• Hudební

Zajatci času (2017)

Tak tedy první dojmy hned po zhlédnutí. Začátek mě moc nebavil, ale tušil jsem že děj může být dobrý. Zaujal mě jak dobrý vizuální plakát, tak název filmu. Mám rád sci-fi, takže jsem doufal, že se nezklamu. Je to dobré, kvalitní sci-fi béčko, nízkorozpočtová záležitost, takže fantasticky drahé filmové efekty a propracovanost typu alá Hollywood tu nečekejte. Scénář má vynikající nápad, který se projeví v druhé části filmu, (myšlenka uvěznění v časové smyčce), je to dobré napínavé, fajn blondýna, dobře se na to dívá, ale pak je to místy až groteskně fantaskní, divné, pohádkově ujeté až povrchní (nechci prozrazovat děj). Škoda nápad to byl výborný, mohl se jen více propracovat a promyslet, možná změnit směr, ke konci to bylo tak spíše pro teenagery, proto celkově dávám zhruba něco kolem 60%.

Nepohádky (2018) (seriál) odpad!

Toto je pro mě obrovské zklamání a snad poprvé co vůbec musím za jakýkoliv seriál dát nejhorší hodnocení. Zasloužených 0%. s hodnocením po pilotním dílu. Rozhodně se na tento seriál nebudu už nikdy dívat. Proč? Čekal jsem nějáké krimi s mysteriózní-psychologickou zápletkou. Nic takového ovšem nepřišlo, přesexovaný, ubohý až totálně patetický povrchní zločinecký brak bez nápadu, který člověka zanechá totálně znechuceného. Někdo to zřejmě zkousl, ale já ne. Nemělo to žádnou úroveň!

Nekonečný příběh (1984)

Skvělá oddechovka a návrat do dětství. Připomenutí zlatých dětských časů a toho jak fantazie, představivost a její filmové vyzobrazení je důležíté. Rovněž fantastická až geniální filmová hudba pohlazující lidskou duši. Úplně na 100% to už ale z pohledu dnešní doby není, ale zasloužených 90%! Chtělo to ještě tu půlhodinku navíc, a byla by naprostá spokojenost.

X. - Smazáno ze systému (2018)

Tak tedy první dojmy po zhlédnutí. Nejprv jsem tomu celému moc nevěřil, ale zaujal mě jak název filmu tak celkem sympatická hrdinka. Říkám si, to může být celkem dobré krimi do ponuré depresivní podzimní atmosféry. Je to docela dobré, ale jakoby tomu celému něco více chybí. Chybělo více zápletky, více psychologicko-dramatické hloubky a chybělo i napětí. Hrdinka přehnaně pláčtivá a depresivní, místy tomu totálně chyběl příběh. Ale dalo se na to dívat a docela dobrá hudba, chtěl jsem dát 50%, ale to tu není takže 60%.

Requiem za sen (2000)

Tak nakonec jsem se na tenhle film podíval až dnes, tj. v r. 2019. Tento film z pohledu dnešní doby až tak skvělý a briliantní nebyl jak popisují někteří. Ale velice dobrým způsobem ukazuje jak některé drogy fungujou a jak dokážou lidi ovlivnit. Byl trochu přehnaně dramatický a depresivní, ale velice dobře ztvárněný, vykreslený, s vynikající úzkostně-dramatickou atmosférou. Co je pro mě velké plus je vynikající filmová hudba, díky již jsem zpětně zjistil název tohoto filmu. Na závěr jsem až tak nadšený nebyl, možná to bylo trochu přehnané. Chtěl jsem dát jen 60%, ale z nostalgie a sympatie jsem nakonec těch 80% dal.

The Frame (2014)

Nejprve jsem si říkal to vůbec nemusí být špatný „béčkový“ film! Zní to jako zajímavá kombinace krimi, příběhu s mysteriózním nádechem a psychologickou zápletkou. Snad nezklame. Tak jsem si jej pustil. A skutečně první polovina filmu na mě působila přesně takovým dojmem. Zajímavý příběh, který nezklame a zaujme. Hlavní děj se točí kolem muže a ženy. Chlapík kolem 30ti, který se zapletl s mexickým gangem a záchranářka-žena. Mysterióznost je spjatá s TV a proplouváním dvou realit. Víc neprozradím. Je tam totiž vynikající, strhující a napínavý konec. Nemyslím jen samotný konec, ale celých posledních 30 minut. Celý příběh eskaluje naprosto fascinujícím a nečekaným způsobem, který kvalitu filmu zvedne na 100%! A to přesně v momentě kdy jsem si říkal no možná dám 60%.. Takhle naprosto jasných a zasloužených 80%. Stojí za zhlédnutí.

