bierce

bierce

okres České Budějovice

• 28.5.2010  16:37
    L'ange (1982)

L'ange není filmem v klasickém slova smyslu, natož pak fantasy, jak je zde uvedeno. Jde spíše o koláž vjemů a pocitů vyjádřenou obrazem. Autor se vyjadřuje za pomoci mnoha odlišných technik, ať jde o hry světla a tmy, efektní využívání zpětného chodu kamery, záběry skrz pokřivené čočky a nebo značně experimentálně pojatý střih. Některé sekvence působí dojmem oživlých obrazů Holandských mistrů, kdy statická kamera sleduje střihem pokřivený pohyb v obraze a jindy zase překvapí inovativně užité filmové postupy. Obrazovou stránku filmu kongeniálně doplňuje hudba autorovy manželky, Michèle Bokanowské. Hudba je sama o sobě schopna navodit člověku velmi zvláštní stavy. Dosahuje toho především zvukem nástrojového obsazení, v němž dominují smyčcové nástroje a klavír a následně pak experimentální strukturou skladeb. Bokanowská do své hudby komponuje i různé nezvyklé ruchy a nebojí se používat i střihy nebo smyčky. Ve výsledku pak hudba působí jako naprosto rovnocenný partner obrazu. Je velmi těžké popsat tohle nádherné a ojedinělé dílo někomu, kdo ho neviděl na vlastní oči. Pokud bych měl L'ange k něčemu připodobnit, napadají mě snad jen snové scény z filmů Davida Lynche, které vyzařují podobně ''divnou'' atmosféru. Veškeré příměry však nakonec selhávají, protože tvorba Patricka Bokanowského jde ryze vlastní cestou. Cestou vedoucí do jiných sfér vnímání.

• 31.3.2010  03:06

Zvláštní, téměř zapomenutý snímek podle předlohy new age sf klasika Michaela Moorcocka. I přes poměrně nízký rozpočet disponuje působivou výpravou a hlavně skvělými, psychedelickými kulisami. Právě díky tomuto způsobu vykreslení blízké budoucnosti The Final Programme (aka The Last Days of Man on Earth) připomíná Kubrickův Mechanický pomeranč. S tím má kromě sci-fi motivu a vizuální stránky společnou ještě přítomnost herce Patricka Mageeho. Pokud jde o příběh, The Final Programme je značně odlehčený a rozhodně není tak myšlenkově závažný jako Kubrickův film. Hlavní postava, Jerry Cornelius je v podání Jona Finche kombinací tajného agenta a rockové hvězdy se způsoby anglického lorda. Společně s Miss Brunner, která v průběhu milostných aktů zřejmě pojídá a kompletně absorbuje tělesné schránky svých milenců, pátrá po mikrofilmu zachycujícím cestu ke stvoření nadčlověka, schopného vlastní reprodukce. Finále se odehrává v podzemní nacistické pevnosti a obsahuje mrazivou a zároveň vtipnou pointu, díky které je film trnem v oku příznivcům literární předlohy. Zajímavostí je, že hlavní role byla nabídnuta Micku Jaggerovi, který ji však odmítl, údajně pro přílišnou podivnost. Tohle je myslim nejlepší charakteristika The Final Programme, ale na rozdíl od jiných ''divných'' filmů se na tenhle dobře kouká a hlavně nenudí.

• 14.7.2009  05:29
    Rock & Rule (1983)

Animák zasazenej do postapokalyptickýho světa, jenž obývaj myši, kočky a psi, zmutovaný do lidský podoby. Příběh, pokud se to tak dá nazvat, je sbírkou stokrát omletejch klišé, pospojovanejch klipy na hudbu Iggyho Popa, Lou Reeda, Cheap Trick nebo Debbie Harry. Ony písně jsou IMHO dost hrozný (80's, klávesy fuj fuj a třikrát fuj), snad s vyjímkou dvou od Lou Reeda. Na druhou stranu, obrazová stránka písní, tedy klipy tvořící předěly v ději, jsou výborný. Zpracování pohybu v obraze občas připomene japonský anime. Animace je asi nejlepší stránkou filmu, stylově připomene některé filmy Ralphy Bakshiho. Opravdu zamrzí totální nepoužitelnost scénáře, tenhle film měl totiž velkej potenciál. Bohužel vzniklo dílko, které je dokonalým důkazem toho, že i přes atraktivní vizuál jde všechno do kytek, pokud chybí to nejzásadnější - příběh.

