Vítejte v džungli (2003)

Koukatelná akční komedie, kde akci obstojně zaopatřoval Johnson a vtípky měl na starosti Scott. Komedie roku to pro mě není, ale pro sychravé odpoledne to bylo příjemné zpestření.

Kurýr 3 (2008)

Série Kurýra patřila k mým oblíbeným až do zhlédnutí třetího pokračování. Jason Statham rozhodně opět nezklamal, ale filmový zážitek mi kazila postava Valentiny, která byla tak protivná, že jsem měl občas chuť prohodit cihlu obrazovkou. Na místě kurýra bych jí po pěti minutách zakopal někde u cesty bez ohledu na následky. Její vystupování navíc sráželo její přitažlivost k nule. Nevěřil bych, že jedna postava dokáže pokazit dojem z celého filmu, ale stalo se.

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

Pokud sedíte doma, a je jedno, zda ve velkoměstě nebo v malé vesnici či na samotě, a přijede na návštěvu Jessica, tak okamžitě balte kufry, nebo se na ně raději vykašlete a utíkejte co nejdál, protože dojde k vraždě. Otázkou je, zda to opravdu spáchali lidé, které na konci Jessica tak důmyslně odhalí, nebo ve své dokonalosti zašla tak daleko, že oběti zavraždila sama a pak to navlékla na nějakého chudáka. Hlavní "hrdinka" je navíc tak protivná, že silně pochybuji, že by byla tak oblíbená. Co už nechápu vůbec, proč by jí nechali vyšetřovatelé neustále strkat nos do vyšetřování a navíc jí seznamovali s důkazy, zvláště když je to spisovatelka.

47 róninů (2013)

Film měl tak nějak vše, co od filmu očekávám a i přesto jsem ho pouze odkoukal. Jednotlivé scény byly dobře zpracované, ale jako celek mi tam pořád něco nesedělo. Byla tam řada sekvencí, které skončily jinak, než je zvykem, ale ani tak mě to nepřekvapilo nebo dokonce odzbrojilo. Dávám 4 hvězdy, protože je to možná mnou a ne filmem, který bych nerad poškodil, protože jak jsem napsal na začátku, měl tak nějak vše...

2 $ocky (2011) (seriál)

Celkem nenáročný vtipný sitcom, kde kromě přitažlivé Kat Dennings pobaví věčně nadržený Oleg nebo Jennifer Coolidge ve své typické roli. Osobně mě moc nebere styl ani postava Beth Behrs, ale to je věc názoru.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

U velké části filmů se to dobře rozjede a postupně zpomaluje, až si říkáte, kdy už to skončí. U tohoto filmu jsem pořád čekal, kdy to začne, což bylo zhruba po hodině a dvaceti minutách, ale dočkal jsem se. Jen bych u filmu se zařazením "akční" čekal tu akci o něco dřív. Jinak vcelku obstojný snímek.

Vítejte v džungli (2013)

Nic pro náročného diváka. Převážnou část zábavy obstarává Kristen Schaal v roli Brendy, ať už při přednášce s holí o tom, co by neměli kolegové vyslovovat v přítomnosti žen, nebo její obrat o 180 stupňů ve chvíli, kdy si potřebuje odskočit. Jinak ale komedie na nedělní odpoledne, u níž si klidně dělejte domácí práce, aniž by jste se museli bát, že vám něco podstatného unikne.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Vcelku stravitelná odlehčená komedie, u níž se budete bavit, pokud zrovna nejste zapšklý děda s puritánskými sklony. Partička herců, hrajících sebe sama, má ve filmu řadu vtipných scén a momentů, které nenáročného diváka nezklamou, a hlášky s narážkou na filmy, v nichž se herci objevili, jako například v případě Emmy "okradla nás Hermiona", také pobaví.

Mutant (1995)

Vcelku průměrný film, který vyloženě nenadchne, ale ani moc nezklame. Je zde i několik zábavných momentů, a to když Forest Whitaker v roli jakéhosi média přijde vždy na místo činu, kde se povalují kusy lidských těl, které tu zanechala Natasha, ponoří se do svého transu, a když se probere, prohlásí "na tomto místě se stalo něco špatného" - ještě že ho měli v týmu, jinak by jim utekla spousta důležitých postřehů.

Box (2009)

Film, u něhož se mi potvrdilo, že přílišné očekávání působí zklamání. Námět mě zaujal, ale v průběhu sledování filmu mě přepadalo nutkání film vypnout. Na můj vkus braly hlavní postavy krabici s tlačítkem až moc vážně - já bych do čudlíku mlátil dřív, než by Frank Langella stačil dokončit větu...;o)

Časové pásmo bylo změněno