Kapitán Phillips (2013)

Tom byl pěkně vystrašený, ale kdo by nebyl, kdyby na něj soustavně civěl nějaký Somálec s věčně vypoulenýma očima, jako by si právě nechtíc zarazil hluboko do rekta neopracovaný, špatně seříznutý kolík. Navíc tam pobíhali hned čtyři a nejeden tvůrce hororů by v tom mohl najít námět pro další svůj kousek, přičemž by bohatě stačilo, kdyby občas nechal některého z nich vykouknout ze tmy. Co mě zaujalo, bylo to, jak Hanks o vlastní život moc nebojoval, ale když mu chtěli vzít kus papíru, tak se byl jako lev. A teď přijde test, jestli jste lepší, než americké námořnictvo: Ve vodě jsou dva muži, jeden je bílý a druhý černý s vypoulenýma očima. A otázka zní, který z nich je Tom Hanks a který Somálec? Amíci rozdíl nepoznali.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Pokud nechcete znát konec, tak dál nečtěte. Zajímalo by mě, jak mohli vidláci s kolty proklatě na hov.o, společně s nějakým inčučunou a jeho bandou "vlhkých kojotů", nebo jak si ti indiáni říkají, porazit vymakané emzáky s technologií převyšující chápání současného člověka, natož bandy nemytých venkovanů a spolku "Pokahontas", kteří zdrhají i před parní lokomotivou jako by to byl samotný úd vládce pekel. Kdyby se indiáni místo tomahavků vytasili s BGM-109 Tomahawk, tak bych to chápal, ale takhle působili stejně zoufale, jako Poláci, když se snažili odrazit vpád německých tanků na koních se šavlemi v rukách. Hrdinové ano, vítězové ne. Na druhou stranu je to sci-fi, tak proč by nemohli E. T. udolat klacky a bambitkami zvláště, když nestihl zavolat domů. JInak to ale šlo, jen je škoda, že když Olivia Wilde vystupovala nahá z ohně, tak to musel být zrovna tak vysoký fajrák.

Černá hodina (2011)

Dva amíci jedou do Ruska za holkami, aby tam sbalili dvě Američanky, jak zoufalé. Pak se z nebe ale snese něco jako lampičky, v nichž je napěchovaný matrixovský sentinel, který likviduje vše, co má mozek a na světě zůstane ten zbytek, aby jej zachránil. Amíci jdou svorně ruku v ruce s Rusáky a vzájemně si pomáhají, což vysvětluje, proč je to v kategorii sci-fi. Další sci-fi pro mě bylo, jak se Natálie dostala z řeky do autobusu kdesi ve vzdálené továrně, možná jí vcucnul nějaký kanál, nebo byla prostě blbá. Co se mi líbilo, byly efekty při likvidaci lidí, které byly působivé (pozn.: tím neschvaluji násilí proti skupinám obyvatel).

Bobule (2008)

Pohodová komedie, sice nic převratného, ale ani nic, co by nešlo zkouknout vícekrát, zvlášť když tam hraje Tereza Voříšková se svou charakteristickou barvou hlasu. Moc výrazných vtípků tam nebylo a většinou spíše urážely nějakou skupinu lidí - Pražáky, Moraváky, policajty, ale ejakulace burčáku v autě nepotřebovala komentář.

Stmívání (2008)

Inzerát: Jmenuji se Bella, jsem nudná nezajímavá kikinka co nemá žádný koníček, nic mě nezajímá a nejraději bych jen celý den seděla a zahleděně koukala ke dveřím, jestli náhodou nevejde ten pravý. Nejsi to právě ty? Odpověď: Ahoj Bello, jmenuji se Edward, jsem jiný než ostatní, trochu působím jako retard, ale to je jen zdání, protože jinak jsem nudný jak patizon, nemám žádné zájmy kromě líčení své vybledlé tváře a celé dny si jen tak chodím a koukám, tak si myslím, že se k sobě hodíme a budeme se vzájemně doplňovat. Budu se těšit na odpověď a doufat, že celý život budeme v objetí koukat do blba společně.