• 29.6.2009  18:01
    Haine (1980)

Haine (v překladu Nenávist) je blízkým příbuzným filmů Straw Dogs (Strašáci) nebo Easy Rider (Bezstarostná jízda). Stejně jako zmíněné filmy pojednává o omezenosti a nenávisti venkovského obyvatelstva ke všemu cizímu, což se většinou nevyplácí nevinným lidem, ocitajícím se ve špatnou dobu na špatném místě. Za tuto "chybu" zaplatí i motorkář projíždějící malým francouzským městečkem, shodou okolností ve stejnou dobu, kdy zde zemřelo dítě pod koly jiného motocyklu. Proti rozezlenému obyvatelstvu bohužel nemá muž mnoho šancí a následný hon, který na něj vesničané uspořádají ho bude stát život...Haine je silně depresivní film, především díky sychravému podzimnímu počasí a nevlídné krajině, v níž se děj odehrává. To ještě více podtrhuje atmosféru zmaru a bezvýchodnosti, přítomnou od samého začátku filmu. Zvláštností je ryze kladná hlavní role Klause Kinského, u něhož je zvykem spíše pravý opak. I když tento téměř neznámý film nedosahuje v žádném směru vyjímečnosti, zasloužil by si více pozornosti, než se mu dostalo v době svého vzniku.

• 17.3.2009  06:10

Kolekce animovaných underground kraťasů mnoha různých animačních stylů a žánrů, známých (ve svém žánru) i neznámých autorů. Stáří jednotlivých filmů se datuje zhruba od začátku 80. let až po polovinu let 90. Jediným pojítkem je více než výrazná přítomnost sexu a násilí, přičemž občas je hranice vkusu průměrného diváka překračována astronomickými kroky. Tyhle dávky hnusu jsou ale vyvažovány dávkami silně návykového humoru. Fanoušci Roberta Crumba, Rena a Stimpyho, Celebrity Deatchmatch, Mlíko a sejra a podobných hovadin jistě ocení.

• 11.1.2008  03:18

Hodně netypický zástupce spaghetti westernu, jednak díky poměrně brutálním scénám a především pak díky opravdu zvláštnímu schématu děje, který tento film posouvá z brakového žánru blíže k evropskému artovému filmu. Klasická zápletka krevní msty, typická pro tento žánr, je nečekaně vyřešena během první půlhodiny a následuje studie špatných lidských vlastností, z nichž vyčnívá hrabivost nebo násilí na ženě. Hlavní postava, ztvárněná skvělým Tomasem Milianem, tím vším vcelku nezúčastněně prochází, aby na konci potrestala několik málo bídáků a zmizela v dáli. I přes svou výlučnost a kultovní postavení především ve Spojených státech si mě tento film nezískal, tak jak jsem předpokládal. Zřejmě za to může téměř dvouhodinová délka, s kterou moc neladí pomalý a nepříliš akční děj. Bohužel na tom nic nezměnila ani výborná kamera a na svou dobu silně netradiční střih. V anglické verzi je tento film známý jako Django Kill... If You Live, Shoot!. Ve skutečnosti nemá tento film s djangovskou sérií nic společného, název byl přídělen kvůli velkému úspěchu původního Corbucciho filmu s Francem Nerem.

• 4.11.2007  20:02

Další adaptace klasického románu Brama Stokera a tentokrát i velice věrná své předloze. Navzdory poměrně slušnému obsazení je to ale příšerná nuda. Holt Franco se nezapře...Jediné co stojí trochu za pozornost je Klaus v roli šíleného Reinfelda a Draculovo knír. Zřejmě zde byla snaha odlišit se od Hammerovské série, ta ovšem vyšla úplně do prázdna. Christopher Lee s knírem opravdu nepůsobí děsivě, spíš naopak...Ačkoliv mám tenhle žánr a tuhle dobu moc rád, ukrutně jsem se nudil, bohužel. A mimochodem, jakýmsi podivným řízením osudu to u nás vyšlo na VHS.

