Smlouva s ďáblem (2000)

Asi se budu trochu rouhat, ale pokud Ďábel vypadá takhle, tak adios Bože, jdu raději do pekla. Také co v ráji, kde jsou samí pobožní. V pekle je teplo, mariáš, pořád plné kotle, nekončící pařby se zvrhlými holkami...No nechal jsem se trochu unést, ale teď abych se raději vrátil k filmu - po prvním přání jsou výsledky těch dalších už předvídatelné. Některé scény sice pobaví, ale jako celek je to pro mě průměr.

Hory zalité krví (2009)

Parta mladých lidí se vydá po stopě ztraceného filmu. Jeden je protivný, druhý hloupý a třetí je také americký teenager. Námět filmu je sice zajímavý, ale po slibném začátku se z toho stane jen další vyvražďovačka děcek, kde žádný z herců nijak výrazněji nevyniká. Jinak filmy s teenagery už začínají být ohrané, tak by mohli udělat volné pokračování, ale tentokrát z jiného prostředí. Mohlo by se to jmenovat "Spoďáry zalité močí" a odehrávalo by se to v důchoďáku. Jediné, a to velké plus ve filmu bych dal babyfacovi, kterého kdybych potkal v lese, tak si od něj půjčím krumpáč a strachy bych se s ním raději sám umlátil dřív, než mě dostane on. Mělo to velký potenciál, ale herci to tak nějak zabili.

Chuckyho kletba (2013)

Příbalový leták: Klasická panenka Chucky je ideálním dárkem pro malé holčičky, které už k smrti nudí jejich rodina. Panenka je vybavena řadou funkcí, určených k destrukci lidí v okolí. Vybrat si můžete z několika druhů smrti jako ubodání, zabití elektrickým proudem či otrava jedem na krysy. Rovněž je vybavena hlasovým čipem s řadou roztomilých frází jako "teď chcípneš ku.vo", "drž hubu do prd..e" nebo "všichni umřete..bude z vás cákat krev jak z prasete". S panenkou si tak celá vaše rodina užije spoustu legrace, doslova se potrháte smíchy, a v případě, že bude hračka usilovat o život právě vám, chovejte se podle přibaleného instruktážního videa, nazvaného "Chuckyho kletba", tzn., nebraňte se, nechte se v klidu rozsekat jako ovce určené na porážku, přece nezkazíte zábavu. Upozornění: V žádném případě nekupujte napodobeniny těchto panenek na vietnamských tržnicích, protože by mohly obsahovat nebezpečné ftaláty a jiné látky, škodící vašemu organismu. V případě poruchy originální panenky po záruční době, což je vždycky, tuto nevyhazujte do směsného odpadu, protože by vás přišla sejmou, ale recyklujte.

Unesená (2012)

Cage nezklamal a opět nahodil několik výrazů jak z pořadu "Chcete mě?". Už slyším Srstku, jak by řekl "no podívejte se na ta jeho smutná očička a ten roztomilej čumáček". Hned bych si ho vzal domů, zatímco toho chudáka záporáka by utratila snad i Kubišová. A navíc je i zdatný, protože na začátku prohlásí, že jedna zlatá cihla váží 12.5 kg, a pak si do tašky naloží cca 40 cihel a dokonalou mimikou obličeje ukazuje, tak je to zavazadlo strááášně těžké, když ho nese v ruce. Prostě Pan herec, ale kdo by se na něj zlobil, když je tááák roztomilej. Nic převratného od filmu nečekejte, rozhodně vám to nevylomí čelist z pantů, ale jako oddychovka dobrý.

Jack Ryan: V utajení (2014)

To byl tak tajný agent, že ho vystopovala v Rusku i přítelkyně. Alespoň, že se tam při pohledu na Moskvu nemihly Hradčany nebo Pražský hrad, jak to vídám u jiných amerických snímků. Jako akční film to nebylo špatné, ale podruhé si to asi nepustím.

Crazy Joe (2013)

Filmy se Stathamem mám rád, ale tenhle ve stylu co se vleče, neuteče, se opravdu vlekl. Navíc se to místo Crazy Joe mohlo klidně jmenovat Bláznivá jeptiška, protože zatímco Statham měl jen občas halušky a choval se úměrně veteránovi z války, tak jeptiška si odškrtávala jednotlivé body v desateru, jakoby to byl seznam úkolů, které tento měsíc ještě nestihla, včetně nezabíjej nebo nesesmilníš. Mám pocit, že jen jméno boží nevzala nadarmo, ale třeba mi to někde uteklo. Kdyby byl film o něco svižnější, tak by mě to asi zaujalo víc, ale takhle je to pro mě jen průměr. Více drama než akční.

NON-STOP (2014)

Průměrný akčňák, kde Liam tak trochu popírá fyzické zákony. Já osobně mám někdy problém udržet se na nohou při jízdě v MHD, zatímco on si vesele pobíhá po letadle zmítaného turbulencemi, s dírou v boku po explozi, kudy lítá ven vše, kromě Liama, a při nárazu do země ještě jednou rukou zachytí holčičku. V mém případě jen tramvaj odbočila vpravo a málem jsem hodil držku. Jo a jedna dobrá rada pro vzdušné šerify a jiné členy amerických ozbrojených složek: Pokud nejdete podezřelý balíček s neznámou látkou, tak jí nikdy neolizujte - co kdyby to byl třeba kyanid nebo jiná ňamka, pak by to bylo vaše poslední líznutí.

Muži v černém 2 (2002)

Slabší průměr a s jedničkou se to nedá srovnávat, ale to tak nějak k pokračování úspěšných filmů patří. Z tohoto filmu jsem si ale odnesl jeden důležitý poznatek: "Skoro všichni zaměstnanci pošt jsou mimozemšťané", což vysvětluje, proč si při čekání ve frontě na poště připadám jako z jiné planety.

Cellular (2004)

Divím se, že ti profesionální únosci nenechali Kim na půdě kromě volného pohybu a telefonu ještě rotační kulomet aby to holka neměla tak složité. Také by mě zajímalo, co na škole učila, protože než přišla na to, že dveře a okna jsou zamčená, tak s nimi půl hodiny lomcovala, ale opravu telefonu měla spíchnutou ve vteřině. Jinak to mělo celkem tempo, jen kdyby Chris nechodil všude pozdě. Navíc film jsem viděl podruhé, což jsem zjistil až během sledování, takže průměr. Jo a nedá mi to a musím si ještě jednou rýpnout: Za to loupežné přepadení právníka, navíc se zbraní v ruce, nebo střelbu v plném obchodě by Chris od soudu jen s podmínkou asi neodešel.

Dějiny násilí (2005)

Akce skončila dřív, než začala a to hned několikrát. Zlobiví hoši se z předchozího případu viditelně nepoučili, tak skončili s dírou v hlavě nebo jiné části těla. Děj filmu na mě působil, jako když stojíte s autem na parkovišti, řešíte dilema, kam se vydáte, pak konečně nastartujete, ale jen proto, abyste jen přejeli na jiné parkovací místo. Časem asi budu marně vzpomínat, o čem to bylo, přestože vyloženou výtku nemám.