Vetřelec: Covenant (2017)

5 rokov som mal v 79tom ked vysiel prvy pravy a mal ostat jediny votrelec,,,,,,,,nerozumiem tomu ale otec a mama boli na tom v kine za tvrdeho komunizmu,,,,,musim este podotknut ze vtedy na jedinom nasom televiznom kanaly STV isla najhroznejsia tvrdarna s madarskej produkcie serial linda veszpremi ktora sa prevazala na starej babete a po vyzuti drevak nakladala otockou,,len taketo nieco poznali mozgy nasich rodicov, predstavte si teraz ze si sadli do sedaciek v kinach a bol im naordinovany VOTRELEC,,,,,mama ta bola vyradena totalne,,cela ulica vecer sedela v kruhu a pocuvala dookola pribeh ktr bol nesktocny,,,,,,,potom ani neviem ako som sa dostal k pozretiu,,asi na videu v tej dobe ktore malo velkost mikrovlnnej rury,,,no ostal som az do dnesniych dní hotovy,,potom to trosku zriedil aps kultovy predator s arnoldom,,,,,,,,,,,,,,,,no ale k veci,,,,predstavte si tu davku nazabudnutelnych emocii,, TO porobil votrelec v podstate s celym svetom-nova era niecoho,,,,,,,presiel urcity cas az do dnes a kinema technologia sa zmenila natolko, ze uz je nemozne nieco rychlo a kvalitne neziskat,,,,,,,,,respektivne uz je mozne za par korun animacne vsetko,,,,,,,,,,,,,preto str vela ludi cakalo nieco nepredstavitelne, znova zazit to co v svojej dobe pri jednostke ,,ale ako ozivite tie pocity z doby ked nic nebolo a teraz kazdy tyzden vychadza film s tolk efekt ze to nema konca a priznajme si votrelec v dnesnom ponimani priser je len nervoznejsi pes,,,,,,,,ja si myslim ze prometheus bola fantasticka predohra k tomuto dielu a konecne som dostal vysvtlenie z detskych cias ako vznikla tato tupa nemotorna forma nadzivocisneho pudu zabijat,,,,,konecne som ho videl v plnej krase nie len poriskom od metly vysuvajuce sa druhe celuste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dalej atmosfera herecky vykon faasbendera ako robota dalej interier tej rakety,,samotne scenerie krajiny a vobec vsetko hudba , kamera atd atd,,,co viac sa da chciet,,,nic,,,,ved to bola pecka od A po Z,,dokonca este aj zvuk ci hd obraz ponukal tu naj kvalitu,,,,pre mna ako fandu mimozemskych priser a zvlast hlupeho votrelca apsolutna spokojnost,,,,,,,,,

Příchozí (2016)

citam komentare riadna divocina rozmanitosti,,,asi som to pochopil jednoducho po svojom,,,AK STE FILM NEVIDELI NECITAT,,,cim viac zacala chapat ich rec tym hlbsie boli jej predstavy -ona ako aj divak este netusili ze su to utrzky z buducnost,,,, podla ludi zbran a podla mimonov dar ktr nam priniesli bolo nove chapanie obr skok v mysleni az na tolko ze film to ukazal ako npr. vidiet buducnost,,,,,,,cim viac to chapala tym intenzivnejsie boli tie utrzky jej buducnost,,,,skoda len ze osud hlavnej hrdinke nadelil tolku tazobu, tu najhorsiu aka moze byt ,chore dievcatko ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,v tych predstavach ju muz opustil z jedneho dovodu, povedala mu o tom ze to doopredu vedela a aj tak snim to dieta mala,,ale ako mohla odolat tomu co je raz dane a po tych jeho slovach na konci,,,fu ,ja som z toho troska paf,,,aky musel byt velky ten dar, ako sa po jeho absorbovani zmenilo ludske bitie,,, zrazu boli az taki chapavi ze vnimali buducnost a co tie ostatne vyhody toho daru,,, to rejžo nemohol lepsie naordinovat,,,,,normale ak nezozerieme tuto planetu sa bude musiet nieco stat ,alebo nas slnko spali a bude pokoj,,,,,,arrival je nieco ine,,,dobree,,,, konecne,,,

Duch ve stroji (2017)

ghost in the shell je kult v japan anime a videl som ho v svojej dobe 100x,,,,,,,tento film v nicom nesklamal zvlast technicke preveddenie obraz zvuk s brutalne dobrou elektronickou hudbou,,,,,,,,,,,vsetko sa mi pacilo,,,oookrem scarlett johansson, ktora tento film a aj hlavnu hrdinku preniesla do komercie,,,co je vrazda tohto zvlasneho scifi filmu,,,,,taka korytnacka,,,skoda,,,,,

Rozdílné světy (2015)

v tejto dobe ked europa dostava od druhych kultur jednu zakernu facku za druhou,,,a snazi sa o zjednotenie ci uz ekonomicky a mentalne sa jej nalada nadstavuje tak, ze cela myslienka tohto projektu ma pre mna a myslim aj pre slovanske narody a vobec pre vsetkych opacny efekt,,,,,,,,,,,,,,,zlost,,neistotu,,stres,,nacionalizmus,,,,,,tak isto aj ja som nafuknuty ako balon a len to vo mne vrie za imigrantov , politikov darebnych grekov portugalcov ci spanielov atd atd,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,no po pozreti tohto filmu z greckej dielne som dostal taky malicky ventyl a pozrel som sa na vec z druhej strany,,,,,,velmi mudro,citlivo a poucne natoceny film, na ktr som myslel dost dlho,,,,,,,,,,,,pozeram ze hlavny hrdina ktr to zahral vyborne to vlaste reziroval, chcel asi ukazat europe ktr ukazuje na grecko prstom,,pomoooc,,