• 20.7.2007  04:28

Pokusim se trochu uvést na pravou míru moje a Artiho hodnocení tohodle filmu. Popravdě tenhle film je špatnej, a to tak že hodně. To mu ovšem nebrání v tom být zábavný. Zpočátku neúmyslně, ovšem po tom co se film přehoupl do druhé poloviny, zřejmě i samotným tvůrcům došlo o jakou sračku se snaží a tak příběh řádně shodili tím, že ho posunuli do ryze akčních osmdesátých let. Film to řádně nakoplo a alespoň v mých očích ho zachránilo od odpadu. Mé hodnocení je proto jakýmsi kompromisem mezi kvalitou a zábavností. Pro zajímavost cituji z obalu VHSky, která mě donutila podívat se na tenhle majstrštyk: "Mary Jordanová, nevinná studentka zjišťuje, že je záhadně těhotná. Vyšetření prokáže, že "vetřelci" zinscenovali situaci tak, aby se dívce narodil mesiáš, který by zachránil Zemi od korupce. Vládní agentura se pokouší dítě unést, ale Dr. Stone žádá jeho smrt."

• 4.7.2007  02:35
    Vienna (1968)

Tak trochu portrét města Vídně podle Orsona Wellese, který se v druhé polovině, na základě asociace, zvrhne v kouzelnický trik s prvky parodie špionského žánru. Pár známých herců a coby průvodce Vídní samotný Welles, z kterého přímo sálá jeho jedinečné charisma. Podobně jako u Vávrových Šumných měst, kterým je tento film předobrazem, budete mít pobavený úsměv na tváři a těch osm minut uteče jako voda.

• 13.6.2007  03:46
    One Step Beyond (TV seriál) (1959)

Konečně se mi podařilo sehnat aspoň jeden díl One Step Beyond. Poměrně málo známý seriál a dalo by se říct, že částečně i rival Twilight Zone. S tím ho pojí nejenom podobná struktura jednotlivých epizod (do každé epizody nás podobně jako Rod Serling v Twilight Zone uvede a a zakončí zakončí průvodce, tentokrát v podání tvůrce seriálu Johna Newlanda...jediný rozdíl je v tom, že Newland nedává morální ponaučení plynoucí z příběhu a není tak charismatický jako Serling). Druhým styčným bodem je žánr seriálu, zabývá se nadpřirozenými a nevysvětlitelnými náměty, často s mysteriózním nádechem. Narozdíl od zmíněné Twilight Zone, která využívá fiktivní příběhy, se ale One Step Beyond zabývá (údajně) skutečnými příběhy. Epizoda, kterou jsem viděl se jmenuje The Captain's Guests, přičemž jde o devatenáctou část první série. Příběh je vcelku standartní ukázkou ''haunted house story'' s duchem mrtvého námořníka, který posedne jednu polovinu mladého manželského páru. Twilight Zone je mi zatím určitě sympatičtější, nicméně ztráta času to rozhodně není, už kvůli sympaticky retro creepy atmosféře.

• 22.3.2007  01:40
    (1988)

Okouzlující filmeček o mírumilovné zemičce jménem Rarg, která je plná vynálezů a vynálezců. Vše se zdá vlídné do té doby, než postarší vynálezce učiní strašný objev. Celé veškerenstvo je pouze snem jednoho spícího člověka, který se má během pár minut probudit. Následující pokus o zvrácení této situace spolu s geniálním vypravěčem v hlasovém podání Nigela Hawthornea a kouzelným zakončením, vám nejspíš vyloudí úsměv na rtech stejně jako mě. Film vhodný pro malé i velké, který se s úspěchen naboural do mé top 10 animovaných filmů.

