• Hudební

Suburra (2015)

Něco se ve mě velice hluboce emocionálně hnulo, a dávám 100%. Film je třeba vidět celý. Jsem jubilejní 7000. hodnocení filmu. Snad svůj komentář v budoucnu doplním, ale nemám slov. Předsudky stranou.

Neviditelná (2019)

Tak především Vážení: hlavní roli tady NEHRAJE Megan Fox (hraje tam sotva 5 min.! a to jako totální barbína, takže chlapi - tuhle ne!), ale Olivia Thirlby - ta zase vypadá daleko lépe na plakátu než v samotném filmu. Teď plusy: příjemný, dívatelný, absolutně nezatěžující příběh dvou mladých lidí - boxera a mladé dívky (Olivia), která se ho snaží podporovat. Film se snaží být po celou dobu mílý, zajímavý a koukatelný, ale je to celé bez většího nápadu i logiky. Uvidíte pár zápasů hlavního aktéra v boxerském ringu, jinak je to příjemná vztahová fantasy s melodramatem. Olivia jen v jedné scéně ventiluje svůj potlačený vztek a zklamání ze své situace. Není tam žádná krev (tedy jen pár boxerských úderů), žádné násilí, totální odreagovačka. Chtěl jsem, aby se film vydal trochu jiným směrem, bylo to trochu rozvleklé bez většího nápadu, mnohdy tomu něco více chybělo.. asi to byl záměr režisérky. Jak budu mít přítelkyňi, klidně se s ní na tento film o víkendu podívám.. Takže za mě maximálně jen dobrých 40%. PS: jo a největší kočka v tomto filmu? Justine Cotsonas (!).. na chvíli na minutu ve vedlejší roli.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Tak tohle byla paráda!! :) Zavzpomínal jsem na dobu kdy jsem tento film v televizi viděl poprvé a ukápla slza.. Parádní nostalgický film plný emocí, romantiky, vášně, soubojů, přírody a především hlavně také útěku z vězení. Srdcovská záležitost. Můj život v roce 2002 vypadal zcela jinak (mnohem lépe) než teď. Příjemně strávený sobotní večer, jsem nadmíru spokojený. Do mého dalšího života naberu sílu z tohoto emočního zážitku. Mám rád dobu renezance, šlechticů, hraběnek, pírátů apod. Jde vidět že Alexandr Dumas měl román i příběh výborně promyšlený i procítěný, to je přesně to co v mnoha filmech i seriálech dnešní doby chybí. Film mě držel pozorného celou dobu. Celkové hodnocení 62% je zcela nefér a pro mě naprosto nepochopitelné. Film nemusí být překombinovaný, ale má mít hluboký a procítěný námět! Za mě zcela jasných 100%!

Korunní svědek (2019)

Tak ten konec mě dostal, režie se rozhodla, že film nakonec ukončí NAJEDNOU bez předchozího varování!! Nemělo to žádný konec!! Kurva! Prostě nedotáhnutá práce, nedotáhnutý děj!!! Toho režiséra měli kopnout do prdele a zakázat mu točení dalších filmů! Bruce tady neměl hlavní roli, hrál tu jen vyšetřovatele. Hlavní roli měla blonďatá Australanka, s masochistickými sklony. Děj se odehrával většinou v nemocnici. Totální katastrofa s občas snesitelným a dívatelným dějem. Jen jedna scéna dívatelná, dramatická, jinak povrchní pakárna s nudným dějem. Chtěl jsem dát i 40%, špatné hodnocení jsem věděl předem, místy se to dalo, ale konec mě dostal - žádný nebyl!! Nedalo se to, Bruce tam pořádně ani nehrál, nehrál špatně, ale neměl ani prostor na rozvoj své postavy. Děj prostě tragédie a katastrofa. Jedna hvězdička je jen za jednu dobrou dramatickou scénu s hlavní aktérkou a dvěma policisty. Bruci, příště toho režiséra i scénaristu přímo prostě zastřel! Uděláš mi radost a další takové nabídky už prosím tě nepříjmej! Asi jim došly už peníze..

Metallica - Hardwired (2016) (hudební videoklip)

Metallica mi promine, ale už je rok 2020 a hodnotíme s odstupem času. Co se týče písně samotné, je otřesná a totální katastrofální zklamání. Byl to jakýsi pokus o metalový-rockový mainstream do rádií, a to je to co přesně nemám rád. 40% je jen a pouze za dobré černobílé dívatelné pojetí samotného videoklipu. Pokud jde o píseň samotnou tak jde o totální shit. Lepší písně-videoklipy na albu Hardwired to Self-Destruct? Např. Spit Out The Bone, Here Comes Revenge, Now That We're Dead, Confusion, Moth Into Flame.. (ani jeden z nich zatím v čsfd databázi není..) Update: Zapomněl jsem na Lords Of Summer (na bonus disku), vypalovačka, která tuto Hardwired sračku totálně sejme! (Jo a ano, chlapci se nám totálně zbláznili a natočili videoklip ke každé písni z alba, včetně posledně zmiňovaného Lords Of Summer.. což je vlastně i dobrá věc).