Omar (2013)

sedim nad klavesou a premyslam ako najlepsie vystihnut pisanym slovom teno príbeh,,,,,utok emocii ktr tento hlboky film ponukol,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mladý Sherlock Holmes (1985)

mlady tinegers holmes v pyraminde hrozy sa zastaral do vysokej hry dospelych,,,tak neak som to vnimal ako sopliak vo svojej dobe, ked som s jednym nadychom sledoval akukolvek jednu cast sherlocka holmesa ktoru nam komunisti pustili na stv-ckach,,,,,,,ked som tento diel s mladym sherlockom dopozeral mesiac som bludil neustalim myslenim na tento film,,,,,bola to zmes uplne toho najlepsieho,najtajomnejsieho co som mohol v danej dobe vidiet,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dostal som sa k tomu po obr case znova a spomenul na stare casy,,jasne ze v dnesnej konkurencii filmov je to len obycajne,,,ze dnesny mladik vo veku ked som to videl ja by pri tom mozno neobsedel,,,no pre mna je to aj po case jedna paradna zalezitost,,,,kvalitna vec,,

Ex Machina (2014)

,,uz viac X pisem tuto vetu k podobnym filmom ,,,,,to by dokazala natocit aj nasa sk produkcia 3ja herci vsetko v jednom dome,,,,ale nakonci sa len zasmejem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ano 3-4 herci v jednom dome a vysledok fantasticky,,,,,,ked som sa do toho pustil, vedel som o com to bude, ,,po pozreti by som film zhrnut do jedneho slova,,umenie,,................,,,nadherna hudba,,super obraz,,minimalhaus architektura bola uzasna,,,pribeh-namet filmu a aj samotna umela hrdinka bola viac ako zaujimava,,,,,,,,,,,nie tak v dalekej dobe to bude prehliadnutelna zalezitost,,,dnes v pritomnosti je to krasna moderna po vs strankach,,,,,to najvyzyvavejsie koketovanie cloveka s umelou inteligenciou vo filme ake tu zatial bolo,,,,,

Po zániku Země (2013)

will bol v mojej puberte clovek ktory svojim chapanim, vnimanim a citeni a zvlast produkciou v hudobnom smere urcoval ako sa mam poberat,,ktr smerom chapat respekt citit hudbu,,jeho muzika mala duzu,nadprirodzenost v danom smere,,,aj v dobe ukoncenia komunizmu som si ho vybral sko vzor, pretoze jeh scena a aranzma ma priam inspirovali,,,,nebol som sam pretoze jeho talent ho dostal po dalsich projektoch medzi us top smotanku,,,ano cernoch s bielym vnimaicm a chapanim a co jenajhorsie s kritikou,,,ano to je dnesny will smith,,,,,ked dozrel a pochopil ako to chodi v biznis priemysle us, potreboval a chel do toho zasvetit aj svojo syna jadeho,,,,,a to je koren hriechu,,,,,,, raz mi moj kamarat ktoremu sa celkom v zivote darilo povedal,,,ten moj syn je strasny debil,,radsej ho budem zivit ako sa mam nanho spolahnut,,,,,,no a presne toto je aj moj nazor na tento film,,,,odpudzive podanie od mladeho jadenho,,,kua will radsej ho niekde zavri šať chovaj,hickaj kup mu kazdy rok ine lamborghini , len ho prosim nenut ludom, cize na herecku scenu,,,,,,,,,vsetko dobre okrem neho,,,mozno som zaujaty a sam neviem preco ,no ten chapec mi liezol tak strasne na nervy, zvlast ked vesmir ovladol clovek, konstruloval neuveritelne stroje rakety ,galaxiami spolu komunikovali a on dilino stal na kameni a rukou natahoval 10cm aby zachytil signal,,ach,,a pritom ta herecka afektacia je priam brrrrr,,,,no ale co uz mam rad scifi preto davam 2

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

jasne ze 5 plnych tucnych hviezd,,,,jednoducho je to kvalitny film,,,uvod filmu a prvotne prepadnutie stanovista lovcov bobrov indianmi, ma uplne sokovalo dokonalym realnym prevedenim,,este som nieco podobne vo filme nezazil,,pocas celej sceny nebol ani jeden strih,,uzasne,,ta spinava realna dobova atmosfera, prostredie, dalej kamera hudba,, dokonale,,,film je tazkeho razu ,,iny ako vs ostatne svojou ojedinelostou , pribeh je obycajny priam jednoduchy na tu dobu vsedny, ale pre nas divakov podany strhujuco,,,prostredie,prava priroda ziadna pocitacova animacia a nadludska praca kameramana je v tomto filme ukazkova referencia,,este raz najdokonalejsia kamera aku je mozne vo filmoch vnimat,,,,,jedine co mi vadilo bol hardy, priamo- on to nevie,,,ci hra kozmonauta, zabijaka,mravca,boxera alebo beana vzdy je to pohybom a mimikou hardy a nie dana postava ,ak by bol zaporak naozajstny herec,film by bol este ovela dokonalejsi,,,nazor pisem na druhy den a stale na film myslim,,,,,

Kriminál (1989)

ja neviem, ale celkovo mi stallone pripadal v tomto filme ze to normalne vyporne zahral a podal,,,uplne som mu to uveril,,,,neak som sa v poslednom case dostal k jeho tvorbe a vobec nelutujem,,,,,,,,vo svojej dobe boli jeho diela tercom kritiky, ale s odstupom casu v porovnani co sa dnes toci povazujem jeho tvorbu za standartnu klasiku,,,,,,a film kriminal za tu lepsiu, riadne ma chytala nostalgia,,,,dobre sylvester snaha sa cení,,,,,,