• Hudební

Země zítřka (2015)

Tak nakonec jsem dal hvězdu navíc, kvůli slabšímu celkovému hodnocení 60% což mi připadá dost nefér. Na tento film je třeba se naladit předem, pak je to parádní oddechový žážitek. Přesně to jsem čekal - příjemná, fantastická pohádka, odreagovačka s vynikajícími sci-fi efekty, i záběry Země z kosmického prostoru. Vše bylo místy tak rychlé, až se mi z toho motala hlava. Vynikající zábava typu alá Walt Disney. Nevím proč si ostatní na film stěžujou tady nešlo o logiku ani děj, i když ten tam byl taky, prostě jen vynikající zábava, pobavení s dobrým příběhem. Mě to bavilo od začátku až do konce, bylo to chytlavé, napínavé, místy až bombastické, odpočinul jsem si, efekty parádní, proto naprosto zasloužených 100%!

Mr. Robot - 407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (epizoda)

Nevím co bych k tomu napsal. Naprosto geniální, strhující a dramatická epizoda, prostředím místy připomínající The Matrix. Neuvěřitelně silný psychologicko-emocionální závěr, který mimo jiné také odhaluje podstatu Eliotova traumatu. Prostě masakr, který stojí za to vidět.

Origin (2018) (seriál)

Velice těžké hodnotit jen po 1x04 epizodě. Líbí se mi celkové zasazení děje i postav převážně do vnitřku či interiéru vesmírné lodi, nebo do vesmírné stanice, či co to je. Atmosféra se snaží být drsná a děsivá, někteří členové posádky jsou infikovaní virem či entitou, která vnikne do jejich mozku, při sledování si vzpomenete na Vetřelce. Je to trochu béčkové, chybí hlubší zápletka i příběh, ale za celkovou snahu o sci-fi hororovou atmosféru uvniř vesmírné stanice dávám nakonec 60% a uvidíme dál..

La Conspiration d'Orion (2008)

Jsem překvapený, že takové malé konspirační dílko, je vůbec k dispozici k ohodnocení. Dávám 100%, jelikož si jako jediný šílený konspirační průkopník troufá dát do spojitosti Hitlera, UFO a Ameriku - mimo jiné. Je to jen místy amaterské, jinak působí profesionálně. Jediné co mi tam vadilo že plno vysoce kvalitních fotografických důkazů jsou dávány divákovi v příliž rychlém sledu, nestačil jsem je sledovat. Tímto dílkem nás provede Francois Rousseau. Viděl jsem anglickou verzi. UPDATE: Nakonec příliš rychlé sledy fotek rozhodly a vystřízlivěl jsem. Režie mohla zpomalit, celé dílo natáhnout a dovysvětlit. 20 minut je dost málo, z tématu se mohlo vytěžit daleko více, mělo potenciál. Jak jsem se na tento dokument díval, tak jsem si vzpomněl na knihu "Jitro Kouzelníků". Ale pořád je to vynikajících, konečných, a už neměnných 80%! Dílo pořádně šokuje a tak to má být!

Nejhorší obavy (2002)

Spíše zklamání. Film jsem viděl kdysi v televizi, a dnes jsem čekal možná něco jiného. Především text distributora je úplně mimo, vůbec tady nejde o Egypt, Sýrii či Izrael a jejich atomovou bombu. Jde tady o studenou válku mezi Amerikou a Ruskem a především tam se odehrává děj. První polovina je docela nuda, vše zachraňuje druhá polovina, nechci prozrazovat, ale je tam místy docela dobrá akce a napětí.. bohužel má to své mouchy a díry, a už mě to tak nebralo. Americe nějak nefandím. Filmové efekty pádu helikoptéry byly dost amatérské, ale potešilo pár milých hlášek na závěr. Slušných 60% s přimhouřením oka. UPDATE: tak zklamání a zahořklost nad Amerikou se ve mě drží i po měsíci. Celkové hodnocení 72% je zcela nadhodnocené, proto snižuju mé hodnocení na 40%. Upozorňuju znova Ben Affleck i Morgan Freeman účinkovali v mnohem lepších filmech!