• 27.2.2007  02:37

Toporný kulturista Reg Park versus démonický Christopher Lee v dokonale stylové Bavově režii. Má první návštěva v italském subžánru zvaném 'sword and sandals' dopadla na výbornou. Hercules spolu se dvěma společníky podniká výpravu do Hádovy říše mrtvých, aby získal magické jablko, díky kterému může zachránit svoji lásku Deianiru z područí krále Licose. Cesta podzemní říší, která Herculovi klade do cesty nejrůznější překážky, je ztvárněna díky Bavovým kameramanským a trikovým finesám vskutku dokonale. Použití sytých barev, umělé mlhy a papundeklových dekorací působí díky vhodnému nasvícení a kameramanskému mistrovství velice atmosféricky, což obvzláště vyniká v závěrečném souboji s nemrtvými. Lituju toho, že jsem tenhle film neviděl v dětství, protože je hodně podobnej filmu Jáson a Argonauti nebo filmům o Sindibádovi, na který mám nejlepší vzpomínky. V pokročilejším věku už to člověk bohužel neprožívá tak jako v dětství. A ač nepředpokládám, že v této mnohadílné sérii potkám lepší film, určitě dám taliánskýmu Herculovi další možnost.

• 1.11.2006  02:15

Tento film vznikl na motivy geniální povídky Guy de Maupassanta, Horla. Povídka doznala několika změn, což se dá pochopit. Těžko si lze představit, že by příběh fungoval v nezměněné podobě jako celovečerní film.. Ač mám Vincenta Price hodně rád, mám pocit, že jeho afektované herectví tomuto filmu spíše uškodilo. Ve spojení s nevýraznou režií a rozháraností, co se atmosféry týče, film působí poněkud mdle a nevýrazně. Pro mě zatím nejhorší Priceův film.

• 19.10.2006  02:35
    Cabina, La (TV film) (1972)

Tak tohle je teror! Mě naprosto neznámý film, o kterém bych opravdu nerad cokoli prozrazoval, abych kohokoli dalšího nepřipravil o zážitek. Rozhodně bych nedoporučoval cokoliv o něm číst a v žádném případě prohlížet si zde galerii fotografií... Věřím tomu, že pan Mercero stvořil nejsugestivnější film, jaký sem kdy měl možnost spatřit. Fim, který si budu pamatovat pokud ne do smrti, tak přinejmenším po hodně hodně dlouhou dobu. +++ke stažení na www.secret-cinema.com+++

• 17.8.2006  18:38

Vynikající adaptace Poeovy povídky, známé u nás jako Zrádné srdce. Příběh o muži, jenž zavraždí staršího muže, s nímž sdílí domácnost, aby byl vzápětí donucen k přiznání tepem starcova mrtvého srdce, se nezvykle věrně drží své předlohy, což v případě Poeovských adaptací rozhodně nebývá zvykem. Změn doznal pouze motiv starcovy vraždy, to ale v případě filmového zpracování vůbec není na škodu. Příjemně překvapí i na svou dobu kvalitní zvukové efekty, herecké výkony obou představitelů a především pak zkušená režie debutujícího Julese Dassina.****1/2

• 7.8.2006  12:17
    Patti Smith - Summer Cannibals (hudební videoklip) (1996)

Videoklip k písni Patti Smith...... album: Gone Again (1996)

• 23.6.2006  19:04
    Teleplay (TV seriál) (1976)

Teleplay se sice tváří jako seriál, ale nikde jsem nenašel jedinou zmínku o jiné epizodě, než je Cronenbergovo The Italien Machine. Příběh pojednává o třech obdivovatelích motocyklů, kteří se rozhodnou jednat, když zjistí, že snobský sběratel umění zakoupil ultra vzácný exemplář italské motorky. Pomocí chytrého plánu se pokusí získat motorku pro sebe...Ač zní příběh velice triviálně, věřte že nic není takové, jak se zpočátku zdá. Cronenbergova osobnost se nezapře a i v případě takto jednoduchého námětu, působí výsledný film značně podivně a nenormálně. Bohužel neumím říci čím to je, spokojme se proto s tím, že Cronenberg není zřejmě schopen natočit normální (v měřítku průměrného člověka) film ...

