• Hudební

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak nevím proč si na to tady všichni stěžují. Efekty byly vynikající, trocha emocionality a hloubky tam byla, bylo to jen lehce natažené, myšleno přehnaně dlouhé, škoda jen že to nešlo více do hloubky příběhově, ale i tak film byl místy inspirující s připomínkou na další vynikající díly Star Wars, kde se vyskytoval Imperátor. Navíc vynikající hudba, která nezklamala. Rozhodně LEPŠÍ než dva jiné filmy (nebudu jmenovat) ze ságy Star Wars. Můžeme být rádi, že se film natočil a dostali jsme něco navíc. Takže nakonec si film těch 80% a 4 hvězdičky s přimhouřením oka určitě zaslouží. UPDATE: Tady zůstávám spokojený: Ray se snažila a určiré spirituální prvky tam na závěr byly - které jsou v každém Star Wars filmu potřeba. Jsem stále přesvědčený o dobré kvalitě filmu, navíc tento díl nebyl tak brutální jako jeho předchůdce. 80% zůstavá. K ještě lepší kvalitě by možná pomohl fanouškovský setřih.

Mr. Robot - 409 Konflikt (2019) (epizoda)

No tady musíme kapánek brzdit dámy a pánové. Nemyslel jsem si, že ještě někdy budu komentovat epizody Mr. Robota jednotlivě, spíše se hodí komentovat celá 4. série v celku, ale tohle musím. Atmosfericky a stylově byl tento díl dost dobrý stejně jako většina dílů Mr. Robota, ale tenhle díl - ačkoliv výrazně vyčnívá celkovými událostmi - celkově na závěr až příliš šokuje a to nepřiměřeně, což se mi už nelíbí. Navíc působí ve srovnání s ostatními epizodami relativně stejně a ničím nepřekvapí ani dialogy mezi postavami. Navíc nějak mi to nesedlo, možná se tam měla ještě zázrakem objevit Angela a náš hlavní hrdina měl dostat větší prostor, byl tam kratší dobu než obvykle. Navíc působil nezvykle uměle jako kdyby tam ani pořádně nebyl a byl tam dán navíc režisérovskou holografickou projekcí. Takže lidi nezlobte se, ale za tuhle epizodu hodnocenou zvlášť dávám jen 60%. 3 hvězdičky. Celkové hodnocení této epizody 99% je totální nesmysl. Musí se vyrovnat váhy. UPDATE: tak mi to nedalo a snižuju na 40%, přece jen fanda Deus Group a jejího šéfa nejsem a navíc poslední scéna se měla vystřihnout, bylo mi z toho na blití! Ostatní by měli vystřízlivět a hodnotit s odstupem času ne v rauši z celé série!

Krajní meze - Paralelní svět (2001) (epizoda)

Z mého pohledu jeden z nejlepších dílů celé 7. série! Dal jsem plný počet hvězdiček z ohledem na průměrné hodnocení. Mělo to vynikající nápad, myšlenku a zároveň určitou lidskost i napětí. Líbila se mi myšlenka propojení paralelních odlišných realit. Jedna měla za následek horor a vědecký průzkum na jedné straně a na straně druhé (kterou jsme ani neviděli, ale byla klíčová pro celý příběh) to bylo celé zvýrazněno příjemným "happy endem" a osvobození uvězněné duše (což je SPOILER tak bacha!) - ti, kteří to už viděli snad prominou. Zároveň to mělo i určitou duchovnost. Na konci bylo jasně vidět jakmile se přijde na kloub v čem je problém pomůže to oběma stranám. Nějak to sedlo i na dnešní šílenou dobu. Přijdeme i my v čem je problém naši nerovnováhy?

Noc patří nám (2007)

Výborný, velice silný paranoidně-atmosférický film, který se k dnešní husté atmosféře u nás v republice výborně hodí. Je třeba si jej pustit jak se na něj budete cítit, o tom celé hodnocení je. Spíše depresivně smutné a dramatické pojetí, není tam příliš promakaný děj, ale přesně u takového typu filmu ani být nemusí. Na špičkového Jokera (2019) také v podání Joaquina Phoenixe hlavně díky lehce nedotáhnutému konci nemá, ale je hned těsně za ním. Film má místy dost silný kontrast, občas uvidíme i mírné alkoholicko-drogové mejdany v barech, ale hlavně to celé stojí na silných emocích a atmosféře s překvapivě silnými scénami (ano Eva Mendes je skvělá, jak jsme mohli na ni zapomenout?). Jen konec mohl být lepší a více promáknutý. Takže za mě velice dobrých 80% (z pohledu hvězdiček).

Saljut-7 (2017)

Tak skvělý a bombastický film to není, jak tvrdí ostatní. Nechal jsem se zlákat vynikající grafikou z plakátů a touhou vidět nádherné záběry kosmické stanice a Země z orbity, což se mi i splnilo. Po stránce vizuální je film zmáknutý výborně a byl jsem překvapený, že Rusové jsou schopni natočit tak kvalitní záběry z Vesmíru. Bohužel dějově a psychologicky místy dost nezvládnuté, nudné skoro jsem u toho usnul. Ovšem byl trestuhodně zahozen potenciál, podle mě by Američani natočili mnohem lepší film. Čekal jsem rozhodně větší drama a napětí. Chyběla větší komplikovanost a promáknutost děje, více efektů, tady film u mě totálně vyhořel. Mohli si klidně vymyslet do celého příběhu něco navíc, nemuselo to být přesně podle pravdy (která byla místy až k smíchu a nudná, nechci prozrazovat). Šéf kosmonautů, který všemu velí z povrchu Ruského? Totálně na nervy jdoucí, ten tam doslova vadil, měli tam dát jiného herce bohužel. Ale celkově zhrnuto na Ruské poměry dobrý a relativně kvalitní film, proto 60%.