Star Trek (1966) (seriál)

Pár dílů starého Star Treku jsem kdysi viděl v televizi a pamatuju si na ně. Dnes jsem viděl znova pilotní díl k 1. sérií, abych si vše připomněl. Není to špatné, ale doufal jsem, že to bude lepší. Starý Star Trek je průkopník a zakladatel svého žánru a tak je to třeba brát. Chtěl jsem dát 80%, ale z pohledu dnešní doby to už nejde. Zatím 60% a uvidíme jak dále. Přece jen seriál má místy stále výborné nápady a myšlenky a dokáže i odreagovat tím, že nemá tolik střihů.

Hvězdná brána - Zmrtvýchvstání (1997) (epizoda)

Rozhodl jsem se občas komentovat k lepším epizodám. Hvězdná Brána si to zaslouží. Je to tak - tohle je hlubší emocionální epizoda s Jackem, jeho ženou a mrtvým synem, protkaná fajn hudbou - a to přesně důvod proč jsem se na ní dnes podíval. Velice zajímavá byla vsuvka "krystalických entit" a k ní se poutající lehké psychologické drama a z toho plynoucí napětí. Trochu oddech mezi díly. Jackova žena nebyla špatná, ale úplně mi tam neseděla, Richard zklame jen málokdy.

Hvězdná brána - Série 1 (1997) (série)

Celá první série je průlomová, fascinující, seznamovací a velkolepá! Jsem fanoušek celé série Hvězdné Brány SG-1 a nakonec v záchvatu nostalgie jsem se rozhodl pro nějaký ten fajn komentář i k samotným sériím jednotlivě (jak je budu sledovat). Musíme si uvědomit, že Hvězdná Brána začla už v roce 1997 a na svou dobu byla ve svém žánru téměř nepřekonatelná. Je to prostě geniální nápad s vynikajícími výkony i provedením.

Between (2015) (seriál)

Po epizodě 1x05 už končím - dál už se to sledovat při nejlepší vůli nedá. Je to škoda protože námětu, postavám i seriálu jsem věřil a dával do něj naději. Holt už mám 40 let a povrchní braky bez hlubšího děje mi už k zábavě nestačí. Co je na seriálu dobré? Seriál se snaží být mysteriózní drama s nějakou podivnou neexistující zápletkou, která nedává smysl.. Místy se točilo u lesa nebo v malém městě což je celkem dívatelné a fajn. Některé emocionálně-sexuální scény tam být nemusely.. Je to vážně divné a odrazující. Between - tento seriál je o něco horší než podobný seriál Beyond (Z onoho světa), ale všechno je to na jedno brdo. Jakž takž tam nějaký námět byl, jedna aktérka celkem sympatická tak dávám 20%.

Z onoho světa (2017) (seriál)

Tak tedy Beyond (Z onoho světa). Seriál začne výborně. S námětem jsem byl ze začátku velice spokojen, nápad velice dobrý (probuzení z komatu, paranormální schopnosti). Vypadalo to na kvalitní mysteriózní-paranormální seriál. Bohužel po epizodě 1x05 musím snížit hodnocení na 40%, měl jsem co dělat ať nedám 20%. Začalo to být bez nápadu, nudné, frustrující, povrchní a neuspokojivé. Pro školáky asi snesitelný seriál, ale pro mě už ne. Dávám si od něj pauzu. Není to propracované, je to povrchní a nudné. Některé násilné scény tam být nemusely, místy je to přesexované, což mi leze na nervy. Je to veliká škoda, protože nápad to byl dobrý a byl tak neuspokojivě zahozen a nevyužit. Seriál začal být povrchní brak, což nemusím. Příjemné překvapení je herec Alex Diakun (který hrál i v Krajních Mezích a Aktech X) a od totálního odrazení od tohoto seriálu mě zachránil.