Zombies (2006)

Něco ve stylu kukuřičných dětí, jen tady pobíhají zombáčata s krumpáčema. Za celou dobu se neobjevilo nic neočekávaného. Když někdo utíkal, tak zakopl, když bylo potřeba odjet autem, tak zapadlo v blátě, nebo nešlo nastartovat, a pokud někdo potřeboval rychle něco odemknout, tak mu zákonitě upadly klíče - prostě klasika. Dopředu je také jasné, z koho zombíci udělají karbanátky - stačí být bezejmenná, nudná nebo protivná postava a jste na řešeto. Jinak to bylo ale koukatelné a dal bych tomu tak 50%.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Pryč jsou ty časy, kdy se za vámi zombíci táhly líně jak našlápnutá žvýkačky za podrážkou, a vy jste si říkali, jak je možné, že vůbec někoho dohoní a sežerou. Tady je tempo zombíků a rovněž celého filmu poněkud svižnější, mrtvoly tu lítají rychlostí sjetého feťáka na perníku, a než si stihnete někoho oblíbit, už je z něj jen trupík, jehož končetiny lítají vzduchem. Co mě dostalo asi nejvíc, tak to je zombík, který se tohoto degustačního menu neúčastní, protože je vegetarián. Na video film dobré, rozhodně mě to nezklamalo.

Zrození Planety opic (2011)

Nejdříve si domů místo morčátka pořídíte opičku (myšleno lidoop), kterou přebalujete, staráte se o ní, kojíte jí a pak jí dáte do útulku jen proto, že mlátí sousedy. No a co čert nechce, v útulku pracuje zlý Draco Malfoy, který jí dělá naschvály, ale jak praví české přísloví, tak dlouho se chodí s klackem na opičku, až se opička z řetězu utrhne. Pak už stačí, aby opička osvobodila pár příbuzných a z laboratoří několik inteligencí zfetovaných kámošů a neštěstí je na světě - v supermarketech neseženete banány. Napínavá záležitost ve svižném tempu.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Malá holčička na začátku je k sežrání, ale nic jí nesežere - naštěstí. Druhá, starší holčička, je také k sežrání, ale ani jí nic nesežere - bohužel. U těchto filmů prostě jako krmivo slouží záporáci, nebo nějaký bezejmenný muž třetí zleva, kterých je ve filmu dost na pořádný raut. Jednička mě zaujala o něco více, což může být i tím, že byla prostě první, ale jinak, až na pár nelogičností, to bylo napínavé a dobře zpracované, zvláště po dobu, co se děj odehrával na ostrově.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Objektivně zhodnotit tento seriál není pro mě jednoduché, protože jednoduše ujíždím na filmech a seriálech o zombie, a seriál The Walking Dead i tak předčil mé očekávání. Problém většiny seriálů bývá v tom, že první řada nadchne, což způsobí nekontrolovatelné natáčení dalších sérií, které ztrácí nápad a jen kopírují již natočené. U Walking Dead jsem dokoukal čtvrtou řadu a nemohu se dočkat páté, protože se tento seríál stále vyvíjí, jednotlivé postavy mají své specifické charakterové vlastnosti, které jim přidávají na oblíbenosti, nebo je divák nesnáší - ať se přihlásí ten, kdo má rád Carla Grimese. Rovněž se v seriálu objevuje řada neočekávaných zvratů, a vy najednou koukáte, jak se z někoho, komu fandíte, stane jen další chodec. Lidem s romantickou duší bych seriál určitě nedoporučil, protože ve světě, kde se skoro nikdo nemyje, čistí si zuby stéblem a do oken mu neustále kouká banda rozkládajících se mrtvol toužících spíše po jeho mase než po pohlazení, není na romantické scény moc času ani prostoru. Všem ostatním ale vřele doporučuji.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Další mexická telenovela s Esmeraldou v hlavní roli, v podání Cliffa Curtise, který až do 15-tého dílu druhé série někde ztratil mužství. Doufám, že po jeho nalezení jej ve třetí sérii opět někde nezapomene. Nebo ho snad ani neztratil, jako mu spíše testosteron v pilulkách sezobala jeho družka Clark, která má větší kou..le, než kdejaký vánoční stromeček. Když vidím pohnuté osudy dalších "hrdinů", tak občas fandím zombíkům v jejich snaze všechny sežrat, zvláště pak, když jsou tak šikovní v maskování, kdy jedete uprostřed pustiny, kde není ani živáčka (rozuměj mrtváčka), náhle musíte zastavit a zkontrolovat motor, a oni se znenadání na vás sesypou ze všech stran. Nakonec vám nezbude, než držet palce feťákovi, což vypovídá a kvalitě ostatních postav. Jestli ty série mají zaplňovat mezidobí, mezi sériemi klasických walkinů, tak to funguje spíše jako reklama ve filmu, kdy si můžete v klidu odskočit, nebo jít něco zakousnout, než začne zase hlavní program.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Asi bude pršet, žraloci létají podezřele nízko. Dobrá komedie s řadou napínavých scén, jako ta, když žralok šplhá po laně, za což by si v tělocviku určitě zasloužil jedničku. Kolem 55 minutě je tam i strhující honička s policií, při které hlavní hrdinové jedou tak rychle, že během jedné minuty minou stejné místo pětkrát a Fin to dorazí otázkou, zda už ujeli dostatečné daleko. Rovněž není nouze o chytré nápady jako: "Naházíme z vrtulníku zapálené propanbutanové bomby do tornáda a to žraloky zabije", no nebudu dopředu prozrazovat, jak to dopadlo, protože bych tím zklamal řadu skeptiků. Oou, teď koukám, že to měl být horor. Tak to potom nechápu, proč jsem se při sledování tak chlámal? Jako hororu bych tomu dal odpad, ale jako komedii to mohu doporučit :oD. A jedna kontrolní otázka na konec: Co se stane, když proti vám vzduchem letí tunový žralok rychlostí 100 km/h a vy máte holé ruce? Za a) Porazí vás na zem a vy při troše štěstí skončíte s četnými zlomeninami v nemocnici, nebo za b) Bleskurychle popadnete a nastartujete motorovou pilu ležící opodál, kterou následně nastavíte do cesty letícímu žralokovi tak šikovně, že ho podélně rozpůlíte na dva úhledné filety, za něž by se nemusel stydět ani japonský šéfkuchař. Odpověď najdete ve filmu. Jo a ještě jedno upozornění než úplně skončím: Střílet pistolí z půlmetrové vzdálenosti do plynové bomby, kterou svírá žralok v tlamě, to mohou dělat jen zkušení žralokobijci - vy to doma rozhodně nezkoušejte!

