Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Jestli jste někdy uvažovali, že si pořídíte rotvajlera, tak po tomto filmu možná raději půjdete do zverimexu koupit morče. Co se týče masek a efektů, tak ty byly na skvělé úrovni, což u mě nakonec přehouplo hodnocení na čtyři hvězdičky, i když časem se z něj pro mě stane asi průměr. Začátek filmu byl dobrý, hned mě zaujal, byla tam akce, ale postupně to s ním bylo jak na horské dráze, kdy jedete po rozvláčném stoupání, aby jste se najednou řítili dolů z kopce a pak zase přišla nějaká rovinka a vy čekali, kdy zase přijde něco strhujícího.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Nechat se sežrat příšerou při slovech "Podívej, žádné příšery nejsou", tak to opravdu uklidní nejedno dítě. A hláška "Vláda by nám přece nelhala", tak to je zase pro pobavení dospělých. Ale dost komediálních prvků. Jako akční sci-fi to mělo spád a jestli akční scény byly místy nepřehledné, tak to bude tím, že se nejedná o partii šachů. Bitky prostě bývají nepřehledné a filmu to přidává na autentičnosti, stejně jako fakt, že před vetřelci není v bezpečí nikdo, včetně dětí, těhotných žen, hlavních postav či starců. Už mě unavují filmy, kde se rozhodnutí, kdo zemře, řídí morálními zásadami. V životě to tak prostě nefunguje.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Dost lidí to tu označilo za blbinu, ale já se u toho bavil. Pokud někdo od parodie očekává intelektuální zážitek, tak nejspíše nebude tak inteligentní, jak se tváří. Duchařské filmy mám rád, i když tady nejvíce duchů vypustila Keisha pod peřinu. Marlon Wayans nezklamal, zvláště když předstíral, že se snaží vyřešit záhadu, co za zákeřného a podlého ducha může svým bobkem znesvětit urnu s popelem. Zhulená párty s duchem rovněž stála za to.

Očista (2013)

No neřekl bych, že takový nápad by snížil kriminalitu. Ta by naopak několikanásobně vzrostla, jen by se nezapočítala do statistických tabulek. Navíc slušní lidé by čichali ke kytkám jako první a grázlové by pak už neměli potřebu sledovat v kalendáři, co je zrovna za den. U Supermana se ale také nezabývám logičností a nedivím se, jak může chlápek ve slipech létat vzduchem, když nemá letadlo, tak ani tady nad tím nebudu moc uvažovat a přistoupím na daná pravidla námětu filmu. V tom případě šlo o "slušnou" a napínavou podívanou.

Zombieland (2009)

Ne každý film, v němž jsou zombie, je nutné označovat za horor. Tady jsou spíše jako druhotný produkt. Hlavním cílem každé postavy je něco jiného, někdo hledá lásku, jiný chce do zábavného parku a drsňák Woody Harrelson, který brečí u Titaniku, se snaží sehnat konkrétní čokoládovou tyčinku, a zombie při tom likviduje, jako by mu jí chtěli sežrat. Prostě samé důležité věci se zombie apokalypsou v pozadí. Jesse má seznam pravidel, které ho udrží na živu, jako třeba nenechat se sežrat zombíkem na záchodě, protože by to bylo trapné, zvláště když se nestihnete ani utřít, natož si natáhnout kalhoty. Ještě bych přidal jiné pravidlo pro přežití, například nedělat vtipy, v nichž se vydáváte za zombie ve světě, kde se zombie střílí do hlavy - to víte, smíchy se u toho nepotrháte, ale spíše olovem.

Méďa (2012)

Taky jste si jako děti přáli plyšáčka. Tak tady ho máte. Jen mluví trochu neslušně, asi jako průměrný dlaždič, občas si něco šlehne, když není zrovna sjetý, a ojede cokoliv, přestože ho firma Hasbro nedodává s lulánkem. Ale na co pindíka, když je po ruce pastinák (pozn.: kořenová zelenina podobná petrželi). No, jestli vaše děti také chtějí plyšového medvídka, tak jim raději kupte pistol, nebude to tak nebezpečné a rozhodně to neohrozí jejich mravní vývoj, na rozdíl od sledování této komedie. To víte, méďa Ted není medvídek Pú.

Soumrak mrtvých (2004)

Klasická zombárna, jen s řadou komediálních prvků. Shaun s Edem stále chlastají a zevlují a ani si z počátku nevšimnou, že se svět změnil, a bezdomáč z ulice by raději než pár mincí dostal blue rare steak z prvního vola, co nestihne zdrhnout. Pak se pomocí předmětů, stejně tupých jako Ed, snaží rozbíjet mrtvolám hlavy, a když se jim dostane do ruky konečně něco účinnějšího, tak s tím zacházejí jako opice s gumovou kačenkou. Potom usilují o záchranu svých nejbližších, což jim jde stejně dobře, jako Pohlreichovi mluvit slušně. Takže celkem p***l, bavil jsem se.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Rodinná komedie, která je více zaměřená na dětského diváka, pro něhož to bude super zážitek. Jinak nebýt morčete Bulvy, které díky vypouleným očím neustále vypadalo, jak když mu vlétla vosa do rekta, tak bych se držel tří hvězdiček. Ty vytřeštěné oči možná budou následek jeho stravování, protože když do býložravce nacpete hamburger a marshmalow, tak mu to musí dělat tlak na mozek.

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Tak to mravenci podpalují lesy, a já si pořád myslel, že za to můžou neukáznění turisti u táboráků, nebo nějaký kuřák, který zahodil vajgl. A co je na tom nejhorší je to, že to páchají ti černý. Od rezavých bych něco tak zákeřného čekal, ale od těch černých :oO, to tedy ne, a ještě ke všemu ve spolupachatelství s vykulenou beruškou. Tak to je fakt síla dozvědět se konečně, jak je to ve skutečnosti.

Robin Hood (1984) (seriál)

Tak tento seriál jsem sledoval v době, kdy ho dávali v pořadu Vega nebo Magion, a vždycky jsem se mohl přerazit, abych to domů stihl včas.Robin Hood, v podání Michaela Praeda, byl fajn, ale více jsem fandil Nazirovi. Jako dětskému divákovi mi to přišlo skvěle zpracované, a tak si chci tento seriál také uchovat.