• 18.6.2006  12:35

Druhá část Sartanovské série, přičemž první se Sartanou jako kladným hrdinou. Sartana, v černém oděný pistolník, se zaplete do války s bezcharakterním Laskym o truhlu plnou zlata. Do této války je ale zapleteno mnohem více lidí, a nechybí ani samotný starosta městečka. Do konce filmu bude zmasakrováno hodně lidí, přičemž hlavní slovo má rotační kulomet a Sartanův čtyřhlavňový revolver....Hlavní postava, ztvárněná skvěle Giannim Garkem má úžasný, psychopatický protějšek, který si střihnul William Berger. Potěší i krátká účast Klause Kinskiho a Fernando Sancho v roli manipulovatelného generála. Dobrý, ale v celku spíše průměrný spaghetti western...ang. název: If you meet Sartana, prey for your death...

• 17.6.2006  22:43

Další italský klon Dirty Dozen, tentokrát opravdu nabitý akcí, humorem a hláškami. Pětice hlavních hrdinů prchá z německého zajetí a pokouší se dostat přes švýcarskské hranice. Výběr postav je ukázkový: Bo Svenson jako klasický velitel s brýlemi na očích, Fred Williamson, tvrďák s doutníkem a oběť rasistických poznámek vtipálka Tonyho, zloděj a hippie Nick s nekonečnou zásobou různých užitečných fidlátek a konečně trochu zbabělý ale v závěru statečný Berle. Tato vcelku klasická sestava je ale zajímavá tím, že kromě masakrování Němců občas sejme, jaksi mimochodem i vlastní vojáky, tedy Američany... Válka je v tomto filmu, podobně jako ve spoustě podobných, ukázána jako docela zábavná věc. To sice není zrovna morální, ale koho to zajímá když se na to tak dobře kouká. Rozhodně jsem zvědavej co z tohodle tuctovýho, ale skvěle udělanýho námětu vytvoří Tarantino. V každým případě alespoň přitáhne pozornost k tomuhle výtečnýmu dílku.

• 14.6.2006  19:54

Vynikající film, který se spíše než na historickou důvěryhodnost zaměřuje na nepřetržitou akci. Pět statečných vojáků, v čele s ultra charismatickým Giannim Garkem se snaží získat tajné plány nacistické operace, ukryté v přísně střeženém zámku kdesi v prosluněné Itálii. Film občas připomíná spaghetti western, čemuž výrazně napomáhá i hudba, která by se spíše než do válečného filmu, hodila do již zmíněného žánru. Dalším kladem je hlavní nacistický hajzl, kterýho si střihnul Klaus Kinski. Ten si v závěru skvěle rozumí se štěkajícím kulometem a navíc má velmi dobrou postelovou scénu s přitažlivou Margaret Lee. K tomu několik šílených, ale zábavných nápadů (určitě jste netušili, jak užitečná může bejt za války trampolína) a dohromady to dává výtečnou, rychle ubíhající zábavu alá Tucet špinavců.

• 12.4.2006  17:43

Zběsilá jízda probouzející se Paříží. Přes Champs Elysses, široké magistrály až po úzké pařížské uličky bez ohledu na semafory a křižovatky. Podle jedné z legend řídil vůz sám Lelouch, podle jiné řidič Formule 1. Nicméně jde o velice adrenalinový a fascinující zážitek, i když vlastné vidíme jen ubíhající silnici (jediná kamera přidělaná na předku auta). Navíc podpořenou malou, ale typicky francouzskou pointou.

• 11.2.2006  13:34
    Harpya (1979)

Vizuálně dokonalý, temný a silně mrazivý animovaný film o tom, že někdy se nevyplácí pomáhat dámě v nouzi...Obvzláště, když ta dáma není dámou ale děsivou, hladovou a neústupnou harpyjí, která se rozhodně nemíní jen tak vzdát něčeho, co začala považovat za vlastní...i když se jedná o samotný život.

