• Thriller

Mečenosec (2006)

Wolverine posedlý ruskou chandrou. Všechnu nedokonalost v ději mi vynahradila atmosféra a skoro až kýčovitý ale sugestivní vizuál.

Iris (2016)

Všichni se tu tváří nesmírně vážně a při tom je to celé jeden nelogický slepenec předstírající psychologickou hloubku. Ani sado-maso erotika to nezachrání.

Rodinné ohniště (1979)

Skličující realistické vyobrazení příšerného období a pokřivenosti lidských vztahů. Deprese a beznaděj. První kamínek na cestě slavného režiséra, která zákonitě vede až k podobenství o marné a zbytečné snaze o vlastní bytí.

Můří deníky (2011)

Možná i trochu na truc zdejšímu hodnocení malinko nadsadím, protože ta atmosféra a přehnaná stylizace, včetně hereckých výkonů mi silně připomenula devadesátá léta, a svou podivností vzbudila můj zájem.

Eiðurinn (2016)

Copak to měl ten zoufalý otec vlastně za lubem? Čekala jsem, že lékař - kardiochirurg, který má každou operaci naplánovanou jako dokonalou šachovou partii, bude stejně promyšleně a efektivně postupovat i při likvidaci nebezpečného nepřítele. Ale ono né. Kdyby toho drogového dealera jednoduše bacil cihlou po hlavě a uklidil někam do fjordu, nikdo by se příliš nedivil. Ovšem proč volit jednoduchá řešení, že?

Svatba mezi citróny (2012)

Šoupněte mi na plátno jednu starobylou vilu, italské moře, přihoďte Pierce Brosnana, který nezpívá...a zbytek už je mi celkem šumafuk. Pohodový sobotní podvečer jak vyšitý.

Dhobi Ghat (2010)

Sympaticky civilní snímek z Indie volně proplétá osudy čtyř postav, které se potkávají i míjejí, tak jak to občas bývá... Hlavní pozornost na sebe ale stejně strhává proměnlivá krása Bombaje a jejich obyčejných obyvatel. Nic pro milovníky Bollywoodu!

Pod kůží (2013)

Tak už vím, že Scarlett vypadá mnohem lépe oblečená! Nedokážu to přesně popsat, ale už dlouho mi z filmu nezůstal tak nepříjemný pocit, takové prázdno, toť vše. A scéna s miminem na pláži? Proč?!

Geniální průšvih (2017)

Svižný, vtipný film se zajímavým námětem. Možná to trochu kazí herecké výkony, možná ta asijská slušnost a čestnost nepůsobí na Evropana až tak věrohodně, ale pro mě je exotické filmové Thajsko milým překvapením.

Legenda o drakovi (2015)

Buďto jsem se pomátla anebo trpím nějakou fixací na draky (Dračí srdce mě vždycky spolehlivě dojme). Tahle fantasy – pohádka mě velice bavila, a bavila by ještě více, kdyby vprostřed trošičku ubrali načančané romantiky anebo rovnou stopáže.