Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nejlepší a nejkrásnější snímek, který jsem kdy viděl. Nejen krásný, úžasný a skvělý, ale taky se stal pevným podkladem pro budoucí inspirace ve sci-fi žánru. Úžasná výprava, skvělý scénář a na dobu, ve které to bylo, prvotřídní efekty. Nedokážu si představit, že se najde někdo, kdo to nemá rád. To je opovržení hodné jako kulhající, nemocný a všivý pes.

Ochránce (2005) odpad!

Jak to vidím já, tak Vin nemá jen dokonale hladký a kluzký povrch nablýskané hlavičky, která hned jako druhá po jeho hereckém výkonu oslní jako disko koule v klubu nezletilých, ale také mozek, když se nechal ukecat na něco, co se snažilo být odlehčené jako matrace Dormeo a namísto toho je to nezáživné, nezajímavé a chytré asi jako inteligenční testy na Facebooku.

Tekken (2010) odpad!

Tak tohle je vážení milí pařani, diváci, honiči, zkrátka Vy všichni, kdož jste na tom alespoň z půlky, jako já, průser. Čili myslím Vás, nesmírně oddané hráče skvělého života pochmurného, ubrečeného skoro recidivisty, který společně s ostatními lidmi, kteří mají stejně zářivou budoucnost jako lampy v ghettu, hráli hru Tekken po sklepích na televizorech, které vypadaly, jako by se na ně vysrala stará gorila. Tohle je něco, co nikdy, ano nikdy, nemělo spatřit světlo světa. Je to něco, co mělo zůstat zahrabáno v mozku, pokud nějaký má, scénáristy, který měl zase zůstat v teple domova mezi ostatními sourozenci, v otcových varlatech. Jak tohle někdo mohl udělat, že něco, nad čím jsme pokaždé s něčím, co vypadlo jako moji přátelé, mohli slintat jako nekrofil nad nehodou autobusu, mohl během jedné jediné bezesné a vlhké noci, takto rozmáznout? Příšerné herecké výkony, nenamáhejte se, opravdu jsou příšerné, hudba, děj, masky, výběr herců do rolí postav, výprava, to všechno je stejně absurdní jako návštěva pozemku Michaela Jacksona. Ze všech, které jsem si ve hře oblíbil, mi udělali buzny v trikotu, aby to tak pravděpodobně více přiblížili komunitě, o jejíž aktivitu se výhradně zajímám jen tehdy, když se dozvím, že nějaký z nich kandiduje na místo do poslanecké sněmovny. Stydím se za tento film, co dokázal zprznit něco tak dobrého s ohromným potenciálem a stydím se za sebe, jakožto za oběť humanismu, kdy jsem byl přiškrcen páskem ke klice s tělesem, mě naprosto cizím, ve své dlani.

Kmotr (1972) odpad!

Na tento skvost, filmový klenot mezi odpady filmového universa by se hodila samá NEJ. Nepochopitelné, jak tato pohádka dokázala tolik nadějných diváků, kritiků, kteří při rozmluvě nad tímto dílem měli sliny horáckého psa při pohledu na rozdováděné ovečky a jak při pomyšlení, kdy nastane příležitost, se na tento snímek podívat znovu učiní jejich rozkroky tvrdými, jako jsou čínské zákony. Zkrátka mi to mozek nebere, tedy pokud ještě nějaký po tomto výplachu zůstal. Nejutahanější, nejbizarnější, nejnudnější, nejnadhodnocenější blábol s dějem zajímavým asi jako plastový kelímek od McDonald´s.

Blade Runner (1982) odpad!

Chtěl jsem zkusit být hodný, nevyšlo to, namísto toho, jsem zjistil, že jsem hajzl, jakému není rovno. Ale potom je Vám hovno. Zjistil jsem, že jsem pichlavější než kaktus a otravnější než holička při práci. Co jsem to vlastně chtěl? Aha, už mi svítá. Takže tohle je co? Sci-fi, nebo nějaká její horší post-moderní obdoba, která si na to zkouší hrát a pouze můj mozek to nechápe? Mám dojem, že každý filmař určitě čerpá z nějaké studny nápadů, ale kde vzal filmař ten nápad natočit něco tak špatného, infantilní, zvráceného a hloupého jako školní uklízečka? A už vůbec netuším, jak se mu něčím tak špatným podařilo ovlivnit nadcházející generaci filmařů v jejich tvorbě a nadcházející generaci zarputilých diváků, kteří tento film, považují za něco zcela precizního a výjimečného, načež se jedná pouze o nejnudnější sci-fi snímek, na kterém kdy musel spočinout můj unavený zrak. Harrison Ford sice válí, jak nejlépe umí, ale k čemu je mu to platný, když se snaží na svých bedrech utáhnout snímek, který dle mého nemá nic, čím by mohl diváka zarazit do sedačky a scénář má vypilovaný asi jako zubní kartáček na toaletu. Hrůza, děs a utrpení.

Star Trek (2009) odpad!

Nemám rád Star Trek, nikdy jsem neměl a pravděpodobně mít asi ani nikdy nebudu. Nevím proč, ale prostě ho nenávidím. A proč jsem se na to tedy díval, ptáte se vy jedni nemravní čtenáři? Odpověď je zcela prostá. Byl jsem přinucen. Byl jsem přinucen se na tento film dívat po celou tu dobu a mohu uznat, že od dob vzniku prvního, nebudeme to rozmazávat, ale víme, co myslíme, se moc nezměnilo. Efekty možná pokročily, ale to nemění nic na faktu, že tu máme pořád bandu (ne)herců, kromě Simona Pegga, v debilních trikotech na debilní lodi s dobrodružstvím a výpravou Šmoulů na LSD.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál) odpad!

Já osobně nevím, co je na tomto, pro Vás hvězdičkáře, co sem flákáte hodnocení vyšší než přirození King Konga, seriálu tak skvělého. Pro mě je to zcela nevkusná a nehloupější obdoba super-hrdinského seriálu, co byla natočena. Nesympatičtí herci, kteří by se tak hodili na to, aby si stoupli ke zdi a někdo aby nabil zbraň. Hloupý, až dětinský scénář a režie odfláknutá jako smažená vejce po noční párty studentů zvláštní školy. Zbytečnost.