Dvorka96

Dvorka96

Česko

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Batman začíná (2005)

  Konečně se někdo po několika Batmanovských propadácích odhodlal k tomu, aby oživil tohoto Temného rytíře a to pěkně z gruntu. Režisér Christoper Nolan nám zde podává důvod a začátek Batmanova boje proti zločinu v Gotham City. Zajímavé je i provedení Batmanových vychytávek (oblek, batmobil), a to že by se asi daly použít i reálném životě. Dobře je zde zakompovaná i Liga Stínu (asasínů), kterou vede vynikající Liam Neeson (Ras'al Ghul) podporovaný Cillianem Murphym (Scarecrov) se svým plynem strachu, který Batmanovy nejednou znepříjemní život. Skvělý je i Christian Bale jako Batman, který tuto roli zvládnul bravůrně, podporovaný Michaelem Cainem (Alfred). Zakončení není tak epické jako je u superhrdinských filmu obviklé (rozsáhlá destrukce všeho okolo), ale rozhodně jde o nejlepší film z celé trilogie s asi nejlepší první hodinou jakou jsem kdy ve filmu viděl.

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

  Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Mistrné provedení kostýmů, masek a kulis. 2. důvod: Velká bitva mezi lidmi a skřety v Helmově žlebu. 3. důvod: Ian McKellen jako čaroděj Gandalf Bílý. 4. důvod: Exteriéry na Novém Zélandu, ze kterých se člověku zatajuje dech. 5. důvod: Opravdu vinikajíci soundtrack k filmu.

 • poster

  Wolverine (2013)

  Wolverine je zpět a nebezpečnější než kdy dřív. Japonská tématika a Wolvie k sobě sedí (Jakuza dostává čočku). Příběh o tom jak Wolverine zachrání japonského vojáka a ten se mu to bude snažit oplatit tím, že mu sebere jeho "nesmrtelnost" by vcelku ušel. Pár vtipných scén by se zde také našlo. Ale jinak se nic moc neděje, až na několik akčních sekvencí a závěrečného odhalení pana Yashidy. Wolverinovy víčitky svědomí jsou vcelku zbytečné, ale závěrečný "Boss fight" je super. Doporučují všem co mají rádi Hugha Jackmana a jsou fanoušky komiksů. PS: je tam potitulková scéna odkazující na X-men: Budoucí minulost.

 • poster

  Hvězdná brána (1994)

  Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Hvězdná brána, která vás může přepravit na druhý konec galaxie. 2. důvod: Goa'uldi, rasa která se snaží zotročit celou galaxii. 3. důvod: Goa'uldská technologie, na kterou se opravdu dobře dívá. 4. důvod: James Spader, který opravdu umí hrát. 5. důvod: Jaffové, kteří se opravdu s nikým nemazlí.

 • poster

  Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

  Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Ochránci míru v Galaxii nazývaní rytíři Jedi. 2. důvod: "To není měsíc", ano mluvím tu o opravdu obří Hvězdě smrti hlavní hrozbě Impéria proti Rebelům. 3. důvod: Tento film má opravdu jedno z nejlepších zvukových podbarvení k filmu, které jsem kdy slyšel. 4. důvod: Harrison Ford jako vesmírný pirát Han Solo. Nejlepší důvod jsem si nechal na konec, ano je to Darth Vader, ke kterému není snad co dodat.

 • poster

  Dobyvatelé ztracené archy (1981)

  Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Harrison Ford jako archeolog Inidiana Jones. 2. důvod: Archa, se kterou není radno si zahrávat. 3. důvod: Nacisté, kteří chtějí pomocí Archy ovládnout celý svět. 4. důvod: Vtip a nadsázka, která prochází celým filmem. 5. důvod: Hlavní melodie, která patří k mým nejoblíbenějším.

 • poster

  Jurský park (1993)

  Film mého dětství. Jurský park je v dnešní době klasika. Efekty jsou vynikající. Herci jsou super (nejvíc Sam Neill), ale dinosauři jsou ještě lepší. Děj je propracovaný a výborný až do samého konce. Akce střídá akci (největší zásluhu mají raptoři), ale je zde i napětí. Děkuji Johnu Williamsovi za nezapomenutelný soundtrack a Stevenu Spielbergovi za to že natočil tento film. Naprostá bomba!

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  Starouš George se po 30 letech vrátil zpět ke kořenum, už ho asi přestalo bavit točit film o tučnácích a prasátkách. Usedl tedy zpět do sedadla svého vytuněného bouráku s motorem V8, aby nám opět připoměl, že akčnák lze vytvořit s převážně praktickými efekty. Mel se prokázal moc šílený do role Šíleného Maxe, a tak byl obsazen méněmluvný Tom Hardy, který tam prostě někde pobíhá na pozadí. Zápletka je vcelku jednoduchá. Grupa feministek se pokusí osvobodit z područí Immortana Joe a jeho bandy albínů, ale zvládnou to jen s pomocí silného "ehm" mužského charakteru jmenem Furiosa s podporou o trochu méně mužštějšího Maxe. Akce běží od první vteřiny až dokonce, s malou přestávkou, kdy se rozhodnou to otočit, a jet tam odkud vyjeli. To vše je podtrhnuto uširvoucím soundtrackem, který doporučuje 9 z 10 kytaristů s plamenometem.

 • poster

  Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

  Asi nejrozporuplňější film co jsem viděl. První dvacetiminutovka je dokonalá, žádná velká zdržovačka a jde se do akce a přitom se řekne, o co vlastně kráčí. Jde o to, že před 7 lety se objevily godzilly a to nejlepší, co lidi dokázali vymyslet, aby je porazili, byli transformeři na steroidech. O dějové lince toho není co víc říct, tak budu pokračovat pozitivy. Djawadi jako skladatel spolu s Guillermovým smyslem pro digitální zpracování, kvuli kterému bych na 3D šel znova, a pak ještě jednou. Herecké obsazení je dostačující, nejvíce z plejády tvrďáků vystupuje Elba s Perlmanem, kterým sekundují dva crazy vědci. Negativum je střed filmu, kde se mluví a scénáristicky tento film není nad věcí. Sečteno a podtrženo, pokud máte rádi mangu nebo solidní sci-fi bitky robotů s godzillama je to film pro vás. Ostatní diváky maximálně uchvátí zpracování a hudba.

 • poster

  Mission: Impossible - Fallout (2018)