Uteč (2017)

dobry film o tom potom,,,,ale jordan peele je rasisticke prasa,,,,,,,nech sa vrati do afriky odrezavat zenam prsniky ako to donedavna dokazali iba oni,, ak by boli v tomto filme farby opacne,  reziser by bol uz davno vo vazani,, ako strasne oni chcu nasilu a plakanim si vyžobrat rešpekt, ale to si treba zasluzit, ako kazdy jeden clovek v spolocnosti bez rozdielu farby,,,su ovela vacsi rasisti ako si myslia, iba placu a vsetko zvaluju na inych,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a este k filmu aj cez moje rozculenie,,   jednoducho to bolo kvalitne spravene v danom zanri,,,,,,,,,

Tenet (2020)

dalsia nolanova vizionarska kinema,,,,ked sa bavim so znamimi aký je TENET polka povie riadna pisovina , druha časť neuveritelna dokonalost,,,,na nolanove filmy musite mat nudiacu naladu, byt vyspaty, najedeny a mat v sebe 2 litre coly a dve presska, potom ste pripraveny a este dokonaly obraz a zvuk, jeho filmy pozerat len tak doma na telke sa nedá,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ja som si polku filmu zvykal na podherecke vykony oboch hlavnych predstavitelov,,, jeden chodil , mydlil si ruky a olizoval pery ako to dokaze len nudny , celý zivot nepracujuci obcan  harlemu, ked vidi sexi zenu a druhy mi po akcnosti a charizme vybusneho hrdinu pripadal ako baletka s gulometom,,,,nepasovalo to,,viem ze nolan chcel menej znamou tvarou poukazat na dej, myslienku filmu ale toto,,,,,,,,,,,,,ak by v hlavných ulohach boli herci,  ktorí by svoje ulohy zahrali adekvatne k zapornej postave ktoru stvarnil dokonalý branagd,,   bol by to jeden z vobec mojih najlepsich filmov,,,,takto som si len vychutnal ako vzdy v nolanovych filmoch prúd deja,, namet,,kamera,, a samo hudba ako vzdy,,to je prezent jeho tvorby,,,,,este sa mi pacilo ze aj napinavo, pekelne  akcny film moze mat  pomale a pri tom dynamicke tempo ,,,,,,,kvalitna zalezitost

Ježek Sonic (2020)

nechcelo sa mi do toho, ale jeden podvecer nazhavil projektor ,zvuk a dal spolu s 5 rocnou dcerkou,,,,,,,,,krasny obraz, jim ako vzdy paradny, technicky top, aj zaujalo, smiali sme sa obaja, nemam co dodat splnilo ucel lepsie ako som cakal, kebyze vsetky dospelacko - decke filmiky su taketo ,,, zabava

Obhájce (2011)

vzdy, ked to ide si to pozriem preto 5

Hellboy: Královna krve (2019)

preco okolo 50%,,preco,,,,tak som si precital ca 20 tych najnizsi hodnoteni a dostal som vysvetlenie, ktore ale nema vyznam rozoberat ale jeden dám,,,,,,,nevidel som sice ani jednotku a ani dvojku a toto som si pozrel nahodou, ale nudil som sa od zaciatku az do konca,,,potom si pozriete jeho oblubene filmy a pochopite ,,,,,,,,,,,,,,,,,,vsak toto je rozpravka o demonoch pre dospelych kde sa idete zabavat na danu temu a ak sa niekomu pacila 1 i 2, tak urcite ale urcite nebude sklamany,,,,,necakal som viac ani menej, dostal som presne to na co som sa tesil - pekelnu fantasy

Hotel Mumbai (2018)

NECHCEM,,NECHCEM,,NECHCEM novu benevolentnost zo zapadu formou asimilacie,,novy progres smer aj ked som momentalne politicky nahnevany na sucastnu garnituru ktora kociruje slovensko,,,,,,,,,,v tomto filme je opisany nazor neludskosti, ktorý si mi v rozmaznanej europe nedokazeme ani predstavit,,,,brutal ze sa to stalo,,,rozhadzalo ma to,, tak kvalitne to bolo natocene a aj ked som mimoriadne apolitiký, este raz ! nechcem imigrantov v europe aj ked su akýkolvek najlepsi, su ineho vierovyznania tisice rokov dozadu vychovávaní a to sa s naším ponatím nikdy,,,ale nikdy nestotožní,,,,,,,,,,,,zaostale monštra,,,,,,,velmi kvalitne spracovana skutocna udalost formou filmu,,,fuuuu

Cesta do fantazie (2001)

ja som to pozeral ako viac ako 20 rocny,,,,sem -tam si na to spomeniem, ako silne to vo mne zarezonuje,,,,,,teraz na tom ide moja 4 rocna dcera u 3 tyzden a nedokaze sa od toho odtrhnut,,dokonca to vsade kreslí,,,,co na to viac napisat ked to berie kazdeho,,,,krasna vec

Mladý gangster (2018)

pozrel som si to 2x v roznych náladách a vzdy sa mi to minimalne pácilo,,,,,,,,,

John Wick 3 (2019)

ja tomu neverím ze tu niekto hodnoti a hlada neaku podstatu, pribeh a podobne kinoklubove myslienky, ponaucenia otazky a odpovede,,,,,to uz ani hadam nieje pravda ze nachapu co KEANO spravit,,, zalezitost kde si divak sadne do kresla a musi vediet na ake ladenie filmu prisiel,  ze sa ide nezatazene bavit, i zasmiat a obdivovat ako sa keano zmeni na machine  ktora ide a ide  a ide,,,a TO JE VSETKO,,,otazka znie ci tento vedlajší žánrik KEANA , kedze ja ho povazujem za p. herca nabera smer hore alebo dole,,,,,,jednoducho  rozbehuva nieco podobne ako npr. TOM v mission p. osobnú seriu niecoho vlastneho,,,,,,,citat tu tie sracky niekoho ze jednotka bola najlepsia, je to bezduché a ze mal prestat atd atd,,,co prestat chcem az po 10ku pretoze to graduje,,zabavam sa ,,sledujem kazdu jednu scenu a ako su filmy na ponaucenie ci na ucenie alebo psycho,scifi, komedia, alebo krasne, nostalgicke  atd inak kvalitne , tak seria  johna wicka je zaner kde divak vie co ma cakat a urcite neostane sklamany, naopak 3 je brutalna,,,,,,,kolko casu musel 55 rocny keano  stravit v posilke ci s ucitelom bojovych umeni a plno ostatnych zalezitosti aby nam ponukol takuto nabuchanu akcnu lahodnu,  a pritom uplnú oddychovku bez psychickeho napatia ,,,podla mna sa to celemu timu podarilo brutalne a str sa tesim na 4 ,,,,a viem ze nepojde o filozoficku myslienku ci podstatu pribehu, alebo co tu niektorí vkuse hladaju pri tomto stile filmu, ale cisto o náááášlap a prave na to sa strasne tesim ,do kelu ludia kritici vsak spadol z 8 poschodia oplieskali ho balkony a nic sa mu nestalo a podobne- berte to takto,,,,,táákže ja si nalejem vinko, zapnem zosik,  nabudim reproduktory, zahrajem projektor a poviem KEANO mozes zacat a viem , ze sa idem cisto bavit na tomto pozlatku od A po Z,,,,,,,,,,,,ludia nepozerajte filmy na tabletoch ci noteboku a potom hodnotite , chodievajte do kín vtedy to bude objektivne,,,,,,,,,,