Sepultura - Roots Bloody Roots (1996) (hudební videoklip)

Tak tohle musím okomentovat. Trochu mi připadá divné, že na čsfd jsou i některé hudební videoklipy, ale budíž. Když hodnotím videoklipy od různých kapel, tak se snažím objektivně hlavně jak se mi líbí samotná hudba. Jaký styl, popřípadě jaký námět má samotný videoklip to už na prvním místě není, ale taky se jej snažím zakomponovat do samotného hodnocení. Sepultura: Roots Bloody Roots je nářez!! Ale ne zase tak úplně dobrý..

Terminátor: Temný osud (2019)

Asi už je jedno co tu napíšu, stejně se v moři komentářů ztratím. Tak spíš pro sebe. Viděl jsem myslím všechny předcházející díly Terminátora a Arnolda mám rád. Celkově 80%? Ani náhodou. Tohle nebyl nejlepší Termínátor. Upřímně: začátek mě dost odradil, jsem si říkal to si snad dělají srandu, film sice s kvalitním provedením (kde bylo vidět, že na rozpočtu se nešetřilo), ale s Mexickým Terminátorem a s dost divnou androgynní blonďatou krátce střiženou ochránkyní (která nebyla Linda Hamilton).. ochránkyni další cikánské Mexikánky, která tam měla snad hlavní roli?? Proboha!! Na Arnolda si počkáte celkem 1 hodinu a 7 minut, kde se Vám ukáže v chatce. Doteď tak max. na 40%. Celý film zachraňuje spíš už jen poslední skvělá třetina, ale dost nabušená a s parádní akcí (určitě stojí za to vidět tento film v kině!). Ještě to chtělo dotáhnout víc propracovaností - myslím dějovou linku a lepší příběh. Jinak skvělý akční nostalgický závěr! 80% určitě ne, ale zasloužených 60%, celkové hodnocení sedí.

Krvavé účty (2019)

Objektivní hodnocení je někde kolem 50%. Po podivném mafiánském úvodu, vypadala první polovina filmu dost dobře, hodně jsem se bavil. Hlavní hrdina návaže zpátky na svůj vztah se synem, vrací se z vězení zpět. Dynamika vztahu fajn, hodně nostalgie. Zabarvení filmu, i barva velice fajn, velice příjemné, dívatelné, hodně psychologie. Říkal jsem si jestli to tak půjde dál dám klidně i 80%. Jenže pak nastaly dějové zvraty, film se stal dost povrchní, a děj se úbíral úplně jiným směrem (krvavějším, deprimujícím směrem) než jaký by jste čekali. Z vedlejších postav na Karolínu byl skvělý pohled, prostě kočka jak má být se vším všudy. Děj se mohl vypracovat více do hloubky vztahů a dalšího děje mezi postavami samotnými, než jen pouhé povrchní vyřizování účtů (mnohdy nejasných) mezi postavami, kteří byli akorát tak otravní. Bohužel otřesný a deprimující závěr, který mě zklamal. Tj. s přimhouřením všech - Nicolasových i mých Nibiruánských očí dávám 60%. Energeticky mě to něco stálo..

Plán útěku 2 (2018)

Co k tomu říct? Chtěl jsem dát 60% moc, moc jsem chtěl, ale prostě to nešlo. Slye mám rád a kvůli němu jsem se na film díval. Doufal jsem, že Číňanů tam moc nebude, ale jak naschvál tam byl ZASE jeden totální Čínský kretén a to ještě v hlavní roli! Stál tento film 3 hvězdy. Celkový nápad, scénář vůbec není špatný, myšlenka útěku z věžení kontrolovaného umělou inteligencí v podobě systému Galilea a hologramu, je dobrá. Sylvester chtěl umělé inteligenci nakopat prdel. Což byla paráda. Umělé systémy i inteligenci rád nemám. Ale chybělo tomu více akce i napětí. Celková barva a podbarvení filmu byla dobrá, ideální si film pustit v pozdní večer před nocí. Zabarvení filmu dobré. Ale chyběla tomu propracovanost i větší hloubka. Celé dost povrchní bez většího nápadu. Zase jsem si říkal "celkem dobrý Béčkový film". Měl jsem pocit, že tady chce Amerika vlézt do prdele Číňanovi, což se mi vůbec nelíbilo. Celkově s přimhouřením všech očí, lehce pod 50%, bohužel jen 2 hvězdy.. Víc to nešlo. Chce se to do budoucna více zlepšit, navíc Sylvestrovi se bohužel věk už neupře..

Plán útěku 3 (2019)

Nářez, nářez, absolutní nářez! Tak tohle platí jen pro posledních strhujících 40 minut kdy to Sylvester konečně rozjede. Musíte ale přetrpět prvních 40 minut, kdy jsem si říkal, proboha kdy ti Číňani konečně zmizí? Co to proboha je za Béčkový Film? Jen díky tomu má film u některých nižší hodnocení. (Upřímně první část se mohla vystříhnout, na poslední pasáží ještě zapracovat, prodloužit ji a byla by to pecka). Vytrpěl jsem to, vytrpěl, přimhouřil jsem oči, a druhá část mě nezklamala. Paráda. Celé to bylo zakončenou vynikající hudbou a atmosférou z vězení. Jinak film měl netypické dramatické až hororové prvky, které jsem u jiných filmů se Slyem neviděl. Hrála tam fajn Číňanka a Slyův čínský místy až skoro-parťák nezklamal, takže spokojenost. Bylo to založeno na dramatu a vynikající atmosféře. Proto celkových 60%.