Cesta bez návratu (2017)

Naprosto vynikající film! Nechápu, jak se to někomu nemůže líbit. Ze začátku jsem od toho nic nečekal, říkal jsem si jen další film s Arnoldem.. (Byl jsem zklamaný posledními Arnoldovými filmy). ALE! Chyba! Opravdu výborný film. Nevím, jestli to je mou aktuální melancholickou náladou, ale dějová linka a příběh jsou vynikající, úplně mi to sedlo. Navíc podle skutečných událostí, nic vymyšleného. Rozhodně nejlepší film s Arnoldem po Plánu Útěku (2013)! Líbila se mi celková zápletka lidské chyby letového dispečera s překvapivě až fatálními následky a jak to může ovlivnit celou jeho rodinu (jak dispečera, tak Arnolda-Romana). Co se týče Arnolda (Roman), tak hrál výborně, procítěně, emocionálně (stejně jako většina dalších postav). Jednalo se o pád letadla, ale o dramatické záběry pádu, obětí apod., se nejednalo. Celkově výborné dramatické, napínavé, a lidské, reálné zpracování. Jen škoda, že film nebyl o něco delší, a mohlo to být nakonec i více propracovanější. 90 min. bylo jen tak tak, ale potěšilo. Musím změnit hodnocení z 80% na 100% jelikož mé srdce neunese celkově slabé hodnocení!

Cestovatelé časem (2016) (seriál)

Mám rád sci-fi. V úvodu první série jsem byl naprosto nadšený celkovým vynikajícím nápadem. Pilot je naprosto skvělý (100%). Konečně kvalitnější sci-fi sériál, než jiné braky (myšleny jiné nové sci-fi série, které jsou vydávány za skvělé, každý fanoušek sci-fi si domyslí..) Série je z produkce mj. Brada Wrighta jež stál za kultovním Stargate SG-1. Jediná výtka, že takový ojedinělý nápad, jež je jasně představený v pilotu se měl celkově více dotáhnout do hloubky, myšlenky a propracovanosti jednotlivých dílů. Chtělo to více zainvestovat jak myšlenkově tak finančně do tohoto seriálu. Mohlo to být lepší! Jinak jsem naprosto spokojený, je tady námět cestování vědomí v čase do současnosti, je tu i zajímavost. Sice děj se místy ubírá jinak, než bych čekal, ale stále stojí na výborné úvodní myšlence. Celkově se první série těžko popisuje, ale dalo by se říct, že v každém dílu jsou různé zápletky, ale například konec celé první série je vynikající. Nechci nic prozrazovat, ale je tam napětí, zajímavost, příběh, zápletka, dobře se na něj dívá. Některé díly jsou sice slabší, někteří herci tam taky nemusí být, ale co, celkově jasných a zasloužených 80%!

Konspirační teorie s Jesse Venturou (2009) (seriál)

Nechápu naprostou polarizaci komentářů. Jedni chválí a druzí zatracují. Proboha lidi! Mějte alespoň trochu otevřenou mysl k novým informacím a připusťte alespoň možnost, že svět by mohl být jiný, než jaký jsme mysleli, že je. A nezatracujte něco, co vám nesedí nebo co nechcete připustit, že by vůbec mohlo být jinak. Tohle je solidní dokumentární seriál. Nebojí se podrývat „oficiální pravdu“ a všeobecný názor. Je zde mnoho choulostivých témat (9/11, HAARP, Bilderberg, pokusy..). Ventura se nebojí ptát a s jeho týmem hledá opravdová fakta, důkazy a spolehlivé informace ať už vědců, svědků nebo jiných „zapletených“ lidí. Na závěr každého dílu předloží jasná zjištění, která jsou založené na faktech nebo svědectvích. Většinou podryje „oficiální verzi“ a přivede diváka k zamyšlení, že by vše mohlo být úplně jinak. Jsem rád, že jsem tento seriál objevil, a rozhodně budu sledovat všechny tři série. Takzvaným probuzením se zabývám od roku 2008 a už jsem viděl leccos, ať už pozitivního nebo negativního. Tento seriál rozhodně nejde úplně do hloubky a je v podstatě jen seznamovací k jednotlivým tématům pro všeobecnou veřejnost. Na podobné témata existují už jen jiné dokumentární filmy. Škoda, že seriál není lépe propracovaný. Jsem rád, že konečně je nějaký seriál na tzv. „konspirační teorie“, který je solidní. Jako průkopník si zaslouží 4 hvězdičky (80%).

OA (2016) (seriál)

Rozhodně nejlepší seriál co jsem poslední dobou viděl! Hodně mě potěšil jak zpracováním, tak nápadem. Po vizuální stránce perfektní, emocionalitou i dojemností celého příběhu rozhodně není co dodat - jsem absolutně spokojený a nadšený - po každém dílu. Ani jeden díl mě nezklamal a vždy se těším na další. To je ta správná duševní potrava pro zklamanou seriálovou duši (povrchními seriály!) jako mě. Co se týče hereckého obsazení a hereckých výkonů‚ jsem spokojen. Je to právě celková neobvyklost, kontroverznost a zajímavost tohoto seriálu, to je to čím se zásadně od ostatních liší a co mě upoutalo. V seriálu je vždy něco co vede k diváka k hlubokému zamyšlení jak celý příběh dopadne a jakým směrem se bude ubírat. Je tam napětí, chytlavost i hloubka. Je to výborně promyšlené a zpracované, příběh se nedá předpovídat. Sice později se objevují hodně kontroverzní scény (nechci prozrazovat), ale celkově je celá první série výborná. Námět občas trochu šokuje, ale je to v rámci celého příběhu je to přesně jak má být. Výborná úroveň se nedrží celou dobu, ale i tak jsem zvědavý na druhou sérii. Celkově dávám naprosto zasloužené 4 hvězdičky (80%).