutečně nabušený ansámbl.

Bright (2017)

Bright je výborný v první polovině a děsivě nudný v té druhé. Netflix nám tu totiž na začátku představuje neskutečně velký a pravděpodobně propracovaný fikční svět drsného fantasy v prostředí moderní ameriky. Máme tu těžká sociální témata, máme tu odkrývání mytologie, skvělou chemii hlavních dvou postav. Film má našlápnuto moc dobře, bohužel ale v druhé polovině šlápne do hoven a z filmu se stane akční béčko se stupidním příběhem a zvraty na který se dá koukat nad jen kvůli neskutečně drahé akci. Pokud bude mít Bright sequely nebo vlastní sérii, bude tento film sloužit jako solidní otvírák. Pokud ne, je to jen průměrné béčkové fantasy se super nápady.

Wheelman (2017)

Skvělá akční žánrovka. One-man show Franka Grilla plná akce, podmanivých shotů a solidního příběhu. Za minimální rozpočet tu díky nápadu, formě a zpracování vznikla tahle solidní pecka.

matka! (2017)

O tomto filmu jsem předem nevěděl vůbec nic a lowkey jsem očekával horor. To co jsem ale dostal bylo nad moje očekávání. Dvouhodinová intelektuální masturbace Aronofskeho plná skvělé vypadajících biblických výjevů. Po technické stránce se filmu nedá moc upřít. Bohužel scénář ulítává někam do prázdnoty a v samoúčelných podobenství se neskrývá moc zajímavých myšlenek nebo motivů. Nápad super ale v rukou nějakého šikovnějšího tvůrce si myslím že by to dopadlo o dost lépe.

Avengers of Justice: Farce Wars (2018)

Suprová parodie všech různých superhrdinovek a Star Warsů. Celý film je naditý skvělými hláškami a referencemi a hlavní postava Superbata je i dobře zahraná. Zbytek bohužel vypadá jako, že byl film spíchnutý někde za den v garáži. A to bohužel i scénář, který mimo dobře načasované fórky nemá v sobě vůbec nic zajímavého a je plný klišé bez nápadu.

Aquaman (2018)

Parádní dobrodružná jízda. Už dlouho jsem nebyl tak moc zainteresovaný do objevování nějakého fikčního světa. Všechno pod vodou je parádní a silně to zachraňuje tragického Momou a jen o chlup lepší Heard. Chválím absenci nějakého komplikovanějšího příběhu a místo toho se James Wan zaměřuje na budování světa s tolika úžasnými nápady. Akce je někdy možná trochu béčkovější ale je naprosto úžasná. Akční scény bez zdánlivého střihu jsem hltal jak malej. Konečně super zářez od DC