• 7.2.2006  23:09
    Unhinged (1982)

Na tenhle vcelku neznámý slasher jsem narazil náhodou díky tomu, že byl na seznamu v Británii zakázaných filmů, tzv. ''video nasty''. Film se na rozdíl od jiných příspěvků tohoto žánru snaží budovat znepokojivou atmosféru, což se mu docela nečekaně i daří. Velmi k tomu přispívá i laciná, nicméně působivá syntetizátorová hudba. Jedinou výtkou tak může být snad jen nízký bodycount (pouhé 3 vraždy), ovšem tento drobný nedostatek je bohatě vynahrazen poměrně častou nahotou (přičemž hlavní protagonistka fakt nevypadá zle) a především závěrečnou POINTOU, která je vpravdě šokující a nečekaná.

• 29.1.2006  05:18

Jeden z mnoha neznámých snímků ve filmografii Klause Kinskiho. Ale abych neurazil, hlavní postavou je v tomto drsném mafioso/policejním thrilleru Philippe Leroy, který si tu vystřihl nasranýho policajta, odhodlaného skoncovat s místním zločineckým syndikátem, jehož vedení sahá až na ty nejvyšší místa. Kinski ztvárnil vedlejší postavu bezcitného zabijáka se svým typicky ledovým výrazem ve tváři. Oproti jiným filmům zde má ale docela velký prostor, takže sem si to náležitě užíval...Kladem je taky líbivá hudba Stelvia Ciprianiho a docela svižný tempo. Samotný konec je pak trochu šokující, protože přichází ve chvíli kdy to čekáte nejmíň a příběh proto působí poněkuď neukončeně...ad Philippe Noiret: na IMDB není Noiret vůbec uveden a v titulkách ho taky nenajdete. V druhé polovině filmu se v záběru objeví asi na pět vteřin muž, kterého vidíme ze zadu a který je Noiretovi opravdu podobný. Jistotu sem ale neměl, docela by mě zajímalo, jak na to ČSFD přišla..

• 16.1.2006  15:25
    The Twilight Zone (TV seriál) (1959)

Twilight Zone...Tenhle název mě fascinuje už od dětských let, když jsem se poprvé dočetl v Encyklopedii fantastického filmu o existenci tohodle seriálu. Během let jsem pak shlédl 4-povídkový film od Spielberga & Co., dvoupovídkový film z roku '94, jednu povídku ze seriálu z osmdesátejch let, která mě od týhle verze nadobro odradila a nakonec několik epizod z nejnovějšího seriálu, který sice nebyly tak špatný, ale zase nic extra. Prostě žádnej z těhle pokusů mě nepřesvědčil o vyjímečnosti fenoménu Twilight Zone...až do dneška. Dnes jsem shlédl svoji první epizodu z originálního seriálu, která mi udělala chutě na celou sérii. Jde o šestou epizodu čtvrté série a jmenuje se Death Ship. Premiéra tohodle dílu proběhla 7. února 1963, o scénář se postaral osvědčený Richard Matheson, jemuž za námět posloužila jeho vlastní povídka. Příběh pojednává o trojici astronautů, kteří přistanou na neznámé planetě miliony světelných let od Země a naleznou zde trosky lodi, jež vypadá na vlas stejně jako ta jejich. Když se dostanou do vnitřku lodi, ke svému úděsu zde naleznou svá vlastní mrtvá těla...Dál už nic říkat nebudu, abych nikoho nepřipravil o pointu, která už dnes bohužel moc originální není, ale v roce '63 to musela být bomba! Atmosféra nejistoty, strachu ze smrti je vystižena dokonale, stejně jako výprava a kostýmy, které jsou sice poplatné době vzniku, nicméně stále jsou úžasné. Pro mě je to jasných *****!!! ************************************************************************* A Piano in the House, dvaadvacátá epizoda třetí série. Tenhle díl mě nenadchl tolik jako Death Ship, nicméně stále je to nadprůměr. Pojednává o uměleckém kritikovi, který se chystá své mladší manželce koupit dárek k dvacátýmsedmým narozeninám. V jednom starožitnictví narazí na staré samohrající piáno. Piáno má ovšem jednu zajímavou vlastnost, a to že kdo se ocitne v jeho blízkosti když právě hraje, projevuje nahlas své skryté tužby a názory. Kritik této schopnosti využije na manželčině narozeninové párty, ale nakonec se tato podlost obrací proti němu....************************************************************* Pomalu začínám cítit jistou závislost na Twilight Zone...Další epizoda The Howling Man si odbyla premiéru v roce 1960 jako 5. část druhé série. Vysílený muž, podle svých slov cestovatel, se s posledním vypětím sil dostane do jakéhosi hradu a žádá jídlo a nocleh. Hrad je obýván podivnými mnichy, kteří zjevně udržují nějaké tajemství. Tento dojem posiluje neustálé, jakoby vlčí vytí, ozývající se z hlubin hradu. Muž je zprvu odmítnut, ale poté co omdlí vysílením před očima hlavního bratra, je ubytován v prázdné komnatě. Po probuzení přichází na kloub strašnému tajemství, kterému zpočátku odmítá uvěřit.....Tato epizoda mi svou atmosférou trochu připoměla některé Hammer filmy. Škoda, že se prostřední část trochu vleče, samotný závěr je pak docela působivý.*********************************************************** Už je to tady.. Je to fakt vážný, nedokážu usnout bez toho abych ten den neviděl aspoň jednu epizodu. Ta dnešní se jmenuje Eye of the Beholder. Šestá epizoda, druhá série. Tenhle díl je prostě geniální! Janet Tiler se narodila extrémně ošklivá, aspoň to o sobě tvrdí. Nevidíme jí totiž do obličeje, protože téměř až do konce má celou hlavu obmotanou obvazy. Ale radši už nebudu nic říkat, abych případného diváka nepřipravil o ten úžasnej twist na konci. Mimochodem tahle epizoda dokáže navodit spoustu zajímavejch a závažnejch myšlenek. Zatím nejlepší díl. Doporučuju. “Beauty is in the eye of the beholder...a lesson to be learned in the Twilight Zone”

