T is for Toilet (2011)

Abych se přiznal, amatérská tvorba mě láká asi jako záškoláka kouření. Zajímám se o něj delší dobu a také občas přemítám nad tím, že bych také něco mohl zkusit natočit. Obzvlášť když jsem viděl tyto videa, čímž u mě začala ta touha. Řekl bych, že toto je profesionální amatérská tvorba. Nikterak v tom nemůžete hledat bůhvíjaký zázrak, ale že je to skutečně povzbuzující, zvláštní a zvrhlé, ale tak dobře a krásně zvrhle podané, že lidem nezbývá nic jiného, než se dívat a přikyvovat, že ten muž má talent.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Celkem slušná komedie, která má i to posláni něco málo nám sdělit o ženách. Skutečně je tomu tak. Opět takové ty řeči, kdy žena by měla raději muže, který je milý, slušný, pozorný a citlivý k jejím potřebám a touhám. Ovšem, naštěstí je to film, skutečnost je taková, že ženy v tom nemají jasno a muži nevědí, o čem mluví. Ale jako komedie to vážně působí, je to zvláštní, velice dobrým dojmem. Mám za to, že když se člověk pohodlně usadí, nechá se tím filmem vést po celou dobu jako sličnou pannou, určitě ho dotáhne až do finiše, kdy na konci zjistí, že to nebylo tak zlé a že se dokonce i solidně smál.

xXx (2002)

Akční jednohubka, takový malý odpolední nářez, který nijak nenadchne, ale taky nijak neurazí. Samozřejmě se na to člověk, pokud jste žena, omlouvám se Vám za nazvání Vás lidmi, musí připravit a to nejlépe tak, že někde vyhrabe tlačítko, kterým na pár hodin bude v režimu offline. Vin Diesel se nám tady alespoň ukazuje v rozjezdech a patrioty určitě potěší ten krásný výlet po Praze.

Californication (2007) (seriál)

Vysoce průměrná a opět nadhodnocená záležitost. Možná jsem jediný, možná ne, kdo se v tom někdy motá a plácá, ale na svoji obhajobu a ruku na srdce, jsem idiot. Místy je to vtipné, někdy až tak cynické a bizarně lidské, sexistické, až brečím radostí, že mi někdo rozumí, ale není to dostačující. Přece jenom, Duchovny je skvělý herec, chopil se své role, jako by věděl, co jí má přesně dodat, abychom postavu snáze přijímali a chápali, abychom se v ní občas jako v zrcadle odrazili, ale někdy to zajde opravdu daleko a seriál ztrácí ten základ. Možná je také chyba, dle mého, že Duchovny je na to všechno vlastně téměř sám a kromě odhalení koziček mnoha celebrit se už není na moc co těšit. Je to ironické, sarkastické a pravdivé, ale někdy až do takových krajností, že si laťku, kterou si seriál nastavil prvním odvysíláním, sám sráží.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Sice málokde mám zastání, když se snažím obhájit film, ve kterém parta 300 mužů pobíhá se svými meči v ruce, za burácejícího řevu a spoře oděných, ale že je to náramná podívaná a pastva pro oči, se musí nechat. Mám na mysli samozřejmě styl, jakým to bylo natočeno, atmosféru, která je hustší než porost hipísačky a ze všech stran cákající krev. Někdo by to bral jako odlehčení, je to jen jeden z těch snímků, co se kolikrát hodí na zabití odpoledních hodin, když vůbec neutíkají, ale zároveň bych mohl uznat i fakt, že je to celkem, v moderním pojetí samozřejmě, zvládnutý historický fenomén. Dokonce je tu i znát jemný, ale škrablavý podpis Franka Millera, což mi dělá větší radost než svlečené děvy.

Sněhurka a lovec (2012) odpad!

Když už vyčerpáš svoji múzu, měl bys najít řešení. V tomhle případě to řešení našel někdo tak, že se vrátil na místo, kde vyrůstal, oprášil zaprášené knihy, přečetl pár pohádek a bylo to. Letěl zpátky do Kalifornie, kde se uzavřel před světem do temného, ale útulného místa a začal psát. Metaforicky, Sněhurvu vyňal z pohádky a udělal jí takový výlet análnem, že se z toho diváci jako já, jen co se dotočilo, vzpamatovávají dodnes. Hrůza, že tohle dostalo prostor, aby to mohl někdo zrealizovat. Pro dospělé je to utahané, dlouhé a nezáživné, není to ani zábavné, ani se nedokážu zorientovat, zdali je to směs onoho nebo tamtoho, pro děti je to zase moc melancholické, tak už jedině zbývá naše budoucnost, naše krev, EMO pakáž, kterou se bojím potkávat i za denního světla, která film svoji atmosférou a svým zprzněným dějem potěší natolik, že poběží samou radostí pro další sadu žiletek.

Jump street 21 (2012)

Přepokládám, že tak vysoké hodnocení je pouze zkouška citového nátlaku na zdejší uživatele, nýbrž si to nikterak nedokážu vysvětlit. Jedna hvězdička je pouze za ten výstup Johnnyho Deppa, což všichni moudří pochopí. Jinak to není vtipné, je to trapné a o nic příjemnější, než když Vás někdo přistihne s malým, androgynním filipínským chlapcem v nablýskané limuzíně.

Batman (1966) odpad!

Chápu, je to asi pro děti, nebo je to pro retardované, nebo je to pro ty, kteří věří, že tohle bylo nějakým pozitivním vlivem na techniku tvorby filmu. Teď by byl slyšet určitě nějaký bzučák, který by ohlašoval chybnost jakéhokoliv pokusu o argument, který by to vyvracel, či potvrzoval. Tohle bylo naprosto velké šlápnutí vedle, zkrátka průser. Větší než když si spletete cukrárnu a místo toho vlezete někam, kde dostanete našleháno Vy. Žádný přínos to není a je to zcela zbytečný snímek, který nemusel nikdy vzniknout, a přiznejme si to, nic by se nestalo.

Tenká modrá linie (1995) (seriál)

Brilantní ukázka typického anglického humoru v jeho nejčistší podobě s Atkinsonem v čele nenechá ani jeden rozkrok suchý a břicho bolavé.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Co by se komu chtělo k něčemu takovému psát? Jedna postavička, která toho moc nenamluví a přitom dokáže svými grimasy pobavit celou rodinu. Ba co víc, dokáže pobavit rodiny po celém světě.Tak skvělé to je a své kouzlo si to nese dál.