Pořádně ujetý film, v němž jsem se buď chlámal, nebo nechápavě zíral, jestli to je ještě legální. Někdy to bylo i dojemné, jak Borat cestoval za svou velkou láskou Pamelou, která je stále ještě zaručeně panna a nic nenapovídá tomu, že by to mohlo být jinak, že. Co oceňuji, je herecké sebezapření, protože já bych například na sehrání nahé bitkařské scénky v hotelu neměl žaludek - pohled do takové velké, chlupaté pr..le by vypálil sítnici i slepci.

Box (2009)

Film, u něhož se mi potvrdilo, že přílišné očekávání působí zklamání. Námět mě zaujal, ale v průběhu sledování filmu mě přepadalo nutkání film vypnout. Na můj vkus braly hlavní postavy krabici s tlačítkem až moc vážně - já bych do čudlíku mlátil dřív, než by Frank Langella stačil dokončit větu...;o)

Bulšit (2001)

Sodomie, fekálie, incest - to vše ve filmu najdete, takže vřele doporučuji všem puritánům s nízkým tlakem. Jestli jim ho nezvedne tento film, tak pak už nevím. Já se u toho celkem bavil, ale i když jsem docela zvyklý na cokoliv, byly scény, které mi dráždili dávidla. Paradoxně to nebyla scéna s propadlým stropem a spoustou fekálií, u níž mě pobavila strohá omluva té dívky na konci, ale byla to líbačka reportérky, vydávající se za studentku, s Miou Kirshner. V souhrnu to ale šlo. Přestože některé pasáže byly slabší, jako celek to byla dobrá parodie. Přišlo mi vtipné, když Chyler Leigh malovala své obrazy hodné Louveru, nebo to, jak Mia udělala z "ošklivky" krásku. A přitom to maskérům dalo tóóólik práce.

Cellular (2004)

Divím se, že ti profesionální únosci nenechali Kim na půdě kromě volného pohybu a telefonu ještě rotační kulomet aby to holka neměla tak složité. Také by mě zajímalo, co na škole učila, protože než přišla na to, že dveře a okna jsou zamčená, tak s nimi půl hodiny lomcovala, ale opravu telefonu měla spíchnutou ve vteřině. Jinak to mělo celkem tempo, jen kdyby Chris nechodil všude pozdě. Navíc film jsem viděl podruhé, což jsem zjistil až během sledování, takže průměr. Jo a nedá mi to a musím si ještě jednou rýpnout: Za to loupežné přepadení právníka, navíc se zbraní v ruce, nebo střelbu v plném obchodě by Chris od soudu jen s podmínkou asi neodešel.

Cesta do pravěku (1955)

Tento film předběhl svou dobu a triky v něm jsou inspirací i pro dnešní tvůrce, včetně těch hollywoodských, kteří by bez počítačové animace a digitálních efektů nenatočili ani cestu na záchod. Některé scény s odstupem času mohou vyvolat úsměv, ale při pomyšlení na to, že je filmu už skoro 60 let, tak to ve mě vyvolává hluboký respekt a obdiv. Je úžasné, co se dá natočit s několika figurkami, papírovými kulisami či vhodně umístěnou kamerou.

Collateral (2004)

Pokud chcete sbalit sexy holku, tak jí dejte pohlednici romantického ostrova, kam se nikdy nepodíváte, a hned vám dá na oplátku svoje číslo. No, a když před ní pak rozstřílíte nějakého člověka, tak se jí už zaručeně nezbavíte. Jinak dobrý thriller jen kdyby nebylo těch klišé, jako že v nejméně vhodnou dobu nemáte v mobilu signál, nebo došla baterie.

Crazy Joe (2013)

Filmy se Stathamem mám rád, ale tenhle ve stylu co se vleče, neuteče, se opravdu vlekl. Navíc se to místo Crazy Joe mohlo klidně jmenovat Bláznivá jeptiška, protože zatímco Statham měl jen občas halušky a choval se úměrně veteránovi z války, tak jeptiška si odškrtávala jednotlivé body v desateru, jakoby to byl seznam úkolů, které tento měsíc ještě nestihla, včetně nezabíjej nebo nesesmilníš. Mám pocit, že jen jméno boží nevzala nadarmo, ale třeba mi to někde uteklo. Kdyby byl film o něco svižnější, tak by mě to asi zaujalo víc, ale takhle je to pro mě jen průměr. Více drama než akční.

Croodsovi (2013)

Holku potěšilo, že jí kluk řekl, že je těžká - tak tomu říkám sci-fi. Ale to nebyla jediná věc mimo realitu, která se ve filmu objevila. Ze zdejší fauny by byl Darwin v sedmém nebi, ale mně to tam z počátku trochu vadilo, než jsem si na ty potvory zvykl - pak už jsem se bavil až o konce. Také jsem rád, že dnešní fotografie tolik nebolí - u těch z filmu bych určitě mrknul pokaždé a úsměv na tváři by mi blížící se šutr asi také nevyvolal, navíc při slově "sýýýr" bych nejspíše přišel o všechny zuby. Jinak po delší době zase kvalitní animák.

Černá hodina (2011)

Dva amíci jedou do Ruska za holkami, aby tam sbalili dvě Američanky, jak zoufalé. Pak se z nebe ale snese něco jako lampičky, v nichž je napěchovaný matrixovský sentinel, který likviduje vše, co má mozek a na světě zůstane ten zbytek, aby jej zachránil. Amíci jdou svorně ruku v ruce s Rusáky a vzájemně si pomáhají, což vysvětluje, proč je to v kategorii sci-fi. Další sci-fi pro mě bylo, jak se Natálie dostala z řeky do autobusu kdesi ve vzdálené továrně, možná jí vcucnul nějaký kanál, nebo byla prostě blbá. Co se mi líbilo, byly efekty při likvidaci lidí, které byly působivé (pozn.: tím neschvaluji násilí proti skupinám obyvatel).

Černé ovce (2006)

Ovečka Shaun většinou s ostatními ovcemi pořádá velkolepou pařbu ve stodole. Tentokrát ale vezme partu kámošek a vydá se na pastvu do širokého okolí, kde se ale nesjíždějí na trávě, ale na šťavnatých roštěnkách a dalších lidech. V celku to byl originální a vtipný nápad, jen čekám, co se pustí do lidí příště - ještě by mohla přijít invaze proradných džungaráků nebo zběsilá koťátka.