• Thriller

Stoupat jak dým (1978)

Tak nějak půl na půl. Některé fórky mě fakt dost pobavily, některé mi ale připadaly pitomoučké. Na někoho, kdo má po trávě depku, zatím co se ostatní chechtají jak blázni, jsou vlastně tři hvězdičky až dost.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Neuvěřitelně pitomé a ani chviličku napínavé. Už mi tam chybělo jen to, aby borcovi velociraptor něžně olízl ruku.

Wanted (2016) (seriál)

Inspirace mým oblíbeným filmem Thelma a Louisa je zřejmá, ale v mém případě to vůbec není na škodu. Obě hrdinky na útěku s nadhledem vybalancují každý problém, s trochou štěstí a důvtipu zlikvidují každého proradného hajzla a cestou si vybudují silné přátelství a jedna od druhé se leccos přiučí. Kulisou jsou jim k tomu australská buš, přelidněné uličky Bangkoku anebo nádherná příroda Nového Zélandu. Bavila jsem se.

Červený stan (2014) (TV film)

Velká chyba. Moje. Film na motivy biblických příběhů zpracovaný jako červená knihovna, na to jsem prostě nebyla připravená. Vlastně jediné, co zvedá mé hodnocení, je fakt, že kostýmy a výprava vypadají moc dobře. S počítačovou animací se prostě dají dělat zázraky.

Murder at the Gallop (1963)

Všetečnou slečnu Marplovou mám moc ráda, možná nejraději z postav Agathy Christie. A i když Margaret Rutherford má daleko k pohádkové babičce, protože se svým zjevem a temperamentem spíše podobá buldokovi ženoucímu se po stopě...,nevadí mi to, naopak. S anglickým suchým humorem a ve svižném tempu řeší všechny záhady a dává mi možnost podívat se na známé příběhy trošku jiným pohledem.

Král Lear (1970)

Příběh pošetilého krále je nadčasový a velice emotivní. Možná v tuto chvíli ještě o to silněji, čím je slovanská nátura bezprostřednější. Výtvarné vyjádření navozuje dobovou, pochmurnou atmosféru a souznění textu a obrazu je nesmírně působivé. Nádhera!

Angustia (1987)

Velmi nepříjemné pro někoho, kdo si sám nevyndá ani smítko z oka! Velmi zábavná dvojí projekce a pohrávání si s divákem. Jenom kdyby ty holky pořád tak hystericky nejančily.

Adauči (1964)

Nadčasový příběh - bohatý a vlivný klan si může upravit podle svých představ i po staletí respektovaný rituální souboj. Samurajská čest a odvaha ztrácejí smysl, když vítěz je předem daný.

Matka a syn (1997)

Téma, ke kterému musí každý jednou v životě dojít. Obrazová poetika, která mě okouzlila i citově zasáhla.

Potvora (2017)

Rasmus chtěl sexy holku s hezkým zadkem, a tak ji má. Nevím, jestli Maria chtěla nezralého, poddajného chudáka, se kterým může jednat jak s onucí. Ale má ho. Každý má přece to, co si sám vybral. A já si myslím, že se ti dva k sobě skvěle hodí.