• 15.1.2006  03:55

Spisovatel, básník, feťák, homosexuál a bohém William Seward Burroughs děkuje své zemi za prohibici, vyvražďování indiánů, ku-klux-klan atd. To všechno se stoickým výrazem v očích a svým jedinečným, nenapodobitelným hlasem...

• 10.1.2006  17:30
    Batgirl (TV film) (1967)

Nikdy neodvysílaný pilot, který měl uvést novou hrdinku a současně propojit tuto předpokládanou sérii s už zavedeným Batmanem, k čemuž bohužel nikdy nedošlo. Pokud jste někdy viděli některou epizodu starého Batmana, jistě si dokážete představit, jak vypadá tenhle kraťas. Jestli ne, tak doporučuju to ihned napravit, protože si pak možná začnete vážit Schumacherovo sequelů. Každopádně je to fakt velká (i když asi trochu nechtěná) prdel...

• 4.1.2006  04:15

Tohle by se mohlo klidně jmenovat Join the Navy. Jinak je to zábavná propaganda v hlavní roli s Blutem a Pepkem námořníkem. Bluto se nechce upsat námořnictvu, ale potom co s Pepkem za pomoci nepostradatelnýho špenátu sejme pár Japončíků a samotnýho Hitlera, ochotně se poddá a podepíše.

• 5.11.2005  04:25

Tato animovaná, lehce erotická parodie parazituje na oblíbeném tarzanovském tématu, ovšem přetváří si ho do zcela svébytné podoby. Film obsahuje nespočetné množství naprosto šílených nápadů a brutálního oplzlého humoru. To vše podpořeno klasickou, nicméně šílenou hudbou (Šavlový tanec) a častými odkazy na popkulturu, pronášenými ústy tehdy začínajících, dnes slavných komiků ze Saturday Night Live (to ale jen v americké verzi). Rozhodně doporučuju!!!

• 26.6.2005  18:25
    Le Manege (1980)

Ranný loutkový snímek dvojice Jeunet/Caro vypráví o chlapci, který zvítězí v soutěži starého kolotočáře. Bohužel chlapec za toto malé vítězství zaplatí strašlivou cenu.