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Před třiceti lety možná utíkali lidé ze strachu z kina, a doma se pak před spaním podívali do skříně, jestli tam není schovaný bubák (pozn.: bubáci většinou číhají pod postelí a snaží se vás chytit za nohu, když se na postel snažíte vkročit, takže se na skříně vykašlete), ale v dnešní době už to moc nevyděsí, ani když je to doprovázené "děsivou" hudbou, spočívající v soustavném mlácení do jedné klávesy. Je to celé o upírech, kteří zaplavují město a nemají rádi klasické protiupírské vybavení, a když třeba přirazíte upírce na čelo kříž, tak ječí jak ženská, jejíž manžel omylem při praní strčí červenou ponožku mezi bílé halenky. Knižní předloha mě zaujala mnohem více hlavně svojí atmosférou, která oproti filmu byla mnohem děsivější.

Pavučina snů (2003)

Čtveřice přátel přijede na chatu, aby zde společně trávili nějakou dobu a pokecali o starých dobrých časech, kdy jejich zpomalený kámoš byl nucen papkat psí hovínko. Idylku jim zkazí prdící chlapík, kterému nakonec ze zadku vyleze zubatý kakánek, před nímž z lesa utíkají všechna zvířátka včetně neohroženého medvídka Pú. A za kakánkem následuje hotový průjem podobných výkalů, které mají chuť se do něčeho zakousnout. Naštěstí je čtveřice obdařena zvláštními schopnostmi, které někteří ani nestihnou využít, ale ti zbývající začnou bojovat o vlastní život a přežití lidstva i za cenu toho, že do lezoucích ee šlapou botou.

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Tvůrci jako by se nemohli rozhodnout, zda to bude komedie nebo horor, kdy každé samo o sobě by bylo super, ale takhle to filmu ubírá na kvalitě. Navíc karate zombíci, kteří diskutují a řeší osobní problémy působí nevěrohodně, když to není čistě komediálně pojaté. Jo a až budete někdy házet granáty, tak to nedělejte jako ta culíkatá kikinka dva metry od sebe, protože pak by to vyšlo nastejno, místo zombíka by vás roztrhal ten granát. Také by mě zajímalo, kde pošahaný Charles alias Peter Coyote udělal chybu při sestrojování "nezničitelných" zombie vojáků, kteří nezvládli ani svou první misi proti culíkaté kiki. Ochranka budovy také za moc nestojí, když jejímu členovi není divné, kde se uprostřed střeženého objektu objeví instruktorka gymnastiky.

Noční incident (2011)

Čím to, že se tam skoro všichni chovají jako blázni a jen pacienti jsou normální? Léčebna, plná psychopatických deviantů, je střežena jen čtyřmi neschopnými členy ostrahy, kteří sice svůj intelekt dokazují tím, že umí číst písmenka v knize, nebo jí alespoň dokáží držet správně a ne vzhůru nohama, ale jinak nezvládnou nic než mlít pantem. Vzhledem k prostředí se z toho dalo vytěžit mnohem víc, ale pak přišla jen řada nesmyslných scén a bláznivý konec, ale také co čekat od filmu ze cvokárny.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Také vidíte mrtvé lidi a nevíte, co s tím? Tak přestaňte pracovat v márnici nebo pohřebním ústavu a uleví se vám. Ale teď k filmu. Je to podle skutečné události, tak si říkám, že ta rodina musela být pěkně zkouřená, a jestli v Georgii nesehnali nic lepšího, než lupeny z kukuřice, nebo bavlnu, tak se nedivím, že měli takovou schízu. Podle mě je to příběh nezodpovědných rodičů, kteří nedávají pozor na své dítě a pak se to snaží zakrýt smyšlenými historkami o bubácích, které ve filmu zastoupil komparz hekající a běhající po lese. Občas se objevilo nějaké to bubu nebo baf, či o level strašidelnější hůůů, ale na kvalitu jedničky to nedosáhlo.