12 let v řetězech (2013)

Většina filmu byla pojatá celkem realisticky, kdy jednotlivé postavy se chovají lidsky a to i v negativním smyslu slova. Tím lidsky nemyslím z humánního hlediska, ale spíše podle toho, co je vlastní lidské povaze, tzn. raději se přidají a do člověka si "kopnou", než aby se ho zastali a riskovali vlastní zdraví nebo dokonce krk. "Kunta Kinte" není jiný, a i když se s ním zachází jak v bavlnce, tak by dal vše za to, aby se znova setkal se svou rodinou. Jediná věc, která mi tam neseděla, byla úcta ke svobodnému spoluobčanovi tmavé pleti v New Yorku v 19. století. Černoch sice mohl dostat v době otrokářství svobodu, ale dost pochybuji o tom, že by k němu někdo v té době choval úctu, zvláště když otroctví v celém pokryteckém USA bylo zrušeno až loni, a navíc svobodou nezískal žádná práva.

2 $ocky (2011) (seriál)

Celkem nenáročný vtipný sitcom, kde kromě přitažlivé Kat Dennings pobaví věčně nadržený Oleg nebo Jennifer Coolidge ve své typické roli. Osobně mě moc nebere styl ani postava Beth Behrs, ale to je věc názoru.

2Bobule (2009)

Zatímco Bobule byly něco jako Sauvignon, ročník 2010, tak 2Bobule byly spíše krabicák, ročník 2014, navíc ještě načatý nějakým bezdomovcem, který tam přidal pár ingrediencí. A ani Tereza na tom nemohla nic změnit, protože zápletka s Krampolem a Kornem byla jak z nějakého Kameňáku 4. Vyloženě mě to nepohoršilo, ani neodpudilo, proto nedávám odpad, ale je to spíše na jednu hvězdičku, kdy ta druhá patří Tereze.