C.B. Strike (2017) (seriál)

Tak na rovinu: C.B. Strike (Tom Burke) mi celou dobu šel na nervy, ale taky byl sympatický tím, že hrál válečného veterána-soukromého detektiva se zmrzačenou pravou nohou. Zhlédnul jsem všechny 3. "série" - tj. celkově jen 7 epizod, které jsem stravoval pěkně dlouho a to v průběhu 3 let (!). Celkově je to jen za 60% a to jen tak tak s odřenýma ušima. "Strhující" ?? ANI NÁHODOU !! Je to prostě normální jakž-takž anglická detektivka s jakýmz-takýmz těžko odhalitelným příběhem, s nasraným a zoufalým detektivem v bolesti, který popíjí pivko po večerech a jeho divnou sekretářkou, která mimo jiné řeší vztahové problémy se svým přítelem. Příběh je spíše nudný, místy trochu dramatický, nenadchne, spíše místy šokuje. Seriál tedy spíše teží z podivné anglické dramatické kriminální atmosféry a snaží se divákovi vnutit jak je dobrý. Nakonec jsem těch 60% s přimhouřenými očima dal. Přece jen určitá kvalita režie tam byla. Na závěr se všechno nějak vyřešilo, i když nejasně a vlastně ani nevím kdo byl viník, ale dalo se to sledovat.

Minuta po minutě (2019)

Tak především Vážení: co byste čekali v sobotní večer na PRIMĚ v HD rozlišení s českým dabingem? 10 Minut Pravdy s Brucem Willisem jako reklamní tahákem a hlavním hrdinou gansterem Michaelem Chiklisem alá "Prasečí Hlavou" v hlavní roli? Parádní BÉČKOVÁ krimi-thriller-střílačka s relativně standardní zápletkou, která se ze začátku jeví jen jako bankovní loupež, ovšem časem přetransformuje v relativně zajímavý a chytlavý příběh nebo spíše pronásledovačku všech navzájem, kde všichni po sobě jdou a hodlají se sejmout. Bruce hraje šéfa, který všechno ví a dávno předtím už věděl. Připomnělo mi to mladší léta, kdy jsem přesně takový typ béčkových krimi-akčňáků sledoval v TELEVIZI. U mě naprostá spokojenost, a zasloužených 80%, které se z mého pohledu jeví jako naprosto objektivní hodnocení filmu. Po zhlédnutí jsem téměř v šoku z neuvěřitelně nefér 29% celkového hodnocení, tak musím vyrovnat váhy a nadhodnotit o jednu hvězdu více! Navíc co mě příjemně překvapilo je VYNIKAJÍCÍ podbarvení filmu a slušná, kvalitní celková úroveň, která nezklamala ničím. Skoro až oddechovka s relativně dobrým koncem. Film je rozhodně o HODNĚ lepší než Trauma Center.

Gomora (2014) (seriál)

Tak chlapci, promiňte. Ano, ano všechno po vizuální stránce dobré, propracované, dramatické, dívatelné.. jenže po pilotním dílu už mám fakt totálně dost, jsem odrazený, znechucený a další díly už nebudu sledovat, a to vůbec! Na mě to je to příliš surové, drsné, "šéfovské", urážlivé. Prostě svět drog, neopolských šéfů, špíny a povrchně založených mafiánských materialistických rodin to už není pro mě a rozhodně není potrava pro mou duši. Takže jo uznávám kvalitu seriálového provedení a drsnosti proto 40%, jenže sledovat dále už rozhodně nebudu, protože je mi z toho na blití a není to šálek mého čaje.

Krajní meze - Nový život (2001) (epizoda)

Jedna z nejsilnějších epizod Krajních Mezí z celé 7. série! Pokud milujete Hvězdnou Bránu nebo podobné sci-fi o tom jak mohou být lidé ovlivněni mimozemšťany a až to jaké míry to může zajít, tak tohle je přesně ta správná epizoda, u které se budete výborně bavit! Tak trochu mi připadalo, že z této epizody z roku 2001 pochází myšlenka Oriů (které známe z pozdější Hvězdné Brány). Mocný otec - mág - náboženský fanatik, se snaží skupinu lidí "spasit", popř. ovládnout tím, že je zavede do nového života v přírodě mimo civilizaci (kde oni sami se už předtím rozhodli jít) a kde celá malá komunita začne žít novým životem a musí se odtrhnout od starého způsobu života... Celé to vypadá nadějně, začátek je dobrý - náboženský, "sektářský", jenže dochází ke sporům, konfliktům, novým objevům, překvapením, celé s dramatickým, hororovým až šokujícím koncem.. Nic pro slabé nervy.. Tak jak jsme bohužel u některých epizod Krajních Mezí už zvyklí..

Nine Inch Nails - We're in This Together (1999) (hudební videoklip)

Tak tohle je pro mě skoro až mistrovské dílo od Nine Inch Nails. V černobílém klipu je melancholie, agresivita, zoufalství, melodie, strach, zmatenost a útěk s davem. Atmosféra vězení a vlaku. Ke konci následuje opuštění a osamocenost. Všichni utekli a zmizeli kamsi za ničem do neznáma. Perfektní depresivní atmosféru dokresluje výborný rytmus bicích a emocionální kytara, která skvěle pasuje ke zpěvu. Pro mě není co dodat. Vše tady zacvaklo do sebe jak má. Videoklip zkombinovaný s emotivní hudbou je perfektní ventilace emocí. Jejich nejlepší skladba a to nejsem jejich fanoušek. Znám už jen The Perfect Drug. Je to jejich klasika, která nikdy nezklame. Za mě jasných 100%!