Nekonečný příběh (1984)

Hodnotil jsem dávno, ale přesto se k tomuto filmu pořád vracím, není to film jako takový, ale má v sobě něco, co mě jako dospělého diváka k dětskému filmu připoutá. Možná je to hudba pánů Morodera a Doldingera, možná mě zaujal neuvěřitelný talent už tehdy populárního Barreta Olivera, o kterém se už bohužel nemluví. A ještě jednou musím zmínit filmovou hudbu, která je tou nejkrásnější, co jsem kdy slyšel. Každopádně i po těch letech mě dokázal několikrát rozbrečet. Možná i kvůli tomu, že podobná fantasy se pravděpodobně opakovat nebude. Chraň ruka páně toho, kdo natočí remake. (25.12.2010)

Agent z vesmíru (2007)

Pro mě bezproblémová nenáročná oddychovka trochu z jiného soudku sci-fi.

Zabiják bez tváře (2006) odpad!

Jednoznačný "odpad!", a to jsem ještě přimhouřil obě oči, neřku-li oslepl. Já se zaměřuji na námět, ale tentokráte musím souhlasit s ostatními, že provedení bylo neskutečně příšerné. Málokdy hledím na detaily, ale všiml jsem si, že při použití střelných zbraní se od hlavně až moc blejskalo na to, aby to bylo skutečné, každá rána byla stejně ozvučená. Že jednání aktérů bylo tak neuvěřitelné tupé a přehnané, že si s kamerou pravděpodobně hrál nějaký neumětel, že rozuzlení filmu je každému jasné už při prvních 10 minutách. A ačkoliv jsou mi vesmírné kreatury sympatické, tahle posilnila můj dojem, že je to škvár. Tohle bych spíš viděl na nějaký bezvýznamný díl například v seriálu "Zóna soumraku", kde i oněch 20 minut by bylo možná až moc. Dát tomu jiný žánr, snad bych se i pobavil. O dost lépe by se to dalo natočit s loutkovým divadlem. Ale má to i světlé stránky, docela mě zaujala hudba na začátku filmu. Normálně ujíždím na filmech podobného typu, ale tohle je bezkonkurečně to nejhorší sci-fi, které jsem kdy viděl. A výsledek? Za celý film jsem stihl upéct několik pekáčů cukroví.

Zkažená mládež (2007)

Velmi sugestivní příběh o chlapci, který nenašel pochopení ani doma ani ve škole a který se rozhodl své problémy řešit poněkud nestandardním, ba přímo zoufalým způsobem. Nechť je to výstraha pro ty, kdo by se jen opovážili vztáhnout ruku na slabšího jedince. Lidstvo staví na pievestal hrdiny, sportovce, génie a nejsilnější vůdce. Pokud bychom však dali šanci těm slabším z nás, pochopili bychom, že i oni mohou být hrdiny. Taková parafráze na známé pořekadlo "tichá voda břehy mele". Nebyl to příjemný zážitek koukat na tento film, ale je to natočeno tak reálně, že, ač to nerad přiznávám, jsem měl pocit, jako kdybych se vrátil zpět do minulosti. Při pročítání komentářů má drtivá většina uživatelů jednoznačně pravdu; buď se necháte nadále šikanovat nebo se jim postavíte. Těžko říct, ze které volby vyjdete hůř.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Nepamatuju si, jak na tom byla jednička, ale každopádně se dá mluvit o tom, že mě King zase dostal. Na horory jsem zvyklý, ale i tady musím říct, že jsem se plně vcítil do postav a prožíval s nimi jejich příběh. Všechny tři povídky byly jednoduché, poutavé, přehledné a to celé umocňovala hudba Ricka Wakemana. Myslím, že hodnocení je na místě, protože drtivá většina opět od toho očekávala, co tam vlastně ani nebylo.

Absurdistán (2006)

Takhle to dopadne, když se nebudete učit a myslet!!! Ovšem těžko někdo se zdravým rozumem tomuhle fláku dá více než 4 hvězdičky, že?? :-D Opravdu mě dostalo, když jsem viděl první záběry z budoucnosti - budovy, které se opíraly samy o sebe, křivý nápis na nemocnici, velkým lanem dva svázané věžáky k sobě, genetické inženýrství, které se zaobíralo délkou erekce... Prostě jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem a v roce 2505 jich je celá planeta. Jsem rád, že to byl jen film. Ačkoliv...

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Až na několik slabých chvilek jsem se více než polovinu filmu válel smíchy po podlaze. Nechápu, proč je tenhle díl srovnáván s jinými filmy, či dokonce s hrou. Někdy mě tihle rádobykritici docela lezou na nervy a až moc vážně hodnotí film pro děti. Shrek má být zábava a pro mě to účel jednoznačně splnilo. Opět za pět.

Bez soucitu (2010)

No téééda, nečekal jsem, že John "Pomáda & Horečkař sobotní noci" Travolta bude schopen něčeho takového. Pro mě jednoznačně překvapení posledních dní a výborně jsem se u filmu bavil. Na plný počet to sice není, ale procentuálně to vychází. Nevím, co bych k tomu více dodával.

Cyborg (1989)

Tak jsem zase jednou šlápnul vedle. Jestli budu chtít někdy vidět nesmyslné souboje dvou naštvaných lidí, zajdu si před naši hospodu. Tohle absolutně nemělo ani hlavu, ani patu, ba ani žádný prostředek. Předpokládal jsem, že to bude "více sci-fi", ale prozatím jsem si všiml Jeana-Clauda, jak se pere se záporákem. Když jsem na konci filmu uslyšel větu "Předala jsi ta data?", pochopil jsem, že jsem nepochopil asi vůbec nic. O žádných datech nebyla ani zmínka. Ale na druhou stranu se mohl někdo zmínit, že jde o data tajná. Každopádně tak promarněný čas to nebyl, udělal jsem si z něj šestidílný seriál, u kterého jsem se aspoň hezky najedl. Hodnocení tedy kolísá mezi odpadem a jednou hvězdičkou.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Jak jsem si stačil přečíst, nejsem jediný, koho ve svém věku berou dětské filmy. Aby ne, když je na co koukat a je v podstatě lhostejno, pro jakou lidskou generaci je určen. Bavil jsem se stejně příjemně jako zasmál a trochu i pobrečel, i když to zní opravdu dětinsky. Spíše mě ale zarazila poněkud dlouhá stopáž filmu, nejsem si až natolik jist, jestli to malý divák tak dlouho vydrží. Holt Andy nám už trochu dospěl a našim hrdinům nezbývalo nic jiného, než si najít nového majitele. Konec byl navzdory všem předtuchám přece jen trochu překvapením.